Thursday, 21 June 2018

HOTELLIKASS

Sel korral lendasime Mallorcale taas Heathrow 5 lennujaamast. Terminaal 5-st lendavad välja ja sisse vaid British Airways lennud. Tegu on meeletult suure teminaaliga. Lugesin just et neil on 158 check-in kassat ning nende pagasilindi süsteem on suurim maailmas. Kiire pagasilint on 8km pikk ja normaalse kiirusega lint 18km ning tunnis käsitletakse üle 4000 pagasi. 

Päeva jooksul läbivad terminaali tuhanded inimesed, aga iga kord kui meie oleme seal olnud tundub meile check-in ja turvakontrolli ala peaaegu et tühjana. Inimesi muidugi on, aga kas siis tänu sellele, et terminaali hoone ise nii meeletult suur on, või et kõik toimib väga ladusalt ja kiirelt nii check-in kui ka turvakontrolli alal, on meile jäänud mulje nagu oleks tegu hästi tühja ja stressivaba lennujaamaga. Ootesaalis on muidugi vaatepilt juba hoopis teine, aga kuna seal ei olegi vaja enam midagi muud teha kui oma lendu oodata ja soovi korral shoppata või süüa, siis meie jaoks ei ole vahet kas saal on tühi või täis. 
Paar lennukiaknast tehtud pilti ka, mulle ju hirmsasti meeldib selliseid pilte teha :) Need siis juba Mallorca kohal lennates. 


Palma lennujaama maandudes oli tunne nagu oleksime koju jõudnud. Kõik tundus nii tuttav ja sellest sõltuvalt siis ka kodune. Kuna tegu on meie mõistes tillukese lennujaamaga, siis teadsime täpselt kuhu minna ja mida teha. Londoni lennujaamadest oleme me küll juba sadu kordi läbi sõitnud, aga lennujaamade plaane pole me sellegi poolest veel suutnud selgeks saada. Neid plaane muidugi muudetakse ka pidevalt ning tehakse igasugu juurde ja ümberehitusi ning see ei ole mingi ime kui sa siis ühel hetkel leiad ennast justkui täiesti uues lennujaamas. 

Lendasime sel aastal pealelõunase lennuga ja jõudsime hotelli alles õhtul peale kella 7-t. Kaotasime küll ühe päeva basseini ääres, aga vähemalt ei pidanud me poole öö ajal ülesse ärkama ja unisena ning väsinuna puhkust alustama. 

Me olime vaevalt lennujaamast hotelli jõudnud, kui Greta SUUREKS rõõmuks oli talle tuttav hotellikass teda juba ukse juures tervitamas. Puhkuse ajal ei möödunud päeva kui Greta ei oleks kassi mitu korda päevas silitamas käinud ja teda toitnud. Tegelikult oli hotelli õuel sel korral kasse koguni kaks, aga see oranzikas oli muidugi Greta lemmik. Me Petega juba vahepeal kommenteerisime, et ta paitab ja nunnutab seda hotellikassi palju rohkem kui oma kassi kodus. 
Hommikuti toitis Greta kasse singiviiludega


Ühel õhtul leidsime me Greta mingit linnukest nunnutamas. Ei teagi kas tegu oli mingi haige linnuga, kes hotelli trepile puhkama jäi, või oli ta lihtsalt üks hulljulge uudistaja. 
Eelmise aasta kassipildid on SIIN.

No comments:

Post a Comment