Sunday, 5 February 2017

HÄSTI HUVITAVA ÜLESEHITUSEGA LASTERAAMAT

Täna tutvustan ma teile ühte hästi toreda konspektiga lasteraamatut 'Where is the Cake' (T.T. Khing)
Ma olen plaaninud sellest raamatust vaat et juba aasta aega kirjutada, aga alles nüüd siis ka lõpuks kirjutamiseni jõudnud :)

Ma ei mäletagi enam kas me leidsime selle raamatu kuskilt heategevuspoest või raamatukogu vanade raamatute müügilt, aga igal juhul kohe kui me seda raamatut nägime olime me Gretaga mõlemad võlutud. 

Meile mõlemale väga meeldivad sellised tekstita raamatud, kus kogu jutt on vaid piltide abil lugejatele edasi antud, aga see raamat on täitsa klass omaette. 
Seda raamatut võimalik mitu korda järjest nii vaadata, et igal korral on jutt natuke erinev. 
Kui lapsele ära seletada raamatu konspekt, siis on lapsel võimalik seda raamatut vaadata sama kaua, kui ta muidu vaataks kolme või nelja raamatut järjest. Põhimõtteliselt, kohe kui oled raamatu viimasele lehele jõudnud, ei ole muud pääsu kui paned raamatu kinni ja alustad uuesti otsas peale.

Nimelt on siin raamatus mitu tegelast kellel kõigil on lugejatele oma lugu rääkida. Põhiteemaks on see, et kaks rotti (või mingid rotilised) varastavad ühe tordi ja kõik teised tegelased hakkavad siis neid taga ajama, et tort kätte saada. 
Tegelasteks on rotid, notsumees ja naine kellele tort kuulub, üks põrsapere kelle väikesel poisil on õhupall, jänku emme ja väike jänkutüdruk, saarmamees koti ja pudeli mahlaga (või veiniga :), kolm vallatut ahvi, jalgpalli mängivad konnad ja kassimees, kübaraga kassinaine jne. 

Ma loomulikult ei hakka siia pilte panema kõikidest raamatus olevatest lehekülgedest, aga ma arvan, et nende paari pildi abil mis ma siia postitan, saate te hea ülevaate mida raamat endast kujutab. 

Näiteks vaadake nendelt piltidelt seda õhupalliga põrsapere ja seda mis nende lugu selles raamatus on.
Siis hakake ülemiselt (tegelikult teiselt) pildilt uuesti pihta ja otsige ülesse jänku emme ja ta väike jänkulaps. Mis on nende lugu? 
Sama kehtib kõigi teiste tegelaste kohta, et igal ühel on oma lugu ja kõige parem neid lugusid jälgida on kui seda teha üks tegelane korraga. Ehk siis kõigepealt vaatad raamatu otsast lõpuni ühe tegelase nurga alt ja siis alustad otsast peale teise ja kolmanda ja neljanda jne tegelase puhul. 
Minu arvates nii geniaalne raamat!
Meie igaljuhul anname sellele raamatule 10/10

Meil on ka sama autori teine raamat 'Where is the Cake now' mis on samuti enam-vähem samal põhimõttel ülesehitatud ja samuti väga huvitav oma vormilt, aga selles raamatus ei ole nii palju erinevaid ning detailseid kõrvallugusid. 
Ainuke keeruline lugu nende raamatutega on see, et neid ei ole eriti kuskilt saada. Kui on, siis vaid ainult juba teiseringi raamatutena ja üsna krõbeda hinnaga.

Edit:
Ma just vaatasin Amazon de lehelt (sest need raamatud on algupäraselt vist Saksa omad) ja seal on isegi täiesti normaalse hinnaga neid saada. Kui ma eelmisel aastal asja lähemalt uurisin, siis ei olnud valik nii hea, aga paistab, et 'Where is the Cake' raamat on neil just uuesti trükist välja tulnud. 

5 comments:

 1. Aitäh, et selliseid raamatute tutvustusi teed! Tundub väga vahva.

  ReplyDelete
 2. uuuuu, aitàh! tellisin ka!

  ReplyDelete
 3. Kui tellida saksakeelne bookdepositary.com-ist Eestisse, siis koos transpordiga maksab €16.26

  ReplyDelete
 4. ja leidsin raamatukogust ka :) Kasutatuna leidsin saksamaalt kolme-nelja euroga ;)
  Aitäh veelkord!!!!

  ReplyDelete