Tuesday, 25 October 2016

ÜKS TAVALINE NÄDALALÕPP

Eelmine nädalalõpp oli nagu üks tavaline nädalalõpp ikka ainult selle vahega, et kui Pete käib tavaliselt Gretaga kinos lastefilme vaatama, siis sel korral nurusid nad mu endaga kaasa. Ma muidu käin kinos hea meelega vaatamas neid lastefilme kus on päris näitlejad, aga multikaid ma eriti ei viitsi vaadata, ei kinos ega kodus. Kuna ilm oli ilus ja midagi nagu oleks tahtnud ikka perega koos teha, siis nõustusin ja nii me TROLLE vaatama läksimegi. 

Nüüd muidugi olen väga rahul, et kaasa läksin, sest tegu on tõesti väga toreda filmiga mis sobib nii lastele kui ka täiskasvanutele. Me paaril korral naersime Petega lausa kõval häälel. 
Veel üks asi mis filmi meie jaoks meeldivaks tegi oli muusika. Kasutati nii viimase aja muusikat kui ka juba vanu hitte ja ma arvan, et just sellepärast pani see film ka paljude täiskasvanute südamed kõvemini põksuma. Näiteks Lionel Richie 'Hello' või Cyndi Lauperi 'True Colours' lauluga. 

Ma ise tegelikult küll filmi ajal korra mõtlesin, et miks paljudes lastefilmides pidevalt seda armastuse ja armumise asja nii seksuaalseks tehakse. Hirmus üleslöömine ja flirtimine, taguotsade keerutamine ja silmade pööritamine. Kui tihti tegelikult selline käitumine õige armastuseni viib? Aga ega ma kaua neid mõtteid mõlgutada saanud, sest juba mõned minutid hiljem me mõlemad Petega pühkisime suurest heldimusest pisaraid. 

Nii et jah, väga hea film oli, kuigi kui tagasi mõelda, siis ega seal suurt midagi erilist ei juhtunud. 
Pete saab iga nädal kaks tasuta kinopiletit. Probleem ainult selles, et need piletid kehtivad ainult VUE nimelistes kinodes millest ükski ei asu meie kodu lähedal. Muidu oleks mõnus, ma saaks nädala see päeval kas või üksi kinno minna, aga kuhugi kaugemale (20 või 30 min autosõitu) mineku peale ei tahaks poolt päeva ära raisata. Nii et meil ei olegi nende piletitega suurt midagi eriti peale hakata, kui vaid seda, et Pete käib vahel Gretaga nädalalõppudel kinos lastefilme vaatamas. 

Muidugi võime me vahel nädalalõpputel ka lihtsalt Petega kahekesi kinno minna, aga tavaliselt kui meil see võimalus avaneb, siis ei ole mitte kunagi kinos midagi mida me vaadata tahaks ja kui jälle on, siis ei ole Gretale lapsehoidjat saada ja sinna see asi siis jääbki. Samas ma ei saa kurta. Kui Pete selle aasta alguses veel kodus töötas, siis me käisime üsna mitmel korral päeval kahekesi kinos ja ma olen üksi ka paaril korral käinud. 

Üheks põhjuseks tegelikult miks ma nõustusin sel korral Pete ja Gretaga kinno kaasa minna oli see, et kohe kino kõrval asub IKEA. Me pidime nagunii veel korra sinna sohvasi vaatama minema ja seega saime nüüd kaks asja ühe hoobiga ära teha. Ma küll algul kurtsin Petele, et IKEA-sse on ohtlik sisse minna, sest kord kui me seal oleme, siis nagunii leiame jälle midagi mida osta ja mille peale raha kulutada, aga lubasime et sel korral ostmiseks ei lähe. 
No ütleme nii, et meil see ka PEAAEGU õnnestus.
IKEA torn

Iga jumala kord kui me IKEA-s käime tormad Greta lasteosakonnas selle suure koera juurde ja tassib seda siis ülejäänud aja mööda poodi kaasa.
Mulle tuli meelde, et mul on isegi üks pilt temast kui ta esimest korda selle koeraga IKEA poes kohtus :) (Greta oli siis kas just 1 aastane või paar kuud üle aasta).
Kõige rohkem rõõmustasin ma selle üle, et mul õnnestus IKEA-st piparkoogitainast saada. Me oleme tavaliselt läinud seda sealt detsembris otsima, aga siis laiutatakse käsi ja öeldakse et kõik on juba otsas. Ma olen alati arvanud, et ju siis ei ole küllaldaselt tahtjaid ja nad lihtsalt tellivad alati väga väikese koguse korraga sisse. Eelmisel aastal avastasin, et kui tainast tahad saada, siis tuleb novembris seda sinna ostma minna. Nüüd aga tuleb välja, et meil on siin võimalik piparkooke isegi juba oktoobris küpsetama hakata :) 
Oleks rohkmegi kui kuus pakki ostnud, aga kahjuks ei ole sügavkülmas enama jaoks ruumi. 
IKEA-ga külastusega päev veel ei lõppenud, sest poest oli õhtuks ka süüa vaja osta. Sel ajal kui mina õhtusöögiks midagi valisin käisid Pete ja Greta kohvi joomas.
Siit aga üks näide kuidas kohvipoed juba varakult endale tulevasi kliente alateadlikult värbavad. Nimelt nii mõneski kohvipoes saavad lapsed täiskasvanu kohviga soovikorral kaasa tasuta BABYCCINO (põhimõtteliselt vahtu aetud soe piim ilma või peale raputatud sokolaadituhaga). Ühtpidi väga armas, aga samas minu meelest ka nii vale. Petele sai igaljuhul sõnad peale loetud, et ta seda tavaks ei võta Gretaga väljas käies. 
Pühapäeva hommikul käisid Pete ja Greta rattaga sõitmas ning jalgpalli ning tennist mängimas. Pärast läksid Halloweeni tsirkusesse. Minule tsirkused ei meeldi (nii igavad) seega mina kaasa ei läinud. Piltide pealt pärast nägin, et ei jäänud millegist erilisest ilma :)


Greta pärast rääkis mulle, et tsirkuses oli olnud üks must kass kes ronis ja trikke tegi ja kellele Greta sai pärast pai teha. Ma veel ise seda juttu kuulates mõtlesin, et tsirkustes ju ei tohi loomi enam kasutada, et mida see kass seal siis tegi. Pärast muidugi piltide pealt nägin, et jutt käis inimkassist :)

Vot selline ei midagi erilist nädalalõpp.

6 comments:

 1. Nõus Sinuga, et "beebikohvi" pakkumine pole eetiline tegu, juba varasest east "groomivad" lapsi kohvijoodikuteks :)
  Aga teisest küljest, ega kohvi joomine ju halb ei ole.
  Ü.

  ReplyDelete
 2. No ma ei tea, nende kohvipoodide kohvi joomises küll midagi head ei ole, need on ju paksult suhkrut täis. Mõne joogi suhkrusisaldus on lausa 18 teelusikatäit suhkrut või enamgi!! See imepisike tops babycinnot sisaldab juba 3 teelusikat suhkrut.
  http://www.ibtimes.co.uk/sugar-shocker-check-full-list-that-reveals-amount-found-your-high-drink-hot-drink-1544334#

  ReplyDelete
 3. Kuidas need Ikea taignast tehtud piparkoogid jäävad? Paksud/õhukesed? Ja kas oled ise ka proovinud teha? Ma alguses Prantsusmaale kolides nentisin, et noh, jäävad siis piparkoogid ülejäänud eluks söömata :D Aga siis proovisin ise teha ja ei kujuta enam ettegi, et tahaks osta. Üsna kerge ja saab korraliku koguse :)

  ReplyDelete
 4. Tere, tere Britt :)

  Tead ma täpselt ei mäletagi enam millised need IKEA piparkoogid välja tulevad. Tavaiselt pole nagu mingeid probleeme olnud. Eelmine aasta ma mäletan küll et tainas oli natuke liiga vedel ja ahjus paisus üks plaaditäis ebameeldivalt punni, aga see oli võib olla ka sellepärast, et võtsin need taignapakid otse sügavkülmast. Peale seda kui ma rohkem jahu lisasin oli kõik jälle OK.

  Kahjuks piparkookide isetegemisest ei tuleks mul midagi välja, sest ma ei saa nisutooteid tarbida ja seega ise maitsta mis segu ma kokku parasjagu keeran :) Hull oleks ka mingeid käkke pärast tervele suguvõsale serveerida :)
  Nii et need IKEA piparkoogid ajavad meil asja ilusti ära ja meie Inglise suguvõsa alati ootab jõulude ajal mu piparkooke.Ikea piparkoogid ei ole ehk nii vürstikad kui Eesti omad, aga ikkagi paremad kui need mida meil siin poodides aastaringselt müüakse.

  Mul tegelikult on ema kohe varsti meile külla tulemas ja siis saame tema käest ka veel Eesti piparkoogitainast, nii et sel korral meil veab topelt :)

  ReplyDelete
 5. Oh, ma arvasin, et babychino on lihtsalt vahustatud piim! Aga kohvikust saab ju jooke, mis ilma suhkruta ka.
  Ü.

  ReplyDelete
 6. Jah tavaline babycinno peaks olema jah lihtsalt vahtu löödud piim, aga nad pea alati küsivad lastelt et kas sokolaadi ka peale ja noh milline laps siis ütleb 'Ei, tänan' :) Sama siis nende kookidega, et palju siis ka neid on kes ilma suhkruta kooki valima hakkavad kord kui juba kohvikusse minnakse (väljaarvatud kui müni laps tervislikel põhjustel suhkrut ei tohi süüa).

  Nii, et jah kohvipoed 'groomivad' nii et vähe ei ole :(

  ReplyDelete