Friday, 8 September 2017

EESTI REISI KOKKUVÕTTE ALUSTUS EESTI REISI LÕPUST :)

Postitan nüüd lõpuks ära ka selle postituse mille ma juba üle kahe nädala tagasi valmis kirjutasin, aga mis kassi tulekuga seoses postitamata jäi. 
Praegu on uskumatu mõelda, et meie Eesti reisist ei ole isegi veel 3 nädalatki möödas. Kui kalendrisse ei vaataks, siis mul endal on tunne, et see reis toimus vähemalt paar kuud tagasi.

Ja olemegi jälle tagasi kodus. Kaks nädalat Eestis läks linnulennult. Käisime palju ringi (Tallinna piires) ja kohtusime sugulaste ja muidu heade tuttavatega. Inimesi kellega kokku oleks tahtnud saada oli veelgi, aga kahjuks ei olnud kas meil või 'neil' piisavalt vabu päevi ja puhkuse lõpuks hakkaks ka lõpuks energiast väheks jääma.
Õnneks aga ei jookse Eesti meie eest kuhugi ära ja seega ehk õnnestub ärajäänud kohtumised korda viia järgmise Eesti visiidi ajal.

Üldse oli seekordne Eesti reis kuidagi väga mõnus ning ema jutu järgi vedas meil ka igati ilmaga. Vihma küll sadas paaril päeval, aga meil õnnestus mingi ime läbi pea alati vihmapiiskade vahel kõndida ja vihma pärast meil küll midagi tegemata ei jäänud. 

Kui tavaliselt on kas siis G-l või mul (viimaste aastatel just mul) Eesti sõidu ajal mingid tervisehädad, siis sel korral ei valutanud mul ei kõrvad ega kõht ning haiglasse asja ei olnud, kuigi venna väikese poja käest õnnestus mul viimasel nädalal mingi kurguviirus saada, nii et päris puhtalt ma siiski ei pääsenud. Kurguvalu oli õnneks Nurofeniga täiesti ravitav ning eraldi muretsemiseks seega põhjust ei olnud, kuigi natuke väsitava ja ebamugav siiski.

Hüvastijätud enne lennujaama minekutTallinna lennujaamas oli meil au uut turvakontrolli kasutada. Kevadel see osa lennujaamast veel lahti ei olnud, nii et tore et nüüd oli. Nägi väga ilus ja nunnu välja, Londoni lennujaamade kõrval nagu väike nukumaja :)


Lennujaamas mõtlesin, et huvitav miks ainult värav 5 nii imeline välja näeb? Seda tüüpi värvaid võiks ju rohkemgi olla. Ilusatest loodusepiltidest ei tohiks ju Eestis puudust olla ja vaevalt et nende 'kleepsude' trükkimine ja paigaldamine nüüd nii meeletult kallis on (samas ma muidugi ei tea ka)

Mul ei ole kunagi EasyJetiga lennates ühtegi pretensiooni olnud ja me oleme tundnud end nende lennukites alati mugavalt ja turvaliselt (väikese lapsega lennates veel eriti hoolitsetult), aga ma pean nentima, et British Airways-ga meeldib mulle ikkagi natuke rohkem lennata.  Kuna me saame sel aastal (ja kui hästi läheb siis ka järgmisel aastal) kõikide British Airways lendude pealt 40% allahindlust, siis Eesti reisi piletihinnad tulid meile sel korral hinnalt samad mis EasyJetiga lennates. 
Kuna Eestisse tulles ja sealt tagasi koju lennates on me kohvrid alati paksult igasugu kraami täis, siis British Airways puhul oli muidugi boonuseks nende 23kg kohvri kaal Easy Jeti 20kg kõrval.  Sinna lisaks siis veel luba kaheks käsipagasiks mille kaal võib samuti olla kuni 23kg, ehk siis ühel inimesel on luba endaga ühelt maalt teise kaasa võtta 69kg!! Me muidugi nii raskeid kotte kahe maa vahet ei lennuta, aga siiski hea kui ei pea kottide kaalu pärast muretsema ja iga kotti lisatud grammiga arvestama.

No ja see on ka täitsa meeldiv, kui pardale minnes sind klassikalise muusikaga tervitatakse :)
Öine Inglismaa
Kui tavaliselt on P meie äraoleku ajal majas igasugu nipet-näpet vajaminevaid töid teinud, siis sel korral ei olnudki tal palju midagi muud teha, kui vaid üks mitte töötav pistik ära vahetada. Meil on ju maja nii värskelt remonditud ja ümberehitatud, et kõik pisiasjad hetkel tehtud. 
Tavaliselt Eestist tulles ootab kodus nii mind, kui ka G-t (tema toas), ees vaasitäis lilli, siis sel korral oli Pete lõikelillede asemel hoopis aeda meile ühe lille istutanud.
Ja mulle lauale kaardi jätnud. Me küll leppisime kokku, et sel korral ei hakka pulmaastapäevaks isegi mitte kaardi ostma (olin sel ajal veel UK-s), aga P-l õnnestus seda lubadust siiki 20 päeva hiljem rikkuda. Ta ütles, et ta tegi selle kaardi suurest igatsusest meie järgi :)
Kui tavaliselt võtab mul kuskilt reisilt tagasi tulles kohvrite lahtipakkimine ikka paar päeva, kui mitte isegi nädala jagu aega, siis sel korral sain ma selle tööga juba järgmisel päeval ühele poole. 
Ma ei mäletakski, et meil on kunagi nii palju 'musta' värvilist pesu olnud, et mul on õnnestunud lausa nii mitme värvi jaoks eraldi kuhjad moodustada :) 
Kuna mulle hirmsasti meeldib pesu pesta (sorteerida ja pesumasinasse panna ja sealt siis uuesti välja võtta) ning hiljem kuivama panna ja pärast veel ka triikida, siis see suur pesuhunnik valmistas mulle vaid suurt rahulolu ja hea meelt.

2 comments:

 1. Kas sa kõike värvilist pesu koos ei pesegi? Igat värvi pesed eraldi? Nii oled ju tundide viisi rakkes..

  ReplyDelete
  Replies
  1. No tavaliselt ei ole mul nii suurt ja kirjut pesuhunnikut korraga ja siis pesen ikka tumeda pesu eraldi ja valge eraldi, aga sel korral ma päris roosasakaid ja kollakaid asju teksade ja teiste võib-olla värvi andvate asjadega kokku ei pannud. Päris eraldi ma muidugi kõiki neid hunnikuid ei pesnud, aga nii mõnegi väiksema hunniku lühipesuga küll.

   Aga ega ma kogu seda pildil olevat (pluss veel pildilt puuduvat valgepesu) hunnikut ühe päevaga pesumasinasse ei toppinudki, sest mul poleks nii suurt hunnikut pesu korraga kuhugi kuivama panna :) Kui oleks, siis ma hea meelega oleks nõus isegi veelgi rohkem pesu korraga pesema, sest nagu ma juba ütlesin, siis ma ju jumaldan kogu seda protsessi. Kahju ainult, et meil siin kodus ei ole eriti inimesi kes riideid hullult määriks, et ma pesumasinat tihedamini kasutada saaks :D

   Delete