Friday, 23 June 2017

EILE, TÄNA, HOMME

Lõpuks andis ilm alla ja lõpetas selle pea nädala kestnud kuumalaine. Kolmapäeva õhtul kell seitse oli õues veel 32 kraadi sooja, aga neljapäeva hommikul tervitas meid aknast juba värske õhk. Täiesti uskumatu kuidas sellisele pikale kuumusele vaid paari tunniga justkui noaga lõigates lõpp tehti. 

Maja on muidugi nende üli soojade päevadega juba nii soojaks köetud, et kuigi õues on nüüd juba täiesti talutavad (peaaegu jahedad) 24 kraadised ilmad, siis maja seest on endiselt veel lämmatav. Hoian küll siin pidevalt nii uksi kui ka aknaid pärani lahti, aga ilma erilise kiire jahenemiseta. 
No näiteks eile hoidsin ma aknaid kohe nii pärani, et kui ma hommikul Gretat kooli viies pärast kohe otse linna sõitsin ja siis kuskil 1 ajal päeval tagasi koju jõudsin, avastasin ma et oli kogu selleks ajaks elutoa akna PÄRANI lahti jätnud. Tule vaid ja võta mida hing ihkab.

Täitsa õudne kohe kuidas meil siin viimasel ajal neid lahtiste uste ja akendega päevi nii tihedalt toimuma on hakanud. 
Pean kiiremas korras vist mõnele heategevusorganisatsioonile raha annetama tänutäheks, et selliste apsakate juures veel midagi paha juhtunud ei ole. 

Aga see selleks, vähemalt saame nüüd õues taas hingata ja küll see maja ka varsti maha jahtub. 

Homme on aga Greta koolis traditsiooniline suur suve laat, mille abiga koolile lisa raha teenitakse. Greta klassi ülesandeks on sel korral kasutatud mänguasjade ja raamatute müük ning meie Petega oleme seal ka osa ajast müüjateks. Eelmine aasta nägi laat välja selline.

Täna oli lastel koolis Mufty Day mis tähendab, et lapstel on lubatud koolivormi asemel tavalisi riideid kanda. Vastutasuks peavad lapsed kooli pudeli kas siis karastusjooki või mõnda kangemat kraami tooma homse jookide loterii tarbeks. Meie plaanime sellest loteriist kindlasti osa võtta, sest meil ongi juba jõulude ajal võidetud veinipudelid otsa saanud. Ideaalne võimalus omi varusid külaliste tarbeks täiendada. 
Siia lauale panevad lapsed kooli tulles oma pudelid kust siis vabatahtlikult appi tulnud vanemad need kiiresti vastavatesse kastidesse homse tarbeks valmis sorteerivad
 Greta viis kaks suurt pudelit Coca-Colat, mis me Greta sünnipäeva ajal pizzasid tellides tasuta kaasa saime. Kuna meil kodus keegi Cocat ei joo siis jätsimegi need kohe kooli suve laadale mõeldes alles. 

Õnneks oli, et ilmad enne tänast päeva normaal temperatuuri juurde tagasi tõmbusid, sest Gretal on tänane päev paksult igasugu erinevaid tegemisi täis ja kuumaga oleks selline tihe päevakava ikka väga väsitav. 
Kooli minnes oli ta nagu väike kaamel oma mitme koti ja kahe suure pudeliga (ma muidugi aitasin tal osa asju kuni kooli väravani tassida)
Nimelt on sattunud nii, et reedeti on tal nüüd koolis nii viiuli kui ka ujumistund ning veel ka koorilaul. Täna ka veel  peale kooli sõbranna sünnipäev. Mõnel nädalal on tal koolis ujumistunde lausa kahel erineval päeval kooli välisele kahele ujumis trennile lisaks, aga Greta ei kurda kunagi, et liiga palju või liiga väsitav. Pigem just hakkas siin kolmapäeval protestima kui ma proovisin teda ujumistrennist koju jätta, sest ma ei tõesti ei tahtnud ega suutnud enam oma seest keeva autoga ringi sõita ja siis veel 40 minutit troopiliselt palavas ja niiskes ujulas basseini ääres passida. 
Lõpuks siiski viisin lapse kohale ja ei kahetse et seda tegin, sest tundus väga vale sundida last trennist viilima mis sest et mul endal kleepus aluspesu juba kehale kinni ja juuksed olid ka higist sorakil. 

Eilseks sündmuseks oli veel see, et Greta tõmbas endalt järjekordse hamba suust välja. Lugesite õigesti-TÕMBAS mitte et hammas ise oleks välja kukkus. 

Paar päeva tagasi ta hambaid pestes (ma aega ajalt kontrollin ta pestud hamad üle ja pesen üle kui selleks vajadust leian) ma täiesti lambist mainisin talle, et kuidas tal loksuvate hammastega lood on. Greta siis katsus kõik hambad üle ja ütles et oo, üks loksub. No tõesti kui ta siis ühest hambast kõvasti kinni haaras ja loksutada proovis, siis võib olla NATUKE oli mingit liikumist näha, aga loksumisest oli asi ikka väga kaugel. 

No ja nüüd siis eile õhtul, kui ma arvasin/lootsin, et ta lõpuks magama on jäänud, hüüdis ta mulle äkki et tal tuli hammas ära!!! Ma sain algul ta peale nii kurjaks sellepärast, et ta ikka veel üleval oli kui oleks pidanud juba ammu magama ja siis veel otsa sellepärast, et tal hammas ära tuli! Et mis mõttes tuli ära!? Tund aega tagasi see hammas isegi veel ei loksunud ja nüüd juba tuli ära?!
Täitsa lõpp, me lapsel on vist midagi viga, et ta sedasi enda hambaid väja tõmbad (see ei ole muideks esimene kord kui ta seda teeb). Kui ta noorem oli siis ta ju sõi pidevalt oma huuli, hammustas neid veerele ja siis imes seda verd ja pärast siis käis selliste seestpoolt katkiste ja villis huultega ringi!! Mul on juba lihtsalt sellest mõttest valus ja vastik olla, aga tema ei teinud sellest kunagi mingit numbrit. Ju tal siis ei olnud nii valus. 
Õnneks on tal see komme tänaseks ära lõppenud.

No igaljuhul ära ta selle mitte loksuva hamba endal tõmbas ja jäi ka lõpuks magama, samal ajal kui mina kirusin, et pean nüüd veel öö hakul siin ka veel hambahaldjat mängima hakkama. Õnneks oli Pete sel õhtul kolleegidega väljas söömas ja ma veel jõudsin talt enne koju tulekut paluda kuskilt 1 naelane hankida, sest mul ei olnud kodus üldse peenraha hambahaldja tarvis. 

Vedas ka, et enne magama minekut oli meeles see hammas Greta padja alt ära minna võtma, aga eks ma oleks pidanud ju juba teadma, et ega meie lapsega sellised asjad nii lihtsad ole. Kui ma siis vaikselt ta tuppa hiilisin ja käe ta padja alla ettevaatlikult libistasin et sealt hammas ülesse leida ilma teda ülesse äratamata, siis hamba asemel puudutas mu käsi kõigepealt A3 formaadis paberit. Hakkasin siis seda sealt padja alt tasakesi ära tirima ja kui olin peaaegu juba kogu paberi enda valdusse saanud tõmbasin koos paberiga padja alt ka pliiatsi välja, mis siis suure kolinaga puupõrandale kukkus. Õnneks Greta vaid natuke niheles selle kolaka peale ja ülesse ei ärganud, aga mul oli paberile lisaks nüüd vaja veel ka see ära tulnud hammast sealt padja alt üles otsida. 

Paber nägi välja selline
Kallis hambahaldjas, Vabandust et ma oma hamba liiga vara välja tõmbasin! Kas sa võiksid mulle oma nime öelda? Armastusega Greta
Pliiats oli sinna muidugi selleks jäetud, et hambahaldjas ta kirjale vastata saaks, aga hambahaldjas, va sindrinahk, kadus taas koos kirjaga ilma oma nime teada andmata. 

Ma olen kindel, et Greta tegelikult juba teab väga hästi, et hambahaldjaid, päkapikke, Lihavõtte jänkusid ja jõuluvana ei ole tegelikult olemas, aga ta lihtsalt ei taha seda teada. Ta mängib seda mängu nii hästi kaasa, et lõpuks ma ei tea enam ise ka, et kas ta veel usub nendesse 'muinasjuttudesse' või ei. 
Aga las ta siis usub või mängib seda uskumist kaasa nii kaua kui tahab, sest eks see ole ühe õnneliku lapsepõlve üks osa, aga haldajatega kirjavahetusse astumise vastu olen ma küll kümne küünega ;)

No comments:

Post a comment