Thursday, 14 June 2018

PUHKUS LÄBI...

Naasime nädal tagasi suvepuhkuselt ja nüüd on nats selline tunne et puhkus läbi, suvi läbi! 
Seda tegelikult mitte üldse nii negatiivselt võetuna kui see tunduda võib, vaid lihtsalt et saime suvepuhkusega ühelepoole. D-vitamiini annus kätte saadud, ujutud ja puhatud ning nüüd võib eluga rahus edasi kulgeda. Meil käibki suve tunnetamine rohkem suvepuhkuse järgi, kui näiteks suvise koolivaheaja järgi mis alles juuli lõpus algab. 

Teine asi oleks kui me alles augustis kuskile lõunamaale puhkama läheksime, aga kuna augustis on igal pool lõunamaades kõrghooaeg ja M E E L E T U L T kuum, siis otsustasime juba eelmisel aastal omi suvepuhkuseid hoopis mai lõpu-juuni alguse koolivaheaegadel veetma hakata ja ei ole seda otsust veel kahetsenud.

Endal on ka seda natuke raske uskuda, aga me läksime juba kolmandat aastat järjest Mallorcale samasse hotelli kus me varemgi juba oleme olnud. Algne plaan oli sel korral siiski kuskile mujale lennata, aga sellest ei tulnud suurt midagi välja. 

Ma ei tea kuidas teistega on, aga mul on alati nii raske meie puhkusereise planeerida. Kõigepealt peab välja valima riigi kuhu lennata. See riik peab kindlasti olema selline kus on meri/ookean ja kus on juba mai lõpus soe. Samuti ei tohiks see riik väga pika lennusõidu kaugusel olla ja lennupiletid peavad normaalse hinnaga olema. See normaalne hind on küll küsitav, sest kuna me ju lendame vaid koolivaheaegadel, siis hinnad on sel ajal ALATI väga kallid, aga noh me siis proovime valida selliseid lende mis RÖÖGATULT kallid ei oleks. Lennu puhul on ka soovitav, et see lahkuks kas Gatwick või Heathrow lennuväljalt, kuhu minek meilt palju aega ja ekstra raha ei võtaks (mõlemad lennujaamad asuvad meie kodule üsna lähedal).

Hotell peab ka kindlasti väga viisakas välja nägema. Me tegelikult ei ole pirtsakad inimesed, aga kuna Pete ei võta aastas rohkem korralikku puhkust, kui vaid see üks nädal, et kuhugi soojale maale lennata, siis ta tahab selle puhkuse ajal ka korralikult ja mugavalt puhata. Peale selle, mida vanemaks me saame, seda mugavamateks me ka muutume :)

Küll me vaatasime nii üht kui teist kohta (Kreeka, Montenegro, Itaalia jne), aga iga kord oli häda kas lendude, hotelli (toiduga), või ilmaga. Mõni koht paistis kirjelduste ja piltide järgi välja nii ideaalne, et olime juba pileteid ostmas ja hotelli broneerimas, aga kui olime läbi lugenud Tripadvisori arvustused, siis tänasime jumalat, et rahakotiluuke veel lahti ei olnud jõudnud teha...ja nii mitmel korral järjest. 

Kogu see otsimine ja sobitamine võtab aga hirmsasti aega ja energiat ning kuna odavamate lennupiletite nimel oleme sunnitud puhkusereisi juba kas siis enne või pärast jõule ära broneerima, siis langeb otsingute aeg alati ka niigi juba kiirele ja tegemist täis ajale.

No ja lõpuks juhtuski jälle nii nagu eelmiselgi aastal, et sinna meile juba tuttavasse hotelli tuli taas hea pakkumine ja kuna me olime selleks ajaks juba otsimisest nii väsinud, et läksime taas kergemat vastupanu teed ning broneerisime reisi ära. Teadsime et Mallorcal saab olema just meile sobiv ilm, hotell on väga ilus ja hotellis pakutav toit selline mida ka mina süüa saan. Ühesõnaga süsteem meile juba igati tuttav ja toimiv ning seega meie 'tööks' vaid olla ja nautida.
Greta pidime küll koolist üheks päevaks ära võtma (ilma loata), et lennupiletid märkimisväärselt odavamad saada, aga see õnneks endaga mingeid probleeme kaasa ei toonud. 

Sel korral möödus me puhkusereis ilma ühegi jamata. Lennud ei hilinenud, ilm ei olnud tapvalt kuum, keegi ei jäänud sel korral haigeks, ei saanud kuumarabandust ja kellegil ei avastatud ootamatult täisid (nagu üleelmisel aastal Gretaga juhtus :D :D). 
Sellele vaatamata lubasime me Petega, et järgmine kord läheme kohe kindlasti kuhugi mujale ja kohe kindlasti mitte enam hotelli. Hotelli asemel tahame hoopis mõne väikese maja või villa rentida, sest..üllatus, üllatus...hotelli elu on nii v ä s i t a v!
Ja, ja, paljud teist kindlasti nüüd mõtlevad, et vaesekesed küll. Milline raske elu! Isegi lukspuhkus väsitab jne, jne, aga me tõesti ei soovi enam endale sellist puhkust kus hotelli hinna sees on juba kogu toit olemas ja igal hommikul peab varakult ärkama, et hommikusööki maha ei magaks. Õhtul jälle sama asi ja lõpuks ongi nii, et kogu puhkus kulgeb vaid hommiku- ja õhtusöögi ümber. See hakkas meile juba ka eelmisel aastal nats närvidele käima, aga nagu välja tuli, siis olime me selle pisiasja juba jõudnud ära unustada, või lootnud, et ega see nüüd nii hull ka ei ole.

Hotellis pakutava söögi üle ei olnud meil küll mitte ühtegi pretensiooni. Pigem oli asi ikka selles, et kui näiteks mina söön tavaliselt kodus hommikusööki kuskil peale kella 10-t ja Pete alles lõuna ajal koos lõunasöögiga, siis hotellis ei serveeri sulle enam keegi omletti peale kella 10-t hommikul. Kuna Mallorca kell kümme on aga meie ajas 9 ja kuna me ei tahtnud restorani ka 5 minutit enne sulgemist ilmuda, siis oligi nii, et olime sunnitud igal hommikul meie ajas kuskil 7.30 ajal ärkama. Ok, Pete võis ka vaid 10 min enne hotellitoast lahkumist voodist välja hüpata, sest tema 'ilu'protseduurid ei võta kunagi nii kaua aega kui naiste omad ja noh tema ju ei pea ka Gretale patse pähe punuma, aga sellegipoolest oli me kõigi jaoks nii varajane ärkamine üsna piinarikas. 
(Me tegelikult ei oska keegi kauem kui kella 9-ni hommikul magada, aga sellegipoolest eelistame aeglast ärkamist ja söömist kella peale jooksmisele).

Puhkusel kokkamine ei kuulu küll ideaalis minu lemmik tegevuste hulka, aga tegelikult kui sul suurt hunnikut toitu ees ei ole, siis ega sa tegelikult kuuma ilmaga ei söökski nii palju kui me seal hotellis endale iga päev sisse ajasime. 

Nii et järgmisel korral proovime puhkusele minnes valida ööbimiskohaks mõne sellise majutuse, kus me saaks hommikuti rahus magada ja ka hommikusööki süüa alles siis, kui vaim ja keha selleks ka valmis juba on :)
Söömisrutiinile lisaks tüdinesime me rikkale valikule vaatamata lõpuks ikkagi pakutavast toidust üsna ruttu ära (seda enam, et olime ju enam vähem sama sööke ka eelmistel aastatel juba söönud) ja hakkasime üsna varsti oma kodutoite igatsema. Mina tundsin (ja tunnen alati välismaal käies) suurt igatsust igasugu aurutatud rohelise kraami järgi (French ja flat beans, kõiksugu greens, broccoli jne). Hotellis pakuti küll igasugu erinevaid salateid ja oli ka brokkolit, aga brokkolit pakuti alati külmana ja salatitele oli enamuses alati hapukoort lisatud (arvatavasti sakslaste maitsest lähtudes). Maitsvaid tomateid ja kurke igatsesime samuti. 

Hotelli magustoite vaadates olin ma aga VÄGA õnnelik et mina (ja ka Greta) neid süüa ei saanud, sest sellise rikkaliku valiku juures oleks ma ennast muidu vist küll nädala lõpuks täiesti pallikeseks söönud. Samas päris ilma mind siiski ei jäetud, sest igal õhtul oli menüüs ka mõni väikene tarretis. 

Tegin magustoitutest igal õhtul paar klõpsu nii et vaadake iseNeed keedukreemiga rullbiskviidid oleks vist ainukesed asjad olnud mis mind külmaks oleks jätnud, aga kuna mul ei olnud neid võimalik maitsta, siis päris pead ei julge anda :)

Puuviljadest olid magusad vaid arbuusid ja ananassid. Kõik ülejäänud puuviljad olid maitsetud.
See küll ei ole kook, vaid juust, aga kuna nägi ilusa koogi moodi välja, siis tegin sel õhtul ka juustust pilti.Siit üks näide minu õhtusöögist. 
Kahjuks mul ei olnud hotellis kunagi võimalik riisi süüa, sest riisi lisasid nad arvatavasti võid (silt näitas et sisaldab piima). Tihti pakuti kartuliputru kus samuti piim sees oli. Õnneks oli aga alati ka üheks valikuks kas siis friikad, või ahjukartulid, või mõni kord harva ka keedukartul, või siis sellised kartulililled nagu pildilt näha.  
Mina sõin tavaliselt nii hommiku, kui ka õhtusöögi alla ja peale arbuusi ja ananassi. 

Lõunasöögid meil tavaliselt nii glamuursed välja ei näinud. Ega me igakord lõunat päeval ei söönudki (aitas täitsa jäätisest ja kommistki), aga ühel korral me näiteks einestasime mingil suvalisel väikesel kõrvaltänaval prügikastide kõrval :D


2 comments:

 1. Meie just vastupidi eelistame augustis minna ja sellega suvepuhkusele mõnusa punkti panna. See aasta liigume Bulgaariasse https://www.novatours.ee/puhkusereisid/Bulgaaria/Varna Aga miks augustis, on seetõttu et siis saab 100% kindel olla, et vesi on ka juba ideaalselt soe ning pole ootamatult hilinevat suve. Eks ta võib palav olla, aga me oleme juba paari aastaga õppinud ära ka selle, et ei pea päev otsa väljas olema vaid lõuna ja pärastlõuna võib just siseruumidesse planeerida.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah, eks igaüks vali puhkuseks selle aja ja koha mis neile kõige paremini sobib või meeldib. Me oleme juuli lõpus-augusti algul olnud ühel või kahel korral Sardiinias ja ühel korral Mallorcal ja no nii meeletult kuum oli, et minu jaoks rohkem piin kui nauding. Mõnel päeval isegi pea 40 kraadi. Sardiinias hädaldasid ka kohalikud selle üle, et augustis on seal ikka meeletult kuumad ilmad ja kuna sel ajal on ka kohalikkel puhkused, siis rahavast igal pool meeletult palju.

   Õnneks ookeanis ujuda oleme me saanud ka mais. Mina ise olen vee suhtes külmavares ja vette lähen vaid siis, kui kas vesi on väga soe või kui päevitades juba nii palav, et on vaja ennast jahutada. Mallorcal oli ka sel korral vesi nii soe, et ma sain ujuma, kuigi kohalikud ütlesid, et seal aastal on ilmad väga imelikud ja palju jahedamad olnud kui tavaliselt.

   Augutis keskel oleme meie Gretaga tavaliselt Eestis ja seega ei sobiks meile augusti lõpu nädalane rannapuhkus juba ka sellepärast. Kuna meil siin Inglismaal suvi veel augustiga ära ei lõppe, vaid ilmad püsivad tihti soojad kuni oktoobrini, siis meie plaan on ühe reisiga suvele punkt panna hoopis oktoobri koolivaheajal :)

   Delete