Wednesday, 4 January 2017

VANA JA UUS

Ja ongi jõulupuhkus läbi. Kuidagi eriti ootamatult sai otsa. Hea oli et ma eile juhuslikult hakkasin vaatama, et mis päeval Greta tagasi kooli peab minema, sest oma õuduseks avastasin, et juba järgmisel päeval. Ma olin kindel, et koolivaheajast on jäänud veel vähemalt kaks ekstra päeva järgi. Puhkusereziimiga lähevad ju ka nädalapäevad nii segamini, et pidin lausa mobiili abiga kontrollima mis päevaga üldse tegu on. Enne elasime lihtsalt ühes väga pikas nädalalõpus. 
Jõulud olid meil SUPER kiireloomulised. Külalisi jätkus pea igaks päevaks ja me rutiin oligi enam vähem selline, et koristasime, kokkasime, suhtlesime, siis jälle koristasime ja järgmisel päeaval enne külaliste tulekut taas kokkasime, suhtlesime ja koristasime. Nii kogu puhkuse aja. Ära ei väsinud, aga kui viimased külalised olid läinud, siis oli küll lõpuks tunne, et enam ei jaksa. Õnneks enam ei pidanudki.

Panen siia ajaloo tarbeks meie jõulueelse külalistegraafiku kirja.
18.12 Kasia ja John tulid kohvile (pere tuttavad)
21.12 Greta kooli lõpp. Greta sõbranna tuli elus esimest korda sleepover-ile, ehk jäi ööseks.
22.12 Sõbranna viisime koju ja läksime järgmiste külaliste jaoks väikeseid snäkke ja lõunat ostma.
23.12 Greta sõber koos venna ja emaga tulid külla
24.12 EESTI JÕULUD. Esimesed külalised, minu vana korterikaaslane (see kes mu lumehelbed tegi) ja tema abikaasa tulid hommikul kell 9.30 külla. 
Kui nad natuke enne lõunat lahkusid tulid järgmised külalised (kaks vanaprouat) jõulukohvile.
25.12 BRITI JÕULUD. Hommikul avasime kingitusi ja hakkasime kokkama, sest külla tulid Pete vanemad.
26.12 BOXING DAY koristasime, käisime toidukraami ostmas ja tegime ettevalmistusi järgmise päeva suureks peaoks.
27.12 Suur jõulupidu sugulastega. Kokku pea 20 inimest.
28.12 Koristasime, käisime söögikraami juurde ostmas ja tegime ettevalmistusi järgmiseks peoks.
29.12 Pidu kahe meie tuttava perega. Kokku 11 inimest.
30.12 Naabrid tulid 'dringile'.
31.12 Veel ühed tuttavad tulid korraks hommikukohvile

Ja nii need jõulud märkamatult läbi olidki ning uus aasta oli juba uksele koputamas. 

Vana-aastaõhtul ei teinud me see eest midagi. Meie jaoks ei ole vana-aasta ära saatmine kunagi midagi erilist tähendanud. Mingeid erilisi eesmärke või uusaasta lubadusi ei sea, tina ei vala ja rakette meil ka ei lasta. Eesmärgid ja muud asjad, mis tegemist või muutmist vajavad, nii isiklikul kui ka laiemal tasandil, teeme ja seame me elu käigus vastavalt vajadusele paikka. Rakettide ei oota ja neid meil siin ka aastavahetusele eriti ei ole, sest nende jaoks on meil Inglismaal novembris olemas lausa eraldi ametlik päev (Fireworks Night).

Eelmistel aatatel põhimõtteliselt oleme sundinud end kella 24-ni üleval olema, sest päris maha nagu ka ei ole tahtnud seda uue aasta algust magada. Sel aastal oli selle võrra kergem, et olime harjunud oma jõulupidustuste käigus nagunii hiljem magama minema ja seega uni otseselt maha ei tahtnud murda, aga siiski. Teine asi kui oleks samal ajal kuskil sõprade seltskonnas pidutsenud, aga selle ÜHE raketi nimel, mis kuskil siin meie lähedal tavaliselt taeva lennutatakse, ei ole isegi mõtetet last südaööl üles äratada. 

Küll aga vaatasime me Petega telekast Londonis toimuvat raketishow-d ja see oli tõesti suurejooneline ja ahhetama panev. Aga seda ka vaid just oma kodu diivanilt vaatatuna. Kohapeal ei oleks ise tahtnud olla (ma olen seda korra teinud ja uuesti tagasi ei kipu)

Nii see vana siis uue ja noorema aasta vastu vahetatigi. Olen kindel, et uus aasta osutub veelgi paremaks aastaks kui seda oli aasta 2016. 

Aga ega me siin vana-aastaõhtul niisama ka ei istunud. Esimest korda üle hulga aja oli meil aega lauamänge mängida. Selliseid mis palju mõtlemist ei vajanud ja mis kiiresti otsa said, samas mida me kõik nautisime.

Greta tegi natuke taekwondot

Uueaasta hommikul oli meil kõigil lõpuks aega ka oma jõulukingitustega natuke tegeleda (osa Greta kinke vajasid täiskasvanu abi) enne seda, kui Pete ja Greta kinno läksid. Mina veetsin terve uue aasta esimese päeva voodis jõulufotosid sorteerides ja töödeldes ning nautisin täiega rahu ja vaikus :)Jõulupidudest ja kingitustest ning kõigest muust tulevad ka kohe eraldi postitused. Proovin ühe iga päev siia postitada kui vähegi võimalik. 

2 comments:

 1. Ma väga ootan teie pere (sugalaste) jõulude postitus. See on alati nii soe ja nii huvitav. Teil on väga tore pere!
  Olen blogi lugeja sügisest 2012 ja nii vahava on ´lugeda teie pere tegemistest.

  ReplyDelete
 2. Oi kui tore kommentaar :) Aitäh!

  Ma just üks päev siin fotosid sorteerides mõtlesin, et sugulaste jõulupeost on nii palju pilte mida ma tahan siia blogisse ülesse panna, et nii mu vanematel nüüd (kes neid sugulasi ka isiklikult tunnevad,) kui ka endal hiljem huvitav vaadata oleks, aga mis teistele 'võõrastele' lugejatele mitte midagi ei ütle ja kindlasti väga igavad tunduvad. Mõtlesin, et pean vist selle postituse algusesse siis väikese hoiatuse ja vabanduse panema, et postituses on palju pilte mis mõeldud pigem meile endile.
  Nüüd aga seda sinu kommentaari lugedes tundub, et huvilisi on teisigi ;)

  Head uut aastat! (võib vist veel soovida?)

  ReplyDelete