Friday, 19 January 2018

JÕULUD JÄTKUVAD

Boxing day veetsime Pete vanemate juures. Sel aastal juhtus nii, et olime seal vaid koos Pete noorema õe perega. Pete vanem õde elab kahjuks liiga kaugel, et iga aasta jõulude ajal siia meie kanti sõita ja Pete venna pere oli selleks päevaks juba vennanaise pere juurde jõulusöömingule kutsutud. Nii et tavalist suurt kampa sel korral koos ei olnud, aga lõbus oli meil sellegi poolest.


Tüdrukud kasvavad iga aastaga aina suuremaks. Kahjuks on Pete õemees väga range isa oma lastele. Võib-olla oleks tegelikult õigem öelda kontrolliv, või distsiplineeriv. Ta pidevalt keelab ja käsutab oma lapsi ja meie meelest tihti ka täiesti asjata. Loomulikult ei ole see meie öelda ja kritiseerida kuidas keegi omi lapsi kasvatab, aga kahjuks mõjub see käsutamine ja riidlemine ka mingil moel Greta käitumisele. 
Kui nad väiksemad olid, siis nagu ei olnudki asi nii hull, sest väikesed lapsed ju juba oma loomu poolest jooksevad rohkem ringi ning teevad rohkem häält ja siis ikka keelad või kutsud neid tihedamini korrale. Siis ei paistnud see keelamine nii palju välja. 

Kui lapsed vaid Pete õega on (sest kuna Pete õemees on politseinik siis ta ei saa alati töö tõttu kõikkidest koosviibimistest osa võtta), siis pole nagu eriti probleemi. Eks nad saa siis ka riielda kui lolluseid teevad või omavahel kismaks läheb, aga sel juhul ka õigustatult. 

Sel korral paistis mulle, et ka Greta ei julgenud vabalt lastega mängida, sest kuigi temaga ei oleks mingil juhul keegi riidlema hakanud, siis eks see ole endalegi natuke hirmutav kui teised pidevalt riielda saavad või neid keelatakse. No ja siis neil nagu ei olnudki palju midagi koos teha, sest iga asi mis natuke nalja tegi või kõvemaid rõõmuhõiskeid esile kutsus summutati kohe maha. Pete ema majas ei olnud eriti ruumi kuskile isa silme alt ära ka minna. 
Mul oli sellest nii kahju, sest minu meelest on see tore kui sugulased kokku saades natuke ka möllata saavad.   

Tegelikult on Pete õe noorim tütar tihti ka selline tüdruk, kellele meeldib teistele pahasti öelda. No näiteks et sa ei tohi seda võtta, või mine mu toast ära, või sina siia mängu ei kuulu jne (mitte ainult Gretale vaid teistele ka). Et üks hetk on väga hea sõber ja siis järsku enam ei ole. Greta ei ole sellest kunagi eriti välja teinud, aga nüüd ma näen, et see hakkab talle vaikselt närvidele käima. Seda enam mulle meeldiks, kui nad saaksid koos olles möllata, sest siis oleks neil kõigil kolmel koos lõbus olla ja ei tuleks sellist pahasti ütlemist nii kergelt ette. 

Ma ise arvan, et selline käitumine tuleb just sellest, et isa lapsi nii rangelt distsiplineerib ja väga tihti veel ebaõiglaselt. Lapses tekitab selline käitumine ju tahes tahtmata trotsi ja viha, aga oma isa peale vihaseks saamine või vastu rääkimine ei tuleks kõne allagi. Elavadki siis oma viha ja trotsi kas oma vendade-õdede, või teiste (tavaliselt endast nooremate) laste peal välja. Eks asja tee raskeks selle tüdruku jaoks ka see, et ta on keskmine laps ja peale teda sündis perre isa poolt kaua oodatud poeg, keda siis isa nüüd natuke rohkem teistest hellitab, aga samas ka hullult distsiplineerib. 

Aga samas ma ka saan täiesti sellest Pete õemehest aru, sest Pete jutu järgi oli ja on selle mehe isa samuti hästi range mees. Minul on raske selles suhtes hinnangut anda, sest kuigi ma kohtun mehe vanematega üsna tihti sünnipäevadel ja muudel suurematel pidutsustel, siis see ei anna siiski õiget ülevaadet sellest, kui ranged nad igapäeva elus on või ei ole. Minu meelest on nad äärmiselt meeldivad ja hoolivad inimesed ja meil on nendega alati tore koos aega veeta. 

Aga noh see selleks, tegu siiski väga toreda mehega, lihtsalt tal on kombeks mõnikord natuke liiga range olla. Pete õde on ka super armas inimene ning lapsed on samuti väga toredad ja nupsikud ning see väikene pahasti ütlemine siin-seal on tegelikult väike asi. 
Muidu olid kõik ikka igati lõbusas meeleolus, nagu alati sellistel suguvõsa koosviibimistel kombeks. Eriti meeldib meile kõigile alati Pete ema naerma ajada. 


Siit nüüd terve hunnik niisama pilte

Nagu pildilt näha, siis Pete on siin oma uut vidinat, millest ma eelmises postituses kirjutasin, demostreerimas :) Algul olid kõik skeptilised selle pappkarbi suhtes, aga hiljem ei saanud enam käest ära panna. 

Sel korral oli Greta 'jõuluvana' rollis ja jagas kõigile kingitusi välja
Meie poolt kaasa võetud kingid. Ehk siis kingid Pete õe lastele ja Greta kingitus Pete vaneamtelt ja Pete vanemalt õelt, kelle eest me kingid ise ära ostsime ja ära pakkisime. Meie oleme Pete vanematega kokku leppinud, et jõulude ajal me omavahel kinke ei vaheta (sest meil Petega ei ole tõesti enam midagi vaja ja sama kehtib ka nende kohta), aga ma kinkisin Pete emale siiski ühe väikese karbi tumedat sokolaadi, mis ma tean et talle väga meeldib, aga mida ta ise ei raatsi tihti ise osta.Tüdrukud kingitustega 'mängimas'Pete vanemate juures olime 26. detsembril (teisipäeval). 27.detsembril käisime kinos 'Wonder' vaatamas. 28.detsembril (neljapäev) käisime naabrite juures väikesel koosviibimisel, millest ma juba siin ühes postituses kirjutasin. 29. detsembril läksime Pete venna juurde, aga sellest juba pikemalt järgmises postituses.

No comments:

Post a Comment