Sunday, 26 June 2016

VÄIKE PÕIGE LONDONISSE

Eelmisel pühapäeval käisime korraks Londonis. Ma ostsin sügisel ühest poest ilusa kärtspunase mantli mis mul siiani kapis on kordagi kandmata seisnud ja seda mantlit vaadates jõudsin järeldusele, et ma ikkagi tegelikult ei soovi seda. Kuna mantel oli üsna kallis, siis ei tahtnud ma rahal niisama raisku minna ja otsustasin poodi tagasi viia. Samas otsustasime, et kord kui me juba Londoni sõidu ette võtame, siis käime ära ka ühes interneti mööblipoe showroomis, mis asus samuti Londonis, et seal paari sohvat vaadata.

Kahjuks me ei saanudki Londonis pikalt ringi jalutada, sest poolel teel sinnahelistas meile meie ehitaja boss ja teatas, et ta sooviks paari mehega meie juurde katust ehitama tulla. Pühapäev on meil tavaliselt ehitusvaba päev (sest nii meile kui neile on ühte puhkepäeva vaja ja pühapäeviti ei tohi koduaias nagunii müra tekitada), aga kuna järgmiseks päevaks lubati vihma, siis oli neil vaja üks töö enne järgmist päeva ära lõpetada.  Meil oli natuke kahju, et nad meile kohe hommikul ei helistanud, sest siis oleks me saanud neile kuskile võtme jätta ja ei oleks pidanud Londonis kella peale jooksma ja nende pärast ruttu tagasi tulema.
Siit mõned pildid Londonist

Auto parkisime Hiinalinna autoparklasse kus õnneks ei olnud parkimine eriti kallis (kaks tundi 13 naela). Tegelikult on pühapäev ideaalne päev autoga Londoni sõiduks, kui seda teha varahommikul. Pühapäeva hommikuti on tänavad pea inimtühjad ja parkida tohib kollasele joonele (teistel päevadel on kollasele joonele parkimisel piirangud). Kuna meie aga alustasime Londoni sõiduga alles kella 12 paiku ja pidime kiiresti tagasi koju tulema, siis enamus parkimiskohti olid juba ära võetud ja meil ei olnud aega ringi sõita ja tühja kohta otsida.
Mul oli kahju, et meil rohkem aega ei olnud, sest ma oleks tahtnud Gretale Hiinalinna lähemalt tutvustada. Ta ei ole seal enne käinud ja ma oleks väga tahtnud teda Hiinalinna toidupoodi viia. See on vaatamisväärsus omaette. 

 Hüppasime vaid korraks ühte suveniiripoodi sisse.
Mantlipoes olime juba ära käinud (see asus Londoni südalinnast kaugemal) ja nüüd oli plaan ruttu sööma minna ja siis mööblipoest läbi hüpata. 
Ühe restorani või kohviku vaateaken
 Restoranis


 Silt restorani tualetis
Lõuna söödud jooksime kiiruga mööblipoodi. Meil oli täpselt 20 minutit aega enne kui autoparkla 2 tundi täis sai ja loll oleks sellest ajast paari minutiga üle olnud minna ja siis hoopis kolme tunni eest maksta pidanud. Me algul mõtlesime, et võtame rahulikult ja jääme siis juba kauemaks Londoni, aga kuna ehitajad ju tahtsid katust ehitama tulla, siis me ei tahtnud neil meie järgi pikalt oodata lasta.
Mööblipood
 Pildid internetist
Poes käidud, tormasime taas tagasi autosse ja seadsime suuna kodu poole lubades pea tagasi Hiinalinna ja niisama Londoni tänavatele jalutama tulla, sest Londonis on vahetevahel nii mõnus lihtsalt niisama käia. 

2 comments:

  1. Oh, see rohelusse ja põõsastesse kasvanud majanurk on ikka täiega äge!! Korruste kaupa nii palju vaeva nähtud! Ümberkukkuvate kohvitassidega vaateaken oli ka naljakas :)

    Mis Gretale meeldis?

    ReplyDelete
  2. Tead meile on sellised asjad juba nii igapäevased, et me isegi tihti ei pane neid tähele. Mina lihtsalt oma kaameraga jäädvustan neid just oma blogi ja blogilugejaid silmas pidades :) Ma postitan sulle kohe siia blogisse veel ühe rohelise maja pildi ;)

    Ma küsisin täna hommikul Gretalt mis talle Londonis kõige rohkem meeldis. Ma ise eeldasin, et ta ütleb et restoranis söömine, sest ta on meil suur restoranide ja muidu söögi sõber aga ta ütles Hiinalinn. See oli midagi mida ta pole enne näinud, samas kui kõik ülejäänud asjad tema tavaline elu.

    ReplyDelete