Saturday, 9 September 2017

VÄIKE MUUDATUS

Annan siin teada, et muutsin blogi pealkirja eesti keelseks ja võimalik, et varsti muudan ka blogi aadressi ära. Pealkirja vahetus ei tohiks vist teid, lugejaid, kuidagi mõjutada, aga aadressi vahetuse puhul te mind vist enam vanade linkide kaudu üles ei leia?! Igal juhul ma annan siin eelnevalt kindlasti pikalt ette teada, kui aadressi vahetuseks läheb. Võib olla teen seda alates uuest aastast.

Samuti hakkan ma edaspidi blogis kasutama Greta nime asemel vaid G ja Pete asemel P kuigi mulle endale üldse ei meeldi sedasi nimelühenditega kirjutada.

Teeme neid muudatusi tuleviku tarbeks, sest blogi inglise keelne nimi on meiega ka natuke isiklikumal tasandil seotud ja me soovime selle ära kaotada. 
Ma ei teagi miks, aga täiesti ootamatult tuli selline tunne, et kuna Greta on nüüd juba suur tüdruk ja läheb 3 aasta pärast juba teiseastmekooli, siis on parem kui ta tulevased koolikaaslased tema nime Googeldades kohe meie blogi peale ei satuks (tegelikult ei satugi, aga paar pilti on küll otsingust välja tulnud). Praegu ei ole neil lastel veel omi mobiile ja vaevalt ka mingit soovi kedagi internetist otsida, aga 3 aasta pärast saavad enamus lapsi oma esimesed mobiilid taskusse ja sellega seoses muutub nii mõnigi asi.

Loomulikult me oleme teadlikud, et mis juba kord internetti pandud, see ka sinna jääb ja me oleme blogimisega seotud turvalisust paaril korral Petega ka varem arutanud, aga siis ei ole muutusteks küllaldaselt põhjuseid olnud. Nüüd aga tahaksime paar väikest muutust sisse viia.

Blogist ma Greta pilte ära kaotada ei taha ja blogi täitsa lukku ka veel mitte panna. Ideaalne muidugi oleks, kui Blogger võimaldaks osade postituste salasõna alla panemist, aga millegipärast nad seda ei võimalda, seega see võimalus jääb ära. Ma olen paaril korral mõelnud ja plaaninud Wordpressi üle kolida, aga mulle kohe üldse Wordpress blogimise süsteem ei meeldi ja seega sinna ma üle ei lähe.

Gretaga olen samuti paaril korral seda blogimise asja arutanud. Ta on sellest teadlik, et ma blogin ja et teised mu blogi loevad, aga ma ei ole kindel, et ta ka päriselt kogu sellest süsteemist või sellest mida blogimine endaga kaasa võib tuua aru saab. Siiamaani ei ole tal midagi selle vastu olnud, et ma siia temast pilte postitan. Kui ma ütlesin talle, et mis siis, kui kunagi hiljem mõni laps internetist ta beebipildid leiab ja kiusama hakkab, siis vastas ta selle peale, et kõik inimesed on ju beebid olnud, et mis seal siis nii erilist on, et las nad siis narrivad kui tahavad. Ma muidugi loodan, et asi kunagi sellise asjani ei jõua, aga kes seda tea?
Eks ma aruta temaga neid asju ka edaspidi ja kui ta arvamus kasvades peaks muutuma, siis ma muidugi austan ta soove ja kui vaja, siis panen blogi lukku või jätan üldse vaid meile endale kirjutamiseks-vaatamiseks. 

Aga õnneks sinna on veel mõned aastad aega, nii et seniks blogin ikka endist viisi, vaid mõnigaste väikeste muudatustega, edasi :)

6 comments:

 1. Minu meelest on hüüdnimedega mõnusam lugeda ja kirjutada, kui ainult tähtedega. Seda varianti kasutavad paljud, võiksid ju ka kaaluda :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sul on õigus. Ma pean siis mingid nimed välja mõtlema, sest mulle on võõras Pete Meheks või Abikaasaks või Gretat Tüdrukuks või Tirtsuks või Plikaks või Lapseks kutsuda :) Ma muidugi võiks Pete ta keskmise nime järgi Charles-iks muuta (mis oleks veelgi võõram :), aga Gretal kahjuks keskmist nime ei ole.
   Pean nüüd vist mingeid suvalisi nimesid välja mõtlema hakkama :)

   Delete
 2. Mõtlesin kohe oma tüdrukute peale, kes olid umbes varateismelised, kui blogi alustasin. Nad pole kunagi sellest numbrit teinud. Pigem vahel öelnud, et kirjuta sellest või teisest asjast. Mul oli küll alguses pikalt blogi otsingumootoritele mitte kättesaadav. Aga tüütu on nii, sest ise ka ei saa oma juttudest mõnda otsitavat leida. Õnneks pole kumbki kellelegi hammaste vahele jäänud. Siin ei hakata just naljalt eestikeelset blogi lugema. Kuigi... Üks vanema tütre sõbranna ema käib seda vaatamas 😊 On Serbiast siia tulnud.
  Aga saan väga hästi aru, miks seda teeksid. Peaasi, et ikka ette hoiatad.
  P.S.Mulle ei istu WordPress ka kohe mitte üks raas. Olen sellegi ise ära proovinud. Ja maha jätnud. Ja siis jälle mõneks ajaks üles seadnud ja ikka Bloggeri juurde tagasi tulnud. Tundub kuidagi loogilisem. Ja html'i ligi pääseb ka, täiesti ilma rahata.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah mul ka Greta vahel ütleb, et tee see pilt blogi jaoks või pane see interneti, aga ta siiski on selle võrra väike, et ta ei taju seda värki veel 100%. :)

   Sinu tüdrukute 'õrnas' eas ei olnud ju tegelikult veel kogu see blogimine ja interneti kasutus ja kõik sinna juurde kuuluv ka veel nii arenenud ning nii laialdaselt kasutuses kui praegu. Praegu saab ju ka võõrkeelseid blogisid automaatselt tõlkida, kuigi ega ma ju ei kirjutagi siin mingeid kakajutte ja teab mis häbistavat Greta kohta, aga sellegi poolest parem, kui mu blogi kohe otsides kellegile näkku ei kargaks :)
   Otsijateks võiva ju olla ka mõned lapsevanemad ja ma ei taha, et ka nendele meie elu piltides kergesti kättesaadav oleks. Siin küll ei ole see blogimine nii levinud lastevanemate seas (vähemalt ma ei tunne ühtegi kes blogiks) ja ma ise ei ole blogimist kellegile koolis maininud ka, aga kunagi ju ei tea mis kuskilt välja võib tulla.
   Muideks ma ei mäletagi, et kas ma olen su blogi algusaastate postitusi lugenud ja just neid jutte, mis su nooremas eas lastega seotud? Võttan selle 'töö' kohe ette :) :)

   Delete
 3. Charles oleks ju nii lahe nimi :D aga miks mitte muuta Greta nimi mõne muu G-tähega algava tüdruku nimeks? Getter :D :D :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah, muudatus ongi veel sisse viimata sellepärast, et ma ei ole suutnud Gretale uut nime välja mõelda :) Me kutsume teda kodus vahel ka Gretskiks, aga mitte eriti avalikult, sest keegi kunagi küsis, et kas see on Poola nimi ja nüüd me ei taha, et keegi Gretat poolakaks peaks :)

   Aga Pete ma Charles-iks küll kutsuma ei hakka :) Seda nime kuuldes tuleb mul kohe silmade ette Prince Charles :) Tegelikult tema võib täitsa Pete-ks edasi ka jääda, pigem plaan Gretat natuke rohkem peita tulevikule mõeldes.

   Delete