Thursday, 21 September 2017

MÖÖDUNUD ON JUBA 4 NÄDALAT

Vahelduseks mõned pildid ja natuke juttu meie Jostenist. 

Uskumatu, aga Josten on meiega tänaseks täpselt 4 nädalat juba elanud. 600g-st kiisubeebist on saanud 1200g-ne kiisupallike. Ta on silmnähtavalt kasvanud, aga on siiski endiselt veel selline tilluke ning beebikas. 

Käisime eile loomaarsti juures esimest vaksiini saanud ja kogu eilse õhtu ja tänase päeva on ta nii loid olnud, et muud ei tee kui vaid magab. Loomaarst hoiatas meid sellise käitumise eest ja kuigi me teame, et see on normaalne reaksioon, siis ikka muretseme nagu väikese lapse pärast ja käime aega ajalt kontrollimas et kas ta ikka hingab ja et ega tal liiga palav või külm ei ole. 
6 nädalat vana
Minu arvates on 8 nädalane kass ja 8 nädalane beebi üsna sarnased. Vahe siis vaid selles, et 8-nädalased inimbeebid ei jookse veel mööda maja ringi ning ei käi iseseisvalt potil, aga muret ja vaeva on mõlemaga enam vähem ühe palju. Rõõmu muidugi ka :)

Meil vaheldub väike intensiivne mäng kohe taas magusa unega ja seda enam-vähem nii iga päev kui me kodus oleme. Seda mida kass meie äraolekul teeb me muidugi ei tea, aga arvata võib et siis ta lihtsalt magab, sest kui me taas välisuksest sisse astume näeme teda üsna pea väga unise näoga kuskilt toast välja ilmumas. 
Kuigi ta siin mänguhoos üsna tihti proovib oma hammastega meile kandadesse hüpata või jalgu maha murda, siis magades on ta küll nii nunnu kui veel olla saab. ALATI tuleb ja otsib meie seltskonda ja kuigi see õhtuti tihti tähendab siis seda, et peame Petega telekat vaadates temaga mängima ja ta mänguasju ta nina ees hüpitama, siis see on ikka ütlemata mõnus tunne kui ta lõpuks oma väsinud karvase kere su sülle või su kõrvale sätib ja siis nurrudes magama jääb. 


Ja need magamisasendid on tal kõik nii ütlemata armsad ja vahel ka täiesti uskumatud. 


Ja siis kui ta lõpuks taas ärkab on ta jälle nii elu ja särtsu täis, et meie jaoks on see tõeline katsumus talle mitte peale astuda. 
Vaikselt vahetame ka ta sööki parema vastu välja. Uus söök näeb nii maitsev välja ja lõhnab samuti väga hästi, et ma sööks seda hea meelega ka ise. Vabalt võiks pasteedi pähe leivale määrida, ilma et keegi aru saaks et tegu kassitoiduga oleks.

Kvaliteetse toiduga kaasneb aga loomulikult ka automaatselt kõrgem hind. Kui vana toitu sai 3 eest 12 kotikest, siis nüüd maksame me 8 kotikese eest 8.50. Juhendite järgi peaks me kass neid kotikesi päevas 2 tükki ära sööma ja kasvades koguni 4!!! Meil küll soovitati neid juhendeid mitte eriti tõsiselt võtta ja me toidame teda nagunii nii märja kui kuiva toiduga, aga ega see uus kuiv toitki odav ole. 

See on ikka uskumatu kui palju ühe väikese kassikese peale raha võib kuluda.  Ühes kuus läheb meil maksma tervisekindlustus £23, loomaarsti kuumaks £13, kassiliiv £10 (x2=£20 või siis natuke vähem, sest kuuajaga me vist siiski kahte karpi liiva ära ei kasuta), toit ütleme umbes £34 (võib isegi natuke rohkem). Ehk siis kuus kokku kuskil £85 ringis!!! 
Aga noh kuna Josten on nüüd meie pereliige, siis loomulikult hoolitseme ta eest nagu oma kassilapse eest ja pakume talle nii palju kui vähegi võimalik ikka kõige paremat. 

Greta on õnneks tänaseks kassiga täitsa ära harjunud ja julgeb teist isegi lõpuks korralikult paitada, tõsta ning oma tuppa mängima viia. Algul oli ta üsna kartlik kassi suhtes ja kui oli vaja Jostenit kuskilt maha või toast välja tõsta, siis ta sattus vaikselt paanikasse ja hakkas appi hüüdma. 

Mängides ka pigem surkis teda, sest ei julgenud liiga lähedale minna või kartis, et kass talle tervate küüntega peale hüppab. Õnneks ta sai ise üsna ruttu aru, et kui ta endale pikad riided selga paneb, siis ei ole need tillukesed kassiküüned üldse valusad ja peale seda paranes nende suhe märgatavalt. Kass tegelikult ei küünista üldse, vaid lihtsalt oma väikese kasvu pärast peab ennast küünte abil ülesse vinnama või hüpates kinni haarama ja noh mõnikord juhtub selleks olema kas siis meie käsi või säär. Hammastega haarab ta mänguhoos meie jalast kinni, aga kõik on meile kinnitanud, et see on kiisupoegade puhul normaalne ja jaganud palju juhtnööre mida me siis siin igapäevaselt ka praktikas kasutame.
Kui ma eelmises kassipostituses kirjutasin, et Pete-st sai meie peres automaatselt kassipapa, siis üsna varsti peale seda postitust kaotas Pete kassi silmis oma positsiooni ja uueks lemmikuks sain hoopis mina :) :)

Me arvame, et see oli seoses sellega, et Pete talle ühel õhtul pallimängu käigus kogemata jalaga vastu nina lõi. Mõlemad olid sellest juhtumist suures šokis. Kass ei läinud terve õhtu Pete lähedalegi ja hakkas õhtuti hoopis minu sulle magamas käima (Greta on kassi õhtuse magamise ajal juba ise voodis, seega tema jäi valikust välja)
Pete oli mitu päeva nii nördinud ja suurtes süümepiinades, et hea veel et nutma ei hakanud. Tundsin talle täitsa kaasa. Õnneks ta siiski ei lasknud Jostenil tema peale kaua vihane olla ja teda vältida ning hakkas kassi ise endale sülle võtma kui kass juba piisavalt unine ja uimane oli. Kass küll algul näksis teda hammastega paaril korral aga lõpuks vist leppisid ära, sest nüüd ei paista Jostenil eelistusi olema, et kas ta magab minu või Pete süles ning kui tal mängutuju peale tuleb, siis näksib meid kõiki. 

Sedasi veedame me omi õhtuid. Parempoolsel pildil tukuvad  mõlemad poisid :)

Sõbrad käest kinni hoidmas
 Minu sõber


Tavaliselt kui Greta koolist koju tuleb, siis haarab ta kohe kass kaenla ja kaod oma tuppa. Mina ei tea mida nad seal teevad, aga ma vahel ikka hüüan, et tehku toa uks lahti, et kass saaks soovi korral ta eest põgeneda. 

Ühel päeval piilusin ma tuppa ja mulle vaatas vastu selline pilt
 Olin loomakliinikusse sattunud!
Ma ei taha üldse mõeldagi mida ta selle kassiga seal teeb, aga kuna päris loomaarst ütles, et Greta võib kiisupojaga mängida nii palju kui ta tahab, siis me Petega väga nendesse mängudesse ei sekku. Hüüame vaid vahepeal, et ta toa ust liiga pikalt kinni ei hoiaks.  

PS. Muideks see üleelmisel pildil näha olev punakast plastmassist doktorikohver on üks Greta kõigi aegade parim kingitus. Kui ma ei eksi, siis sai Greta selle endale kas 3-ndaks sünnipäevaks või sama aasta jõuludeks ja ta on tõesti sellega kõik need 5 ja pool aastat mänginud ja vaat et veel pea iga päev. Ma tean, et paljud hindavad kõrgelt puidust mänguasju, aga puidust arstiriistad ei oleks nii pikale mängule kohe kindlasti vastu pidanud, seega ei tasu alati plastmassist mänguasju vältida või halvemaks kui puit pidada.

Kassile ta kindlasti haiget ei tee (kass ei lasekski), aga oma mängukassipuuri topib teda kindlasti :) Kuigi ma näen vahest kassi Greta toast välja jooksmas, siis näen ma ka kuidas ta sama kiirelt jälle ise sinna samasse tuppa tagasi jookseb ja just seal mängida tahab. Seda siis seniks kuni ta taas täiesti ära kustub ja ennast kuskile siruli viskab.
Ja siis ta taas hüppab hopsti sulle sülle ja hakkab oma käpakestega su süles 'tainast sõtkuma' ja nurru lööma enne kui silmad rahulolevalt looja laseb ja magama jääb.

Kuku!

14 comments:

 1. Kas te käite iga kuu kassiga arsti juures? Meie kusjuures ei ole oma loomi kindlustanud, teagi, kas seda Eestis tehakse ja kas võiks...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kui aus olla, siis ma ei tea kui tihti me arstil käima peama, teeme seda siis kui arst ise ütleb, et nüüd on aeg jälle mingit vaksiini teha või kirbu-ussirohtu saada või mida iganes. 4 nädala pärast läheme küll uuesti selle vaksiini top up-i saama ja eks siis kuule millal uuesti peab tulema.

   Meie otsustasime tervisekindlustuse teha, sest kuna loomaarstide teenused on nii meeletult kallid, et kui midagi peaks juhtuma või Josten jääb haigeks, siis vähemalt ei pea arve maksmise pärast muretsema hakkama.

   Delete
  2. Eestis saab ka lemmikloomi kindlustada :) Kindlustasin oma koerad kohe kui see teenus Eestis tuli...õnneks kordagi vaja ei läinud, ent teadmine, kui miskit juhtub ... aitab keegi. Sageli on vet.arsti arved ikka päris suured ja hea kui kulud kaetakse. Kroonilisi haigusi ei kaeta, ikka selliseid ootamatuid haigestumisi ja operatsioone.

   Delete
 2. Arsti juures oleks vaja siis käia kui saab vaktsiini. Ussirohu anname ise :) Ma eeldan et mujale müüakse ka kliinikus ussirohte? On tabletina ja sellised mis käivad turjale ja on kõikide putukate, usside vastu. Eestis :) Ja rohkem pole tarvidust käimiseks. Kui siis aasta pärast, mil tehakse kompleks süst või 3 aasta pärast kui on marutaud.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah selle turjale pandava ussirohu saime koju kaasa, sest kui nad tavaliselt teevad ka selle kuuri kohe samal ajal koos vaksiiniga arsti juures ära, siis kuna Josten on veel nii väike ei tahtnud nad kõiki asju korraga teha ja palusid meil vaksiini ja ussirohu vahele kaks-kolm päeva jätta.
   Neid ussirohte saab muidugi ka eraldi kliinikust osta, aga eraldi ostes tulevad kõik rohud ja vaksiinid ja microchipid jne kokku palju kallimad. Selle plaani järgi, mille eest me 13 naela kuus maksame, säästame me kõikide nende teenuste pealt üle 100 naela ja saame veel ka ülejäänud teenuste pealt 10% allahindlust. See plaan tasub end nii väikese kassi puhul kohe kindlasti ära, sest esimesel aastal vajavad kiisud rohkem vaksiine ja rohte. Eks me siis järgmisel aastal vaata kas jätkame või maksame ise otse. Praegu oleme veel nii värsked kassiomanikud, et parem on kui keegi kogu asjal silma peal hoiab ja meile jooksvalt ütleb mida millal tegema peab :)

   Mul on eelmise postituse lõpus foto sellest plaanist kus on näha palju midagi maksab ja palju selle plaaniga säästab (see näitab tegelikult juba vanema kassi pealt säästetud raha, kiisupoegade puhul on see sääst veel suurem) :)
   http://knightscastle-alice.blogspot.co.uk/2017/09/elu-kassiga.html

   Delete
  2. Huvitav kohe mis vaktsiine neile veel siis tehakse? Meil sai esimese kui ta 4 kuud täis viskas, nüüd saab kas korra aastas kompleksi või siis iga 3 aasta tagant marutaudi vastu. Kõik. Aga jube kui kallis kõik ikka on :(

   Delete
  3. Uurisin natuke internetist ja paistab olevat enam-vähem sama. Esimene 9 nädalaselt, järgmine kolmekuuselt ning seejärel booster korra aastas.

   https://www.rspca.org.uk/adviceandwelfare/pets/cats/health/vaccinations?gclid=EAIaIQobChMIuOP2yoq31gIVkJ0bCh13uQWfEAAYAiAAEgJj0vD_BwE

   Siin jälle on mainitud, et kassipojad vajavad mitut komplekti vaksiine, nii et ma ei ei tea palju nad siis lõpuks neid esimese aasta jooksul kokku saavad, aga ma saan seda 4 nädala pärast juba täpselt küsida :)
   https://www.banfield.com/pet-healthcare/additional-resources/article-library/vaccinations/what-vaccines-does-my-kitten-or-cat-need-and-how-o

   Delete
 3. Nüüd mul tuli jälle kassipoja isu :P Peaks äkki veel mõne võtma :P

  ReplyDelete
  Replies
  1. No teil võiks neid seal isegi koguni kolm olla :) Teil suur aed kus kassid vabalt ringi saavad joosta ja ma kujutan ette, et selle võrra siis ka kodus vähem koristamist :) Me pigem siin täname jumalat, et hea oli et me vaid ühega piirdusime, sest vahepeal me korraks mõtlesime kaks kassi võtta.

   Delete
 4. Täitsa huvitav, ma ei ole küll ise varem kunagi kommenteerinud, aga hoian ikka silma siinsetel postitustel peal. Elame ise Manchesteris ja meil on kaks kassi ja koer (üks kassidest muide teie lapsukesega üks-ühele!). Kuumakse loomaarstidele pole kunagi maksnud, pigem kasutame Petsathome'i igakuist teenust kirbu- ja ussirohtudele. Kindlustatud on aga kõik kolm, kuutasu igaühele keskeltläbi £10 kuus. Kuidas Te kindlustuse valisite? Täitsa huvi pärast, ehk on hinnavahe lihtsalt asukohtade tõttu vms. Kindlustus on muidugi täielik taevakingitus, Eestis elades polnud sellisest asjast kuulnud, aga kui ühega kassidest pidime arsti juurde minema ja arve lõpuks operatsiooni tõttu üle £2000 küündis, ei suutnud ma Inglasest elukaaslast kindlustuse pealeajamise eest ära tänada!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kindlustustega on jah tihti nii, et tundub kui raha tühja maksmine, aga seda vaid seniks kuni sul kindlustust vaja läheb ja siis selle olemasolu üle taevani tänulik oled :)

   Kindlustuste pakkujaid on ju nii kohutavalt palju ja igal kindlustusel on ju mitu erinevat taset (level). Ma ei usu, et hind asukohast sõltub, pigem ikka sellest mis taseme sa valid. Mida madalam tase seda madalam ka hind, aga sellest siis ka sõltuvalt katab vähem probleeme (või on rangemate tingimustega) ja on tavaliselt siis ka suurema sissemaksega. Hind oleneb ka sellest kas kass on tubane või õuekass, kas on emane või isane jne.

   Meie kaalutlesime seda asja ja otsustasime valida natuke kõrgema tasemega kindlustuse kui seda on see kõige basic, sest Pete uskumus on, et kui juba kord seda kindlustust maksta tuleb, siis ka juba sellise eest mis pärast kõikide probleemide puhul kehtib.

   Meie kindlustus on lifelong cover, mis katab ka kroonilisi haigusi (madalama astme puhul kindlustus korduvaid haigusi ei kata) ja sisaldab ka hambaravi ning veel nipet näpet mida madalam aste ei korva.
   Kuna neid kindlustuste pakkujaid on nii palju ja kõiki nagunii ei jõua läbi lugeda siis Pete uuris internetist 5 odavamat välja ja nendest üks oli siis ka see mida meile soovitati. Sainsbury või Tesco oma oli vist üks odavatest, aga kui me meie kohaliku loomakliiniku arvamust küsisime, siis nemad siiski soovitasid seda teist.
   Nad ütlesid et selle firmaga ei ole neil kunagi probleeme olnud, samas kui mõne teistega tuleb tihti arusaamatusi ette või viivitatakse raha väljamaksega.
   Osade kindlustuste puhul kehtib ka see reegel, et klient maksab algul ise oma arved ära ja siis küsib hiljem kindlustusfirmalt raha tagasi, aga see kindlustusfirma, kelle me lõpuks valisime, ajab neid asju ise otse kliinikuga ja meie ei pea kassi haiguse ajal rahaasjade peale mõtlema või mingite maksmistega tegelema.
   Kindlustusfirmaga rääkides sai Pete veel nende käest ka mingit allahindlust (vist kolm esimest kuud tasuta või midagi sellist) ja me siis otsustasime vähemalt esimeseks aastaks nendega jääda. Eks me siis aasta pärast analüüsi seda asja uuesti ja vaata kas kuskil oleks mõni sootsam pakkumine.

   Delete
  2. Eelmisesse kommentaari ei mahtunud enam ära, aga aitäh kommenteerimast ;)

   Delete
 5. See viimane pilt on niiiiii armas. Ma ei saa neid pilte SI'le n2idata, sest ta nii vaga tahab omale lemmiklooma. Ma ei ole selleks valmis. K6ik see vaktsiini ja kindlustuse asi on aga suures osas suur 2ri, kas pole? Meil olid Eestis umbes 20a sama pesakonna kassid, m6ni kadus, aga mitmed olid pikaealised. Yhel kassil oli kasvaja. 2 koera, mis meil selle aja jooksul olid, surid loomulikku surma. Sel ajal meil ju mingeid vaktsiine ja kindlustusi polnudki.

  ReplyDelete
 6. Kindlustus on kindlustus, olgu see siis lemmiklooma, auto, tervise, vara, maja jne kindlustus. Kunagi ei tea millal seda vaja läheb. Meile on kõik kassiomanikud soovitanud kindlasti kindlustus võtta. Soovitavad oma kogemuste põhjal.
  Ma ei oska sellega võrrelda kuidas Eestis vanasti oli. Vaevalt seal ka loomaarst nii palju maksis või kas siis keegi hakkaski üldse haigele koduloomale operatsioone ja muid protseduure tegema viisil nagu seda tänapäeval tehakse.
  Samas kindlustus ei ole ju üldse kohustuslik. Meie lihtsalt eelistame väikeseid igakuiseid summasi ühe väga suure ühekordse summa ees :)

  Aga lemmikloom on tõesti nagu ekstra laps nii rõõmude kui ka töö poolest. Ma pole kunagi kodu nii tihti koristanud kui nüüd viimase 4 nädala jooksul. Iga päev pean alumist korrust tolmuimejaga imema ja põrandaid pesema. Kassiliiva puhastamine veel sinna otsa :)

  ReplyDelete