Friday, 27 January 2017

FILMIVÕTTED

Pete töötab hetkel Londonis Fleet Street-il mis on ajalooliselt tähtis ja tuntud tänav koos oma ajalooliste uhkete ehitistega.
Paar kuud tagasi hakkas Pete mulle rääkima, et seal tänaval käib pidevalt mingi filmimine ja üks päev oli ta siis asja lähemalt uurinud ning teada saanud, et filmiti sellist tuntud sarja nagu 'The Crown'.
Jõulude ajal (või vahetult peale jõule) algas meil telekast uus ajalooline sari The Halcyon. See on natuke nagu Downton Abbey ja natuke nagu Mr Selfridge-i segu ja räägib elust ühes 5 tärni hotellis Teise maailmasõja ajal. 
Kui me seda sarja vaatama hakkasime ja Pete sarjas olevat hotelli väljaspoolt nägi, siis hüüdis ta kohe, et ma tean seda maja. 
Pilt internetist
Pilt internetist
Nädalake hiljem, kui ta tööl lõunatunni ajal jalutamas käis, saatiski ta mulle pildi sellest majast. 
Olgu lisatud, et kuigi sarjas käib kogu tegevus hotellis, siis tegelikult sellist hotelli ei eksisteeri ja kogu sarjas oleva hotelli sisustus on lihtsalt sarja jaoks valmis ehitatud. Halcyon hotelli välisfasaadiks lihtsalt kasutatakse London School of Economics ehitist. 

Mõned päevad hiljem räägib Pete mulle taas, et seal tema töökoha lähedal filmitakse jälle midagi. Kui ma kuulsin, et ta pilti ei teinudki, siis teatasin talle kohe tähtsalt, et temast saab nüüd minu blogi Londoni reporter ja iga kord kui ta mingit filmimist näed, siis pead kohe pilti tegema ja asja lähemalt uurima. Pete pööritas selle peale küll silmi, aga paar päeva hiljem saatis mulle juba järgmise portsu pilte. Sel korral pidi olema tegu mingi saatega mis kohe filmimise ajal ka telekast näidati ja mille filmimist alustati alles õhtul pimedas. Ma kahjuks ei mäleta enam mis Londoni teemalise saatega tegu oli ja me ka unustasime seda samal päeval telekast vaadata. 
Ega Petel ei olnudki seal palju midagi muud pildistada, kui vaid meeletult pikka rodu filmi crew järelhaagiseid. Samuti kuna Pete käib lõunatunnil koos oma kolleegi või kolleegidega, siis ei saa ta ka täiesti hulluks selle pildistamisega minna :)Eile teatas siis mu Londoni reporter taas, et tal oli mulle paar fotot teinud. Sel korral filmiti Sherlock Holmes-i AGA mitte SEDA Sherlockit, vaid ühte uut filmi mis tuleb välja alles 2018 aastal ja mille peaosaliseks on Elfi filmist tuntud Will Ferrell. (filmi nimi on 'Holmes and Watson')
Pete ütles, et ta nägi ka Rebecca Hall-i, aga tal ei olnud võimalik temast pilti teha. Minu jaoks isiklikult on Rebecca Hall üsnagi tundmatu tegelane, aga ehk siis peale Sherlock Holmes-i filmi ilmumist enam mitte.
 Siin siis Will Ferrell Sherlock Holmes rollist
pilt siit
Pilt siit
Pilt siit
Pete oli oma kolleegile öelnud, et ma väga vabandan, aga ma pean oma naise blogi jaoks nüüd paar pilti tegema ning asus agaralt pildistama. 
Pete tegelikult ütles, et ega see pildistamine nii lihtne ei olegi, sest võtteplatsil on alati palju töömehi, kes peavad raskeid asju tõstma ja tassima ning kellel on vaid teatud minutid et töö tehtud saaks ja seega nad ei vaata just eriti sõbralikult kui keegi neid seal oma pildistamisega segama tuleb. Ja ega igat inimest otse võtteplatsile nagunii ei lastagi, kuigi kui tänaval ikka filmitakse, siis teatud kohast on luba kõigil seda pealt vaadata. Ainult vaikselt peab olema.


2 comments:

  1. on ja pònev!!! tahaks isegi midagi sellist kunagi àra nàha, puhtalt huvi pàrast :D

    ReplyDelete