Wednesday, 17 May 2017

MOMPESSONI MAJA

No nii, siit siis viimane postitus Stonehenge väljasõidu sarjast. Ega mingit pikka juttu ei tulegi. Tegu siis järjekordse National Trust organisatsioonile kuuluva majaga Mompessoni House. Nägi teine välja nii seest kui väljast väga hubane. Selline kuhu koliks ise hea meelega kohe sisse (osa mööblist vaid vahetaks välja). Kujutan ette, et päiksepaistelisel päeval oleks maja veelgi parema mulje jätnud. 
Kuna meil on kindel plaan lähitulevikus Salisbury uuesti külastada, siis läheme kindlasti ka sinna majja tagasi. Seda enam, et sissepääs meile tasuta on.

EDIT: Seal maja kasutati ka 1995. aasta filmi 'Sense and Sensibility' filmimisel (Mrs Jennings Londoni maja).  

Siit siis mõned pildid majast endast

Ilus suur esik
Mulle nii meeldisid need suured aknad 

Välikäimla

Nagu alati sellistes kohtades, siis anti ka selles majas Gretale kohe majja sisenedes tööleht kätte mida ta siis usinasti täitma hakkas. 


Sense and Sensibility 

8 comments:

 1. 1995. aasta film "Sense and Sensibility" filmiti seal majas.

  ReplyDelete
 2. Jah nii see oli :) Paljusid National Trust ja teiste samalaadsete organisatsioonide maju kasutatakse filmivõteteks. Ma lisan selle märkuse ka oma postitusse, aitäh meelde tuletamast. Tädike seal majas rääkis sellest. ka ja seal on vastav info ka üleval.

  ReplyDelete
 3. Mina võtaksin maja koos mööbliga. Ainult lisaksin - kui seal veel pole - mõne mugava sohva ja tugitooli.

  ReplyDelete
 4. Ma omast arust kirjutasin, et ma vahetaks OSA mööblist välja, aga kui nüüd postitust uuesti lugesin, siis see 'osa' oli välja jäänud?! Parandasin ära.

  Ma ikka jätaks ka osa mööblist alles (kindlasti raamatukogu sisustuse ja ka söögitoa ning esiku), AGA kuna mul on mingi foobia poster bed (ma ei teagi mis see eesti keeles oleks, tõlge pakub plakat voodit :) :) ) suhtes, siis need lendaks kohe esimese asjana sissekolides majast välja. Juurde lisaksin, nagu sa juba ka ise märkisid, uued (kuid vanamoelised) mugavad sohvad ja paar tugitooli. No ja sohvadele lisaks võiks siis juba ka 2 või isegi 3 last rohkem olla :)

  ReplyDelete
 5. Meie magame kodus sammastega voodis. :D Ainult kardinad läksid x aastat tagasi katki ja ma pole uusi viitsinud õmmelda.

  ReplyDelete
 6. Visteeria on imeilus! See nn katus voodi kohal on pärit keskajast, et kaitsta voodit laest alla kukkuda võivate objektide(katusematerjal vms) ja subjektide(lutikad-satikad) eest.Ü.

  ReplyDelete
 7. Appikene, selline kardinatega (eriti veel paksude sametiste kardinatega) on veel see kõige hullem variant :I :I :I Nagu üks suur kirst.

  ReplyDelete
 8. Merie katkiläinud voodikardinad olid kerged, valged ja õhulised. Sametist on meil aknakardinad, voodisse ma sametit ei tahaks.

  ReplyDelete