Friday, 5 January 2018

UUS AASTA, UUED TRIKID JA UUS NIMI

Minu jaoks on aasta alanud väga toimekalt. Selline tunne on nagu ma oleks paari päevaga rohkem ära teinud kui mitme nädalaga kokku. Ainult paaril viimasel ööl on uni ühel või teisel põhjusel rikutud olnud. Mu aju töötab ka öösel nii intensiivselt, et kui mul lõpuks õnnestubki end magama suigutada, siis on omakorda unenäod nii elavad, et ei lase häirimatult magada.

Või siis on see meie väike Josten kes kella kolme ajal öösel arvab et on juba hommik, sest kuuleb meid vetsu minemas ja siis ei jäta enne mjäugumist järele kui keegi meist kolmest on temaga kööki läinud ja talle süüa andnud. Selleks ajaks aga ongi kell juba nii palju, et Petel pole enam  mõtet uuesti magama jääda, sest nagunii peab kohe varsti tööle minema ning kuigi mina saaks veel peaaegu 2 tundi magada, siis taas on probleeme selle aju välja lülitamisega. Seega hommikuks on magatud öötunde kokku heal juhul vaid 2.

Eile öösel aga juhtus kogunisti selline lugu, et täpselt südaööl helises mu telefoni alarm. Ma siiamaani ei saa aru kuidas see võimalik oli, sest esiteks oli see mu vana mobiil ja teiseks ma tean surmkindlalt, et ma võtsin kõik äratused enne jõule sellelt mobiililt maha. Ja miks ma peaks üldse endale alarmi südaööks peale panema?! Nii et väga kummaline juhtum.

Uue aasta võtsime vastu rahulikult perekeskel. UK hümni puudumise üle ei kurtnud, sest siin ei mängita kunagi uue aasta algul hümni ;) Rakettide vähesuse üle ka enam ei kurtnud, sest siin ei lasegi eraisikud uue aasta esimestel minutitel eriti rakette (rakettide laskmis päev on meil siin riigis novembris)
Vanaaastaõhtuks oleme nagunii alati kõikidest jõuluga seotud koosviibimistest emotsionaalselt nii rahuldatud, et vanaaastaõhtul meeldibki meile ilm midagi tegemata lihtsalt olla. Vaatasime Petega kuni südaööni telekat, siis ajasime lapse voodist välja ning vaatasime kõik koos telekast Londonis korraldatud suurejoonelist raketishow-d. Kui eelmistel aastatel ongi alati probleem olnud, et ühtepidi tahaks uue aasta algust ikka otse telekast vaadata, aga samal ajal vaja ju ikka ka neid üksikuid rakette akna peale otsima minna, siis sel aastal otsustasime kohe vaid teleka kasuks. 
Tegime uue aasta esimese perefoto 15 minutit peale südaööd, saatsime ja saime sõpradelt ning tuttavatelt uusaastatervitusi ning läksimegi ära magama.
Uue aasta esimesel päeval olime juba varakult aktiivsed ja läksime  kinno 'Jumanjit' vaatama. Meile film väga meeldis, kuigi tegelikult ei olnud see midagi erilist. See film lihtsalt sobis hästi meie selle aja hetkesse. 
Natuke Jostenist ka. 
Nimelt on me kass-koer uue triki võrra rikkam. Mäletate kui ma selles postituses kirjutasin kuidas Josten meil palliga mängib. Nüüd on ta oskused ühe astme võrra tõusnud, ehk siis kui me talle selle palli ülevalt korruselt alla viskame, siis ta jookseb sellele järgi ja toob tagasi meie juurde ülesse korrusele. 

Paar päeva tagasi ma toimetasin lapsega midagi ta toes ja kass oli pidevalt jalus. Viskasin talle siis palli alumisele korrusele, et teda eest ära saada, aga natukese aja pärast oli ta jälle tagasi. Ma algul ei pannudki tähele, et kuidas see pall, mida me talle pidevalt uuesti ja uuesti viskame, tagasi lapse tuppa sai kuniks siis lõpuks märkasin. Õnneks oli mul telefon kohe käepärast ja sain filmima hakata. Selleks ajaks oli ta küll seda palli juba nii mitmel korral tagasi ülesse toonud, et kui ma filmima hakkasin, siis tal see tagasi toomine enam nii kärmelt ei käinud, sest tal hakkas sellest mängust juba isu täis saama.

Sellegipoolest on siin üks väike tõestus nüüd olemas.
PS. soovitan videot vaadata vaid kuni selle kohani kus pall kolmandat korda alla visatakse, sest sealt edasi ei ole teil suurt enam midagi näha. Josten nimelt ei too seda palli enam kolmandal korral uuesti ülesse, või siis ma ei jõudnud teda ära oodata ja katkestasin filmimise enne kui ta sellega tagasi ülesse jõudis. 

             


Siit ka kaks pilti meie mõnulevast kass-koerast


Lõpetuseks panen siia postituse lõppu ka ühe väikese märke blogis toimuvast muudatusest. Nimelt mainisin ma juba mõnda aega tagasi, et mul on soov mingil ajal siin blogis meie lapse nimi ära muuta, et ta ei oleks tulevikus otsingutega nii hästi ülesleitav. 
Nüüd on siis see aeg kätte jõudnud ja alatest sellest aastast ma ei kasuta siin enam ta pärisnime. Ainuke probleem on sellega, et HIRMUS raske on talle mingit teist nime välja mõelda. Meil oli Petega juba enne ta sündi probleem sobiva tüdruku nime otsimisega, samal ajal kui meeldivaid poisslapse nimesid oli meil üsna mitu. Praegu seisamegi sama probleemi ees mis peaaegu 9 aastat tagasi. Ja probleem ei olegi selles, et me mingit erilist ja ainulaatset nime otsiks, sest ega lapse praegunegi nimi ju midagi ainulaadset või erilist ei ole (kuigi jah, Inglismaal esineb seda nime tänapäeval väga harva).

Nagu ma ka oma lingitud postituses mainisin, siis mulle ei meeldi teda siin blogis kutsuma hakata Tüdrukuks või Lapseks või Plikaks või mõne teise sarnase väljendiga. (Märgin igaks juhuks ära, et mind üldse ei häiri kui keegi teine seda oma blogis teeb. Ma lihtsalt ise ei taha seda teha). Hüüdnimesid tal küll paar tükki on, aga ükski neist olemasolevatest hüüdnimedest ei sobiks hästi siia blogisse, sest me kasutame erinevaid hüüdnimesid erinevates olukordades, aga blogis ma seda ju tegema ei saa hakata.

Talle endale meeldib nimi MAŠA!! :) Ta kutsub mõnikord Jostenit ka Mašaks, ise Jostenile seletades, et ma tean küll et Maša tüdruku nimi on, aga sa lihtsalt oled mu Maša. 
Ma aga arvan et te saate aru küll miks MINA ei rutta teda siin blogis Mašaks ümber nimetama, kuigi ka mina kutsun teda nüüd vahel Mašaks :D

Vahel ütleb ta enda kohta ka PIRUKAS. Kuulsin seda ta suust esimest korda umbes kaks kuud tagasi kui ta mulle ütles: 'Vabandust, et ma mõnikord olen üks pirukas'. See oli nii naljakas ja armas. Ma isegi ei teadnud, et ta sõna 'pirukas' nii hästi teab/mäletab, et seda nii suvaliselt kasutada. 
Ok, aga Pirukas blogi nimeks oleks siiski imelik ja enam-vähem ikka Tüdruku või Plika/Lapsega/Tirtsuga ühte masti.

Mulle endale meeldib väga nimi Liesel (Liesl), aga selle hääldamine eestikeelses tekstis ei ole ladus (Liisl) ja see nimi ei sobiks ka meie lapsega kokku. See ei olegi tegelikult selline nimi mida ma oma lapsele tahaks, vaid lihtsalt mulle väga meeldis see nimi ja tüdruk kes Liesel-it mängis filmis 'The Book Thief' ja just see tüdruk ja see nimi koos mulle ka sümpatiseerivad.

Veel olid valikus nimed LOVA, LOVE, JETTA. Lova nimi mulle meeldib, aga Lova on minu ettekujutuse järgi teist nägu laps. Love (Lo-ve) on ka äge nimi, aga jah saate isegi aru kus probleem on :)
Jetta riimib Gretaga ja Petele meeldis ka see teiste nimede hulgast ehk kõige rohkem, kuigi tal on vist tegelikult üsna suva mis varjunime laps endale blogis saab
Minu isiklik valik on hetkel aga JETTE. Pete jaoks on see liiga sarnane Jeti-ga mis tõlkes tähendab lumeinimest. Lapsel endal ei oleks selle nime vastu midagi, aga mind siiski midagi ikka häirib selle nime juures.

Hirmus raske on ühtäkki oma last kuidagi teistmoodi kutsuma hakata, mis sest et vaid blogimaailmas. Minu jaoks on tähtis et uus nimi ikka ka lapse endaga kuidagi kokku läheb, sest saab see ju olema mingil määral ikkagi osa temast. 

Praegu tundub mulle, et uueks nimeks saab JETTA, sest see näeb blogi kirjapildis minu arvates OK välja ja seda nime on võimalik ka päriselus hüüdnimena kasutada (Greta-Jetta kõlab paremini kui Greta -Jette). Ma veel natuke mõtlen selle üle aga mul on tunne, et ega ma midagi paremat naugnii välja 'sünnitada' ei suuda. 

Loodetavasti ei saa see nimi teile, kes te me blogi loete, liiga häriv ja võõras olevat. 

7 comments:

 1. Võib kasutada initsiaali. Täht ja punkt. Kes nime teavad, saavad selle mõttes ise nimeks lugeda. Kes ei tea, saavad ise nime tuletada oma mõtetes.

  ReplyDelete
  Replies
  1. See variant tuli ka juba eelmises postituses välja ja ma nõustun kommenteerijaga kes siis ütles, et vaid esitähte kasutades ei ole nii mugav lugeda kui kogu nime kasutades. Muidugi kes lugeda soovib, siis ega kellegil ehk selle tõttu lugemata jää, aga ma ise eelistan siiski ka ikka terve nimega varianti :)

   Delete
  2. Eks nimed tuleks läbi ka googeldada. Et näha, kelle või millega nimi otsingutemootorite jaoks, huvitavaks muutub. Kui nimi on väga levinud, siis kaob ära isik selle sisse. Samas hakkab blogisse tulema otsingute kaudu neid, kes loodavad infot saada ( Jetta puhul siis on selleks autohuvilised) . Kui nimi on haruldane ja teised ei kasuta, tuleb blogi kohe otsinguga välja kui seda nimetust kasutada.

   Delete
  3. Mu mehel on selline nimi mille googeldades vaatab vastu hunnik võõraid mehi, sest samanimelisi inimesi on nii palju :)

   Ega tegelikult ka praegu ei leia Greta täisnimega googlist ühtegi viidet siia blogisse. Mingi aeg tagasi ühe pildi kaudu oli see veel võimalik, aga kuna ma juba enne tegin siin ühe muudatuse, siis võimalik, et sellepärast see pilt enam esile ei tulegi. No ja kui peakski tulema siis see oli beebi pilt ja vaevalt ta koolikaaslased seda temaga seostada oskaks.

   Mu peamine eesmärk ongi seda blogi just ta tulevaste koolikaaslaste ja praeguste ja tulevaste lastevanemate eest varjata (no nii igaks juhuks :)) mitte otseselt teda ennast, sest arvata võib, et paari aasta pärast on tal endal FB konto jne.

   Autohuvilised võivad ehk tõesti tulevikus siia tihedamini sattuda, aga las siis satuvad, autot nad siit ei leia :) Ma muideks ei teadnutki et Jetta nimeline auto olemas on.

   Delete
 2. JETTA on ju lahe nimi :) Ja ennekõike peadki lähtuma sellest, mis sulle suupärasem ja meeldivam kasutada.
  Vabandan puterdamise pärast...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Puterdamist enam ei ole ;) Head uut aastat!

   Delete
 3. Gretaga riimub ka Meta. Meta eesliitena seostub nii teadusega, mis on Gretalik ning näiteks Meta Kodanipork oli ooperilaulja mis seotuks Greta laululembusega.
  Kuigi arusaadavalt on Jetta kõla tüdrukulikum ja universaalsem ja Meta vanamoelisem.

  ReplyDelete