Sunday, 20 May 2018

KUNINGLIKUD PULMAD

Kuna meie pere on suur Kuninganna ja kuningliku perekonna fänn ja ma olen oma blogis alati suuremaid kuningliku perega seoutud sündmuseid kajastanud, siis ei saa ma loomulikult vahele jätta ka Harry ja Meghani pulmi. 

Kui ma ütlen, et me suured fännid oleme, siis siiski mitte nii suured, et oleksime ise viitsinud minna Windsorisse neid pulmi oma silmaga pealt vaatama. Kohapeal oleksime me kindlasti saanud parema elamuse kogu õhkonnast ja kohapeal toimuvast meeleolust, aga telekast see eest näeb ja kuuleb ikka kordadest paremini ja rohkem, kui kuskil tänavaääres seistes. 

Aga pulm oli IMELINE! Meile igal juhul meeldis MEE-LE-TULT! Ilm oli suurepärane, koht samuti selline mõnus ja 'kodune' (Windsor on üldse sellise mõnusa vibiga linnake) nii et meie nautisime pulmaülekannet täiega.
Panen siia mõned pildid mis ma ise telekast tegin, või siis kas 'theroyalfamily' instagrammi kontolt või internetist võtsin.
Minu üks lemmik hetki selle tseremoonia ajal oli see, kui Meghan kirikuuksest sisse astus ja üks poistest, kes ta loori hoidis, nii siirast rõõmu ja elevust tundis kui nad fanfaaride helina saatel altari poole liikuma hakkasid. No nii armas ja liigutav.Meghani ema vaadates kiskus mul samuti silm kergelt märjaks. Ma ei kujuta ette mis tunne tal võis küll seal kirikus istudes olla. Loomulikult suur uhkus ja rõõm oma tütre üle, aga samas kindlasti ka meeletu pinge ja stress. Ta nägi seal kirikus kuidagi nii üksik ja hüljatud välja. Kohati isegi justkui häbelik (võimalik ka et lihtsalt keskendus kõigest väest oma emotsioone alla hoidma). Ma oleks nii tahtnud, et tal vähemalt keegigi kõrval oleks istunud, kes ta kätt sellisel tähtsal hetkel hoidnud oleks. No õnneks prints Charles siiski hoolitses ta eest ja pakkus nii talle, kui ka ta tütrele, oma toetavat kätt :)
Aga ikka täielik munasjutt küll. Elad rahus oma tavalist elu ja siis PÕMM ja sa oled ühtäkki Briti kuningliku perekonna keskel.  

Siin üks väike video kust on näha nii seda rõõmustavat poissi, kui ka Meghani ema...ja kõike muud ilusat.
Südantsoojendav hetk oli ka see, kui Harry ja Meghan kirikus altari ees seisid ja oma 'jah' sõna andmas olid. Kohe kui Harry oli 'jah'- ära öelnud hakkas rahvas õues juubeldama ja see juubeldus kostus ka kirikusse ning ajas kõik mõnusalt naerma. Sama asi juhtus ka Meghani 'jah' sõna ajal. Seda momenti saate vaadata siit

Mulle endale meeldis VÄGA üks laul mida tseremoonia ajal mängiti 'The Lord Bless You and Keep You' by John Rutter
Kohe nii väga, et ma tahan selle loo siia postitusse endale mälestuseks panna. Kuulake ise kui ilus 
        

Kuningannat väga palju küll ei näidatud, aga kui näidati, siis  paistis ta kuidagi eriti tõsise ja mõtliku näoga olevat. Pete arvas, et ju ta on väsinud. Õnneks õnnestus meil teda ikka ka korra naeratamas näha. 
Muidu on nii Kuninganna, kui ka ta abikaasa ja lapsed ning lapselapsed suurepärase huumorisoonega ja ka Kuninganna ise viskab selliseid kilde et vähe ei ole.   
Meil ikka aeg ajalt näidatakse telekast igasugu huvitavaid dokumentaalsaateid Kuningannast ja ta perekonnast ning sellistest saadetest on alati nende naljasoont näha. 

Alles hiljuti oli meil saade kus David Attenborough Kuningannaga lossiaias ringi jalutas ning temaga juttu ajas ning Kuninganna siis järjest igasugu kilde viskas. 
Panen siia ühe väikese video, kus mõned tema visatud naljad välja on toodud. 
   
Prints George ja printsess Charlotte olid muidugi üli nunnud nagu alati. Charlotte juba teab kus ja millal lehvitada ja paistab kogu tähelepanu täiega nautivat, samal ajal kui George on palju tagasihoidlikum ja paistab eelistavat pigem tahaplaanile jäämist. 


Kuna me oleme Windsori lossis ise mitmel korral käinud ja lossi territooriumil igal pool ringi jalutanud, siis pulmi vaadates olid kõik kohad nii tuttavad. Samuti see teekond mille Harry ja Meghan kaarikuga sõitsid.
Igal juhul suur tänu kuningakojale nii imelise päeva eest ja palju õnne ning armastust Meghanile ning Harry-le!Panen siia veel ühe väikese videomontaazi mille BBC on päevast kokku pannud. Edit: Täna, päev hiljem, avaldati ka ametlikud pulmafotod. Lisan need ka siia. Fotod võetud BBC lehelt.


8 comments:

 1. Minu meelest oli ka nii ilus pulm, mõtlesin küll taustaks mängimas hoida, aga olin lõpuks ekraani ette kleebitud. See kõne, mida pidas tumedanahaline kirikuõpetaja, oli nii hea. Ja minu lemmik oli see laul mida laulis õige pea pärast seda kõnet ka vist ainult tumedanahaliste koor? Seal polnud orelit taustaks, algas juba nii mõnusalt puhta soologa...

  Ühesõnaga jah, meeldis ja liigutas palju rohkem, kui oleks oodanud :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Just, minu puhul oli ka nii, et liigutas palju rohkem kui ma oleks oodata osanud :)
   Aga mis puutub sellesse USA kiriku ministrisse Michael Curry-sse, siis tema jutlus oli küll natuke kohatult pikk, aga samas kui võtta arvesse, kui suurele Ameerika ja Commonwealth riikide publikule ta rääkis, siis samas jälle andeks antav ja üsnagi sobiv. Ajas nii mõnegi saalisolija muigama :)

   Delete
 2. kuninganna on vist veidi solvunud/pahane, kuna etiketi kohaselt oleks Meghan pidanud kummardama voi kniksu tegema kuningannast moodudes. Seda Meghan aga ei teinud- ilmselt unsutas abiellumise kihus ara ��

  ReplyDelete
 3. Mulle meeldis - ilusad, noored, õnnelikud ja armunud inimesed. Ega ilmaasjata ei öelda, et britid oskavad tseremooniaid ja muid pidulikke üritusi hästi läbi viia ;)

  Ja minule teadaolevalt Harry kummardas ja Meghan tegi oma kniksu ära küll, lihtsalt kaameratöö oli kehv ja filmis seda ülevalt võlvi alt, kust oli sellest väga raske aru saada (see siis viimasele kommentaarile lisaks).

  ReplyDelete
  Replies
  1. No ega kuninganna tegelikult ei peagi ju seal pidevalt mingi naeratus näol istuma. Ta ju ikkagi kuninganna ja naeratab siis kui ise tahab :) Eks ta tavaliselt olegi üsna tõsine igasugu ametlikel üritustel, aga lihtsalt kord kui sa teda ka natuke rohkem 'tavalise'ja sellise naljatajana oled näinud, siis nagu ootadki temalt või soovid teda rohkem naeratamas näha. Samas muidugi hea, et ta ikka oma kuninganna rolli jääb ja kuninglikku etiketti järgib, sest muidu ta oleks seal lihtsalt nagu mingi granny :)

   Delete
 4. Mina ka veetsin terve päeva pulmi vaadates, hiljem näitas ETV pealt veel mingit dokfilmi neist ja õhtul veel ka mängufilmi, mida ma arvasin, et ei viitsi vaadata, aga jäin algust vaatama ja siis selgus, et päris huvitav oli. ☺
  Mulle meeldis see hetk, kui Meghan altari ette jõudis ja Harry talle seal ütles, et ta on imeilus ja kui õnnelik ta on. No nii armas! 😍
  Ja see kui vapralt Meghan üksi altari poole kõndis. Minu meelest nii vapper. Ok, tal ei jäänud muud üle, aga ikkagi, niimoodi üksi läbi kiriku minna.
  Nii loodan, et neil kõik hästi läheks ja ehk järgmisel suvel juba ristimist näha saab. ☺

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meghani suureks plussiks on/oli muidugi see, et ta on näitleja ja seega tal on oskusi selliste olukordade ja situatsioonidega paremini toime tulla :) Aga eks see kindlasti oli ka talle üsna raske roll, seda enam, et ta ju tuleb veel kõigele lisaks täiesti teisest ühiskonnast ja ta pole harjunud selliste Briti tavade ja kommetega. Väga ilusti sai ta igaljuhul hakkama ja pulm oli ise ka kuidagi selline vaba ja pingeta.

   Delete
 5. Ahjaa, seda tahtsin ka öelda, et ilmselt nad ei unustanud kummardust kuningannale. Harry poleks seda kindlasti unustanud. Isegi kui Meghan oleks ☺

  ReplyDelete