Monday, 23 January 2017

NATUKE SHREKI MUUSIKAT

Eelmisel nädalal oli mul taas võimalus Greta koolis vaatamas käia, millega me laps seal tegeleb. 

Nagu ma siin varemgi juba kirjutanud olen, siis teisipäeviti peale lõunat ei toimu neil koolis tavalised tunnid, vaid kõik lapsed (Year1, 2 ja Year3) on jaotatud omavahel gruppidesse ja iga grupp siis tegeleb umbes 8 nädalat kahe erineva alaga. Üks ala -üks tund. Vanemad lapsed (Year4, 5 ja 6) teevad sama asja kolmapäeviti ning kõige väiksematel (4-5 aastastel) on üldse omaette gruppides, sest nii väikseid veel vanemate lastega kokku ei segata.
Siin üks postitus ühest sellisest etteastest kui Greta veel tillukene oli.

Kui umbes 8 nädalat saab täis, siis alustab grupp jägmise kahe uue alaga. 
Aladeks on: 

  • aiandus
  • prantsuse keel
  • kunst ja käsitöö
  • muusika ja draama
  • multisports
  • laua ja grupimängud
  • õmblemine ja tekstiil

Nad kasutavada koolis sellist süsteemi sellepärast, et 10% õpetajate töömahust kuulub tundidevälisele planeerimisele, ettevalmistamisele ja hindamisele. Kutsutakse seda PPA-ks (Planning, preparation, assesment). Kuna see aeg on õpetajate tööaja ja mitte nende vabaaja sisse arvestatud, siis teevad nad ka seda tööajast ning sel ajal nad siis lastega ei tegele. 

Greta oli viimastel nädalatel muusika ja draamagrupis ja iga kord kui selle grupi  aeg saab otsa, siis viimasel nädalal saavad vanemad tulla vaatama mida lapsed on nende nädalatega ära õppinud. Tegu ei ole mingi suure üritusega, sest vaatajateks on vaid selle ühe grupi laste vanemad (kõik nagunii ei saa tulla, nii et meid oli seal võib olla kuskil 13 inimest kokku).

Sel korral oli teemaks SHREK. 
Meile näidati killukesi nende draamatundidest. Kuidas nad näitlemist õpivad, milliseid harjutusi teevad, kuidas liiguvad jne. Muusika osas nad siis loomulikult laulavad ja sel korral olid kõik laulud Shreki filmist.

Grupi juhendajad ütlesid, et kuna jõulud tulid vahele, siis lapsed said sel korral vaid ühe nädala enne jõule ja 4 nädalat peale jõule harjutada, ehk siis üsna vähe (eriti kui võtta arvesse et ühte ala tehakse nädalas vaid tunnikese jagu). Sellegi poolest olid lapsed jõudnud ära õppida 6 Shreki laulu. 

Ma panen siia vaid lühikeseks ajaks vaatamiseks ülesse 4 videot. 
Tuletan siis veelkord meelde, et tegu ei ole kooli muusikatundide, ega ka kooli kooriga, vaid ühe suvalise segagrupiga kus lapsed vanuses 5-8 aastat. 

Greta klassist on sel korral selles grupis vaid üks laps- Greta parim sõbranna. Lapsed ise ei saa valida kellega nad koos seal grupis olla tahavad, vaid õpetajad ise jaotavad lapsed erinevatesse gruppidesse. 

PS. lapsed vaatavad lauldes vasakule (meie  poolt vaadatuna), sest vasakul oleval seinal on suurel ekraanil iga laulu sõnad. Kuna aga vanemad istusid rohkem keskel, siis sellepärast vaatavadki lapsed pooleldi vasakule ja pooleldi otse.  See on üks mu lemmik lauludest. Selline natuke kurvapoole, aga ilus. Ma üks päev kuulsin Gretat seda kodus omaette laulmas ja imestasin, et kust ta seda laulu teab. Seda laulu just igapäev raadiost ei mängita ja seega tundus imelik, et Greta seda laulda oskas. Greta ütles, et nad laulavad seda koolis ja ma siis nüüd nägin jah, et koolis õpetatud laul :)

Greta lemmik laul oli aga see laul. Video põhjal on vist kerge järeldada miks, seda enam kui arvesse võtta, et ta seisab lauldes oma kõige parema sõbranna kõrval :) Sõbranna juhtus sel korral esinedes kuidagi eriti elav olevat. Tavaliselt ta on palju malbem ja vaoshoitum. Igaljuhul rõõm neid sedasi koos esinemas näha :)

No comments:

Post a Comment