Saturday, 18 February 2017

HAKKAS LUGEMA

Minult on paaril korral küsitud, et kas Greta ka eesti keeles loeb. Olen vastanud, et ta on küll suuteline sõnu kokku lugema, aga kuna osade tähtede hääldus Eesti keeles on teistsugune kui inglise keeles, siis eesti keeles lugemine on tema jaoks üsna aeglane ning konarlik ja ma ei ole kindel kui palju ta loetud tekstist aru saaks. Ehk siis eestikeelseid raamatuid Greta ise ei loe.

Paar päeva tagasi tuli aga välja, et Greta on täitsa võimeline ka eesti keeles raamatuid lugema. Üks õhtu, kui ma läksin talle head-ööd musi andma, leidsin ma lapse voodist koos selle raamatuga

Ta oli juba pea pool raamatut läbi lugenud ja nurus nüüd lisaaega edasi lugemiseks. Hakkas kohe ka kõvasti eesti keeles mulle raamatut ette lugema, et mulle oma oskusi tõestada. Ise oli nii vaimustuses, sest kuigi ma olin talle seda raamatut mitmel korral ette lugenud kui ta väike oli, siis nüüd ise lugedes ta justkui avastas kogu raamatu sisu uuesti. Tekstis sai ilusti aru.

Järgmisel päeval lasin tal siis ühe veel lugemata loo samast raamatust ka ajaloo tarbeks ette lugeda.

See muidugi ei tähenda nüüd, et Greta ise mõne paksema ja temale eakohasema eestikeelse raamatu kätte haaraks ja innukalt lugema hakkaks, aga mingi areng sellegipoolest :)

2 comments:

  1. Nii tore! Ma ei tunne teid, aga väga innustav on näha teisigi ingliskeelses keskkonnas kasvavaid lapsi, kelle emad eesti keele õpetamist oluliseks peavad. Minu laps on praegu kolmene ja räägib väga head eesti keelt, lugema ja kirjutama õppimine ongi järgmine samm.

    ReplyDelete
  2. See lugemine tuleb vist niisama. Mu tüdruk loeb ka, kuigi ma pole õpetanud. Samamoodi loeb nagu Greta, lahe kuulata.
    -mermaid

    ReplyDelete