Tuesday, 24 January 2017

MATEMAATIKA KODUNE TÖÖ

Siit üks näide 7-8 aastaste laste matemaatika kodusest tööst (Eesti mõistes esimene klass)
Gretale oli ka lisaülesanne antud (ma ei tea kas seda antakse kõigile või õpetaja ise valid millised ülesanded keegi koju tegemiseks saab). Ma lugesin ülesande teksti mitu korda ja ikka ei saanud aru mis värgiga tegu. Pete siis vaatas ka üle ja ütles, et vastus on 32-ga korrutustabel. Kuna mina lugesin ülesande teksti automaatselt kui esimese klassi lastele mõeldud ülesannet, siis kuigi ma sain aru mis tekstis kirjas oli, eeldasin, et loen midagi valesti, sest ei osanud oodata et nii noored juba nii suurte numbritega korrutavad. 
Pärast tuli välja, et Gretale ei valmistanud korrutamine mingit probleemi, aga lõpp vastust päris ise välja ei nuputanud. Ta leidis selle seose, et iga vastus suureneb kahe võrra (2,4,6,8,10...) 
Ma tõsiselt imestan kuidas on see võimalik, et nad koolis lastele kõik need asjad nii kergelt ja ruttu selgeks saavad õpetatud. Greta ei ole mingi imelaps või matemaatika geenius, aga tema pealt on näha kuidas kogu informatsiooni läheb sisse ja oskused tulevad justkui iseenesest. See imeväike osa mida mina temaga siin kodus vahel teen omad nende teadmiste juures väid tillukest osa kui üldse. 

No comments:

Post a comment