Tuesday, 26 September 2017

KAS TÕESTI...

Mul on tunne et mul on kassiallergia!! 
Juba mitu päeva järjest jookseb nina vett ja on selline tunne nagu nina ja silmad oleks paistes. Õhtuti aevastan. 

Ma NIIII loodan, et tegu on hoopis nohuga, aga sisemiselt tean, et vaevalt. Mul on nohu vaid siis, kui ma olen kogemata midagi sellist söönud kus piim (laktoos) sees on. Päris nohu olen ma vaid ehk paaril korral põdenud peale seda, kui ma piimatoodete tarbimisest 10 aastat tagasi loobusin. Korraliku nohu puhul oleks ka kurk valus ja muidu sant olla, aga mul vaid nina tatine.

Ma muidugi veel 100% ei tea kas tegu ikka on allergiaga, aga  kui on, siis ma ei saa aru kuidas see võimalik on! Mul ei ole küll endal kunagi varem kassi olnud, AGA mul ei ole mitte kunagi kellegi teiste kassidega probleeme olnud. Mu emal oli vahepeal lausa kaks kassi ja kui me Eestis olime, siis ma ju elasin suviti vähemalt 2 ja tihti ka 3 nädalat järjest majas kus olid kassid. Sellise aja peale oleks ju mingid sümptomid kindlasti välja löönud. OK, ma küll neid kasse eriti ei paitanud, veel vähem kallistasin ja nende liivakasti ka ei tühjendanud, aga sellegi poolest elasin ju samades ruumides kus kassid ringi käisid. 
Tallinna kassikohvikus olen ma ju ka kahel korral käinud ja ma kujutaks ette, et kui mul kassiallergia oleks, siis oleks see külastus mind vähemalt korragi aevastama ajanud (juhul kui nina ei oleks tunniga veel vesiseks jõudnud minna).

Nii et ma nüüd loodan kogu südamest et tegu siiski mingi nohuga. Imelik on küll ennast haigeks soovida, aga praegusel juhul oleks nohu ainuke päästja.  

Ma üldse ei taha mõteldagi mis siis saab kui mu kahtlused paikka peavad :( :(
12 comments:

 1. Loodetavasti on sul ikka nohu :). Oma kogemustest koertega võin kyll öelda seda, et allergia lööb välja teatud juhtudel ja teatud koerte puhul, kuid kindlasti mitte paari tunni jooksul, vaid selleks läheb kauem. Väljendub täpselt nagu sul, nohus ja tundes, et nyyd kohe-kohe jään tõsisemalt haigeks. Kui sa raatsid ja sul võimalik on, võiksid nii 3-4 tunniks vähemalt kodunt lahkuda. Minul nt hakkavad selle ajaga üldiselt symptomid taanduma ja kaovad vaikselt. Sul ei pruugi muidugi nii olla, aga kui on, siis on vähemalt kohe põhjus selge, nii kurb kui see ka poleks.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma tõesti loodan, et tegu vaid nohuga. Mõtlen, et algas sedasi tasakesi ja alles täna nagu kõige rohkem tunda. Õues olles muutub natuke paremaks küll, aga samas päris nohu muutub tavaliselt ka õues olles paremaks ja hingata kergem, nii et ikkagi jääb asi segaseks. Pean lihtsalt mõned päevad ootama ja lootma, et kõik on mööduv.
   Aga need inimesed kel ikka korralik kassiallergia, neil löövad sümptomid üsna ruttu välja. Neil aitab kui nad juba lihtsalt majja, kus ka kass elab, sisse astuvad kui juba aevastama või sügelema hakkavad. Et sellepärast ma mõtlengi, et kas tõesti võib kassiallergia siis alles 5 nädalt hiljem endast märku andma hakata?

   Delete
  2. Minul on kassiallergia, mis avaldus ühel suvel suvilas ja mida me ei osanud millegagi seostada. Ma nimelt köhisin kogu aeg ja ei saanud hingata. Tuligi suvitamine pooleli jätta ja ravisüstid saada. Aastaid hiljem Soomes külas olles küsis võõrustaja ega mul kassiallergiat ole, et temal on kass. Mina ei teadnud oma allergiast siis midagi, aga veidi aega toas olles tekkis tuttav tunne nagu aastaid tagasi suvilas. Tagasi mõeldes meenus, et just tol suvel olid mu vanemad suvilasse kassipoja toonud. Mul on kaks kassidega sõbrannat. Ühe juures ei juhtu midagi, teise juures hakkab kohe nina tatiseks minema ja hingamine raskenduma.
   Olen kuulnud, et vahe võib olla loomade karvapikkuses, et siis pikakarvaliste isendite puhul lööb allergia välja, teiste puhul mitte. Igatahes on see üks väga vastik asi ja loodan tõesti, et pääsed tavalise nohuga. Tean poissi, kelle ema nii hirmsasti armastab kasse, et poeg on kogu aeg allergiavastaseid rohtusid võtnud. See nüüd ka lahendus pole.

   Delete
  3. Praeguste andmete põhjal võin öelda, et tegu on ÕNNEKS vist ikkagi nohuga. Allergia puhul ei oleks nohu nii kõva ja ma ei suuda seda uskuda, et mingi allergia alles peale 5 nädalt välja lööks. Olen internetist nüüd rohkem kassiallergia kohta lugenud ja sealse info põhjal oleks allergia reaksioon kas kohene või siis päev hiljem.
   See aga et pikakarvaliste kasside puhul allergia oht suurem oleks on müüt. Allergia ei tule karvadest vaid kassi süljest (kui ta end või inimest lakub).
   Aga jah, hetkel paistab, et nii Josten kui mina oleme 'safe' :)

   Delete
 2. Mul on sõber, kel kassiallergia üsna tugeval kujul ja temal piisab sellestki, kui viibib toas, kus kass on külalisena mõned kuud varem olnud (järele proovitud, ööbisime kunagi keset talve sõbranna juures suvilas, kus nende kass suve oli veetnud ja alguses ei mõelnud tükk aega väljagi, miks sõber lakkamatult aevastab ja silmad vett jooksevad :)). Nii et ma ka loodan, et sul on ikka lihtsalt nohu (mitte, et selleski midagi toredat oleks :)).

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah, ma ka just lugesin internetist, et mõnedele inimestele piisab ka vaid sellest, kui nad viibivad kuskil kus kass on varem olnud ja et see võtab ikka mitu, mitu kuud aega enne kui maja täielikult kassivabaks saab nimetada peale kassi sealt 'välja viskamist'.

   Praegu paistab, et mul on tõesti vist lihtsalt nohu (täna veel eriti hull) ja ma võin Josteni kallistamist rahus jätkata. Samas ma siiski veel liiga õnnelik ei julge olla. Ootan enne ikka ära kui nohu taandub, et kindel olla, et tegu ikka nohuga :)

   Delete
 3. Mu Toomas on eluaeg kassiallergik olnud. Näiteks mu vanemate juures linnas aevastab, turtsub ja nohutab ta vaid hetkega. Teadsin kurvastusega, et kui oma kodu saame, siis kassid saavad meil ainult õues elada :( Kui üldse neid tuua saame.

  Ja nüüd on neil hetkel 4! Kassiallergia on kadunud kui tina tuhka, ka siis kui kassid tal näos magaksid. Müstika!

  ReplyDelete
 4. Kuidas olukord on? Kas on siis nohu või allergia?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tänaseks olen kindel, et nohu :) Just kuulsin ka Gretat aevastamas, nii et kassiallergia kindlasti nakkav ei ole :)

   Delete
 5. Mul on ka kassiallergia. Aga lööb välja vaid siis kui kasse puutun. Samas pole enam ammu sümptomeid olnud. Ma pole ka eriline kassipaitaja, kallistaja tüüp. Selleks on meil lapsed :)

  ReplyDelete
 6. Mul on mehel ja vist uhel lapsel ka kassiallergia. Aga mis teha. Kassi ju ara ei anna. Elavad ule ;)

  ReplyDelete