Monday, 19 June 2017

KUUUUuuum

Nii palju oleks millest kirjutada ja pilte näidata, sest me oleme viimase kuu aja jooksul nii paljudes ilusates ja huvitavates kohtades käinud, aga ma lihtsalt ei suuda ennast kokku võtta ja blogida. 

Nimelt on meil siin juba mitmendat päeva kuumalaine. Ilm on vaat veel et kuumem kui kaks nädalat tagasi Mallorcal. Täna autosse istudes põletasin peaaegu oma kintsud ära. Rool oli ka nii kuum, et sellest ei olnudki algul isegi võimalik kinni haarata. Nii kõrget temperatuuri ei olegi ma veel oma auto armatuurlaual näinud. 
Sõites temperatuur küll mõnevõrra langes ja jäi kuskil 36 juurde püsima, aga ega seal enam suurt vahet polnud, mina olin nagunii juba peaaegu sulanud

Kodu on meil hetkel kui koobas. Kõik kardinad on akende ette tõmmatud, et maja vähegi kaitsta lõõskava päikese eest ja need aknad kus kardinaid ei ole, näevad hetkel välja enam vähem sellised
Pete mõtles algul, et ma olen hulluks läinud, aga pärast käis juba ise ka mööda maja ringi ja kohendas kardinaid ja linu.

Tegelikult mul ei ole hullu midagi, aga vat Gretal on homme koolis spordipäev ja ma küll ei kujuta ette kuidas lapsed sellises kuumusega joosta ja hüpata suudavad.
Greta vanustel lastel ja vanematel on spordipäev kahes osas. Hommikul spordikarusell (nagu eelmistelgi aastatel) ja kuskil kahe ajal päeval võidujooks. Just siis kui õhk on päikse poolt juba lämmatavalt kuumaks köetud ja kogu staadiumil ei ole enam ühtegi varjulist kohta järgi. 

Kui ilm ikka sportimiseks liiga kuumaks osutub, siis jäetakse loomulikult jooksmine ära, aga ma ei tea, kui kuum on liiga kuum kooli jaoks. Ma juba hoiatasin Gretat, et kui õues tapvalt kuumaks läheb, siis mina sinna pikalt vaatama ei jää, aga võidujooksule kaasaelamisest ma vist siiski ei pääse. 

Jooksen nüüd veepudeleid homse tarbeks taas sügavkülma  panema.


Edit: Sain hommikul koolist sõnumi, et spordipäev jäetakse ära (lükatakse mõne teise päeva peale edasi). Vabandati ebamugavuste pärast mida spordipäeva ärajätmine tekitada võib, aga kuna eesmärgiks on ikkagi see, et spordipäevad oleks lõbusad, turvalised ning kõigile nauditav üritus, siis nii palavate ilmade puhul on ärajätmine kooli arvates õige otsus. 

2 comments:

  1. Ja meil lubab Jaanipäevaks jälle 0 kraadi öösel :D

    ReplyDelete
  2. Ma ei suuda seda uskuda :0
    Ehk liigub see kuumalaine ka teie poole?

    ReplyDelete