Wednesday, 24 January 2018

HULL KASSIMUTT

Mul võtab hetkel ühe postituse kirjutamine siin juba mitu päeva aega, seega otsustasin vahepeal kiiresti ühe lühema sissekande ära postitada. 

Nimelt oli mul umbes nädal aega tagasi sünnipäev. Mul oli HÄSTI tore päev. No tõesti, nii meeldiv päev, et hakka või sünnipäevasid fännama. Tavaliselt ei tekita mu enda sünnipäevad mulle enam mingit elevust ja ma tõesti ei oleks kurb, kui see päev ühe tavalise päevana mööda kulgeks, aga ometigi suudavad mu kallid pereliikmed ja mu sõbrad selle päeva alati nii eriliseks ja spetsiaalseks muuta, et mul vist ei jäägi muud üle, kui hakata sünnipäevasid fännama.

Tegelikult oli mu sünnipäeva päev üks üsnagi väsitav päev. Ma lõpetasin viimase sünnipäevateemalise telefonikõne kell 7 õhtul ja sain alles siis esimest korda lihtsalt maha istuda ja kogu seda tralli seedima hakata. Ülejäänud aja päevast olin ma kas telefoni otsas või külla tulnud sõbrannaga lobisemas. Õnnesoovid ja telefonikõned jõudsid minuni üle maailma. Aitäh teile kõigile! Kell 6 õhtul Facetime-is veel üks mu sõbranna Ameerikast, kellega ma siis läbi telefoni ekraani Ameerika supermarketi autoparklas 20 minutit 'istusin' ja vestlesin. Peale seda vestlust ootas mind veel ees 17 lugemata e-maili. Mul oli õhtuks heas mõttes toss täitsa väljas.

Mis aga mu sünnipäeva juures sel aastal eriti naljakas oli, oli see, et minust on mulle endale teadmata saanud CRAZY CAT WOMAN!
Sain nimelt päev enne õiget sünnipäeva postist kolm ümbriku. Tegin esimese lahti ja vastu vaatas selline kaart

Järgmist ümbrikut avades tuli sealt välja aga selline kaart...
Mõtlesin ise veel et kaardi saatja paistab vist mingil kassi lainel olevat, kuna ta saatis eelmisel aastal ka Gretale sünnipäevaks hästi armsa kassiga sünnipäevakaardi. Koguni nii armsa, et me hoidsime seda kuni jõuludeni kamina kohal. Kuna kaart nägi taas väga armas välja siis mõtlesin, et las ta siis saadab neid kassikaarde kui talle nii väga meeldib. 

Kolmandat ümbrikut avades mõtlesin ise veel korraks, et no täitsa naljakas ja samas täitsa hull oleks, kui sealt ka mingi kassiga kaart välja hüppaks ja... 
Ma ei uskunud omi silmi! Mitte ainult sellepärast, et sealt TULIGI jälle üks kassiga kaart välja, vaid et see kass seal pildil oli veel ka sama mis eelmisel kaardil.

Peale nende kolme kaardi nägemist hakkas mulle vaikselt kohale jõudma, et minust tahetakse vist hullu kassimutti teha. 
Saatsin Petele ruttu sõnumi ja küsisin et ega tema juhuslikult ei ole kassiga kaardi mulle sünnipäevaks ostnud. Et kui on, siis parem viigu kohe poodi tagasi, sest mina keeldun kassimutiks hakkamast. 

Sünnipäeva hommikul Facebooki avades ootas mind ees selline pilt
ning pehmed ja karvased tervitused sõbrannalt :)

Hiljem tõi postimees just siis mulle järgmised 3 ümbriku, kui sõbranna külas oli ja me laua taga kohvitasime. Hakkasin siis talle rääkima mis minuga eelmisel päeval juhtus ja et kuidas inimesed nüüd mind kassimutiks proovivad tembeldada, ise samal ajal tema kingitust avades.

No ja te vist võite juba isegi aimata mis mu sõbranna poolt antud ümbrikust välja kargas...
ja kingitus nägi välja selline
Järgmiseid ümbrikuid avama hakates olin ma juba kindel, et ega ma ka sel korral kassidest pääse. Esimene kaart oli Pete vanematelt ja nägi välja selline :)
Huvitav kokkusattumus oli ka see, et KÕIKIDE eestlaste poolt mulle saadetud kaardid olid roosade roosidega. Pildilt puudub veel vaid mu ema saadetud kaart, kus roosadele roosidele lisaks oli ka tüdruk jalgrattal. Roosad roosid meeldivad mulle väga, eriti sellised natuke metsikud, nii et suured tänud :)

Sel korral ei puudunud mu sünnipäevalt ka sünnipäevatort(kook). Kuna iga aastaga ilmud poodidesse üha enam ja enam gluteeni- ja piimavabu tooteid ning nende kvaliteet ja maitse läheb ka iga aastaga aina paremaks, siis sel korral andsin Petele juba varakult tellimuse sisse, et soovin sünnipäevkooki. Kooki käis ta ostmas nii, et tema läks peale tööd poodi ja siis poest helistas mulle videokõnega ning mina siis valisin läbi telefoni endale poeriiulitelt meelepärase koogi välja. Kook osutus koguni nii heaks, et ma läksin ja ostsin järgmisel päeval ühe veel lisaks...ja sõin selle samal päeval üksinda ära (esimese koogi pistsin samuti üksi nahka :)
Restoranis käisime ka söömas, aga see oli juba järgmisel päeval, sest kes see viitsib reede õhtul peale kooli ja tööd enam välja sööma minna. Või siis õigemini teised oleks viitsinud küll, aga minul oli peale mitmetunniseid telefonikõnesid võhm väljas ja eelistasin oma sünnipäevaõhtu oma kodus teleka ees kooki süües mööda saata. 

Selline oli siis sünnipäev, aga hetkel oleme me oma mõtetega juba kevades, sest juba mitu päeva on linnud nii kõva häälega hommikust õhtuni õues laulnud, et mul on tulnud lausa tahtmine mingist nupust seda häält natuke vaiksemaks keerata.  
Meie maja ees õitsevad ka märtsikellukesed ja täna Gretat kooli viies märkasime tervet rida kollaseid krookuseid. Eile  neid küll seal veel polnud. 
Paar nädalat veel ja siis saame juba nartsisse nautima hakata, praegu peame vaid vaasisolevatega leppima. 

Krookuste pildi lisan siia hiljem. Mul ei olnud hommikul telefoni taskus et pilti teha. 

8 comments:

 1. Tagantjärgi palju õnne!

  Kassi võtmisega kipub vist jah nii minema, et enne kassi on kassid nunnud küll, aga pärast kassivõttu suureneb kassitemaatika hulk koduses interjööris märgatavalt :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Just, just, aga ainult selle vahega, et minu jaoks ei olnud kassid enne üldse nunnud, vaid lihtsalt kassid :) Kass on ju tegelikult Greta oma, kuigi meie Petega loomulikult armastame teda ka väga palju.
   Aga see on tõesti nii, et kui kellegile midagi meeldib või mõne asja fän on, siis kõik võtavad sellest lõngaotsast kohe kinni ja hakkavad selle teemalisi kingitusi tegema. Ma ise olen samasugune :D

   Delete
 2. Kassidega kaarte on palju ;D Mina ei saa kunagi hantlite voi tossudega kaarte!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tossudega kaarte vist annab tõesti otsida :)

   Delete
 3. Palju õnne veel tagantjärgi ning ikka nobedat sulge ehk nobedaid näppe klaviatuuril.

  ReplyDelete
 4. Kas sa mitte ise ka sel aastal ei saatnud jõuludeks kassiga kaarte?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Omateada ei saatnud. Greta andis oma klassi ja koolikaaslastele kassiga kaardid, aga see ei olnud kuidagi minuga seotud :D

   Delete