Sunday, 15 January 2017

VIIMASED NELI JÕULUPOSTITUST

Jõulupostitustele on nüüd kriips alla tõmmatud. Viimased 'uued' postitused leiate siit:

1. Jõulupidu sugulastega SIIN
2. Jõulud sõpradega SIIN
3. 2016 aasta jõulukaardid SIIN
4. Aasta viimased külalised SIIN

4 comments:

 1. Aitäh selle väga pōneva blogi eest! Aitäh, et raatsis oma elu ja tegemisi meiega jagada! Ootan alati huviga uusi postitusi.

  ReplyDelete
 2. Ja aitäh sulle nende ilusate sõnade eest :)

  ReplyDelete
 3. Aitäh - huvitav ja hästi kirjutatud. Imestan kuidas Inglismaal on kombeks niiiii palju kingitusi teha ja niiiii palju üritusi korraldada - kõige selle kõrvalt kuidas veel tööl käimine õnnestub?

  ReplyDelete
 4. Kingituste tegemine sõltub ikka sellest kui suur on su pere(suguvõsa) ja sõprusringkond ja loomulikult ei korralda iga briti pere nii paljusid üritusi :) See kõik ikka oleneb pigem erinevatest inimestest, peredest kui rahvusest, kuigi sugulaste ja tuttavate juures üld juhul ikka jõulude ajal käiakse. Meil lihtsalt oli nii tihe kava sel aastal sellepärsat, et eelmisel kahel aastal ei olnud me maja valmis külaliste vastuvõtuks.
  Ma julgeks öelda, et detsember on siin aasta kõige kiirem kuu.

  Meie suguvõsas antakse kingitusi alla 16 aastastele lastele. Enne, kui alla 16 lapsi oli kokku mingi 11, siis me tõmbasime loosi kes mis lapsele kingituse teeb ja kokku tuli umbes nii, et iga pere tegi kahele lapsele. Nüüd aga on neid alla 16-seid lapsi kokku vaid 4 ja seega iga pere teeb igale lapsele kingi mille maksumus ei ole rohkem kui £15. Iga pere all pean silmas Pete kahte õde ja venda, pluss siis Pete ema ja isa kes teevad kõigile (ka täiskasvannutele kingi-raha). Sellele vaatamata teeb näiteks Pete noorem õde Gretale alati rohkem kui ühe kingi, sest tema arvates ei ole see aus, et meie kulutame rohkem raha tema 3 lapse peale kui tema meie ühe peale kulutab.
  No ja siis meie sõbrad, kes ka alati kinke jõuludeks ja sünnipäevaks Gretale teevad. Selliseid häid sõpru on meil väga palju :)
  Tavaliselt kui kellegile külla minnakse ka niisama, siis ikka võetakse mingi väikene kingitus või lilled, või pudel veini või sokolaadikarp kaasa.

  Mis aga puutub pidustustesse ja aega, siis meil olid ju jõulude ajal pikad pühad :) 24 ja 25 dets ja 30, 31 oli nädalalõpud ja siis keegi tööl nagunii ei käinud ning 26 ja 27 olid pühad. Paljudes kohtades on kontorid üldse jõulude ja uue aasta vahelisel ajal kinni. Petel oli ka seega nädal aega töölt vaba. Aga osa inimesi kes meil külas käisid on üldse juba pensionil või töötavad kas iseendale või lahtise graafikuga. Suguvõsa peol olevatest inimestest oli PÄRIS tööl käivaid inimesi vaid 3 (Pete arvestamata).

  ReplyDelete