Monday, 18 July 2016

AASTALÕPU SPORDIÜRITUSED KOOLIS

Juuli algul toimus Greta koolis Year 2 laste jaoks (ehk siis Greta vanused lapsed, 6-7) väike jalgratta kursus. Kui aus olla, siis ma täpselt ei teagi mida see kursus endast otseselt kujutab, või mis selle kursuse otsene eesmärk on, aga arvata võib, et õpetada lastele kuidas jalgrattaga õigesti ümber käia ja ohutult liigelda. Greta ealiste lastega tehti kursus nende kooliväljakul, aga ma tean, et vanemate lastega minnakse tänavale sõitma. Kursus toimus kooli ajal ja maksis 3 naela. 

Greta oli muidugi väga õnnelik, et sai ratta kooli kaasa võtta. Õnneks saime sellest kursusest nädal varem teada ja kursus ise juhtus ka olema päeval mil Pete kodust tööd tegi, sest kui teda kodus ei oleks olnud, siis mina ei oleks osanud Greta ratast oma auto külge kinnitada ja kuna autosse sisse see ka enam ei mahu, siis oleksime natuke hädas olnud.  
See pilt on kooli veebilehelt võetud

Rattakursusega samale päevale langes ka Greta klassi tiigi uuringud. Ma ei teagi kuidas seda eesti keeles paremini öelda. Neil on kohe koolimaja kõrval koolile kuuluv metsik tiik, kus lapsed käivad loodusõpetustunni raames igasugu uuringuid tegemas. 
Ma korra olen sellest kirjutanud juba SELLES postituses kus on ka juttu Greta esimesest spordipäevast, millest ma ka siin kohe nüüd edasi kirjutama hakkan. 
Ühesõnaga nagu näha, siis igasugu huvitavaid tegevusi jätkub neile kooli viimastesse nädalaltesse.  

Spordipäevi oleme me nüüd juba kolm aastat järjest näinud ja mingeid üllatusi need enam endaga kaasa ei too. Põhjalikuma ülevaate spordipäevast saate kui loete seda juba lingitud postitust. Alati on olnud alguses niinimetatud erinevate alade karussell, kus gruppidesse paigutatud lapsed ühelt alalt teise juurde liiguvad ja igal alal oma värvigrupile nii palju punkte kui võimalik aja peale teenivad. Alasid oli sel korral vist kokku 12. Kui kõik alad olid läbitud, siis toimus võidujooks. Kõigepealt Greta vanused tüdrukud, siis poisid ja siis aasta nooremad tüdrukud ja poisid eraldi. 

Järgmisel aastal on Greta aga järgmises astmes ja vanemate laste spordipäev on nooremate omast natuke teistsugusem. Seda küll ainult natuke. Nimelt nendel toimub spordialade karussell hommikul ja võidujooks alles tund enne kojuminekut. Kui siiamaani on väikeste võidujooksud toimunud nii, et ühte lõpliku võitjat välja ei kuulutata, vaid võtjateks on iga jooksu esimese, teise ja kolmanda koha saajad ja nende punktid lähevad vastavalt nende pluusi värvide gruppidele (näiteks Greta jooksis koos 8 tüdrukuga- 2 tüdrukut igast värvigrupist ja kuna ta tuli kas teiseks või kolmandaks, siis ta teenis selle kohaga punkte oma värvigrupile. Järgmises jooksus sama asi). Suuremad lapsed aga jooksevad nii, et need kes esimeses jooksus tulid esimeseks need lähevad edasi finaali kust siis lõplik võitja välja valitakse. Poisid ja tüdrukud jooksevad eraldi. Aga eks ma näe ise järgmisel aastal milline see spordipäev välja nägema hakkab. 

Siit paar pilti selleaastasest spordipäevast. Muidu kõik sama, aga uskumatu ikka kuidas lapsed on selle kahe aastaga muutunud ja nii suurteks kasvanud. Esimese kooliaasta sporipäeva piltide peal näevad nad nii tillukesed välja. Kui aus olla, siis ega ma eriti ei jälginudki sel aastal mida lapsed tegid, sest suurema osa ajast me lihtsalt liikusime oma grupi lastega kaasa, ise samal ajal teiste vanematega lobisedes. Vahepeal tegin paar pilti ja lehvitasin Gretale ja siis lobisesin edasi. Ilmaga vedas, sest oli just parajalt soe. Algupäraselt oleks spordipäev pidanud juba kaks nädalat varem toimuma, aga kuna siis sadas päev enne üritust vihma ja spordiväljak oli väga mudane, siis lükati spordipäev edasi. Õnneks sel korral meid vihmaga ei hirmutatud. 

Tüüpiline meie Greta kes kogu hingega asjasse pühendub :) :) Siin pildil oma tiimile kaasa elamas.
Ma just praegu vaatan ja mõtlen, et need spordiriided on ikka väga head kuigi esimesel aastal nägid laste seljas üsna suured välja. Kolme aasta jooksul ei ole me pidanud ei uut rohelist pluusi, ega lühikesi pükse ostma ja mul on tunne, et samad riided kestavad ka järgmise aasta lõpuni.

Järgmine aasta on spordipäevale lisaks Gretal ka kooliaasta lõpus ujumisgala, kus samamoodi eri värvi grupid üksteise vastu võistlevad. Kooli nooremad klassid sellest üritusest veel osa ei võta ehk siis järgmisel aastal on meil oodata midagi uut ja põnevat.

No comments:

Post a comment