Friday, 25 August 2017

MEIE UUS PERELIIGE

Ma olin just postitamas meie Eesti reisi esimest postitust kui juhtus selline asi
Eile hommikul ei olnud meil veel õrna aimugi, et me samal õhtul juba värsked lapse kassivanemad oleme. 
Tegu 8 nädalase poisiga.
Nime leidmisega on meil väga suured raskused. Tahaks panna Oscar, aga ühel meie tuttaval oli kunagi sama tüüpi kass kelle nimi oli Oscar ja meie kassi pilti nähes ta juba kuulutas, et see näeb välja nagu tema Oscar. Kui me nüüd panekski kiisule Oscar nimeks, siis see kass jääks alati kellegi teise Oscari varjuks ja mina tahaks ikka, et meie kass oleks 'puhtalt' meie oma.

Ka ei tahaks panna mingit ninnu-nännu nime. Pigem peaks see olema ikka selline korralik poisi nimi ja ka selline mis inglise keelega kokku sobiks. 

Rääkides keeltest, siis ma olen siiani natuke segaduses, et mis keelt ma kassiga rääkides kasutama peaksin. Sama kehtib ka Greta kohta, et ta ei tea kas rääkida eesti või inglise keeles. Ma soovitasin tal inglise keelt kasutada, aga kui me kassi juures koos istume, siis ta ikka hakkab ka automaatselt eesti keeles rääkima kuna kuuleb mind seda tegemas.

Vaevalt küll kassil päeva lõpuks mingit vahet on mis keeles temaga keegi räägib, nii kaua kui inimesed teda eri nimedega kutsuma ei hakkaks. Seega kõige pealt peab ikka kiisule nime kiiresti välja nuputama.

3 comments:

 1. Minu arust on ta nii väikese Ruudi nägu :P Palju õnne!

  ReplyDelete
 2. Mulle nimi Ruudi väga meeldib, aga meil õnnestus juba kiisule sobiv nimi leida ja ka juba loomaarsti juures ära registreerida :) (ise ka ei usu, et kõik nii kiiresti laabunud on või et üldse see kassi võtmine üleöö toimus :) Kohe varsti kirjutan lähemalt.

  Ruudi nimega on ka veel see asi, et see kõlab inglise keeles nagu RUDE ehk siis 'ebaviisakas' :(
  Aga tänud nime pakkumise eest sellegi poolest!

  ReplyDelete
 3. Meil käis alati eestikeelne jutt kassidega, koertega ka. Aga kasside puhul pole alati selge, kas nad üldse suvatsevad sind kuulata. Ükskõik mis keeles rääkida. Hästi armas oli hiljuti töökaaslane, kes koera võttis ja seletas, et kanadalasest elukaaslane räägib koeraga ka Eesti keeles. Kuigi ta seda õieti ei oska :-D Kuid millegipärast tunduvat see loogilisem. Vist sellepärast et töökaaslase kodus olevat alati koertega Eesti keeles räägitud.

  ReplyDelete