Sunday, 26 June 2016

PALVE

Ma viisakalt palun siia mitte enam tulla Brexiti teemalisi kommentaare kirjutama. Ma mõistan, et mõned teist tunnevad pahameelt ja pettumust, ning tunnevad vajadust seda väljendada, või mõned teist lihtsalt soovivad sel teemal rahulikult arutada, aga mul ei ole teile enam rohkem mitte midagi öelda mida ma juba ei ole oma eelnevates kommentaarides öelnud. Sellel teemal ei ole õiget või valet vastust. Keegi ei tea mida tulevik oleks toonud, või toob. 

Ma algul kaalutlesin üsna pikalt, et kas üldse tasub blogis seda teemat kajastada, aga kuna see blogi on meie pere ajaloopäevik ja tegu on SUURE AJALOOLISE sündmusega, siis tundus mulle vale selline tähtis ajalooline hetk siit päevikust välja jätta. Ma oma arust kirjutasin postituse nii, et see ei oleks tohtinud kedagi riivata, või kellegile haiget teha. Mina ei saa muuta fakti, et valimustulemuste põhjal otsustasid UK elanikud EU-st välja astuda. 

Samuti ärge saage pahaseks, kui ma tõesti lihtsalt ei jaksa enam lugeda teie poolt lingitud või soovitatud artikleid, sest te ei kujuta ette kui palju artikleid ma olen viimase kuuga lugenud ja kui mitmeid erinevaid TV ja raadioprogramme hommikust õhtuni kuulanud. Eesti poliitikute ja ajakirjanike arvamusavaldusi on loomulikult huvitav lugeda (kuigi need jäävad mulle kaugeks), aga kuskilt maalt läheb piir kui palju ma suudan kogu seda teemat sisse 'süüa' ja seedida. Saabunud ei ole maailmalõpp, elu läheb edasi. 

Ärge ka unustage, et minul ei olnud õigust nendest valimistest osa võtta, seega minu hääl ei ole loetud. Samas otseloomulikult me arutame Petega nendest asjadest koos, sest me mõlemad elame siin riigis, Pete on selle riigi kodanik ning valimistulemused puudutavad otseselt kogu meie pere tuleviku. Pete oli see kes lõpliku otsuse langetas ja risti valmiskaardile vastavasse kasti tegi. Kahest sitast valikust valis ta EU-st lahkumise ja ta seisab kindlalt oma valiku taga ja omad seda tehes minu täielikku toetust. 

Meie ei vastuta kõigi nende miljonite inimeste valikute eest kes valimas käisid, küll aga austame iga inimese valikut, olgu see siis langetatud mis tahes põhjustel ja soovime, et ka teie austaksite meie (Pete) valikut vaatamata sellele kas see teie omaga ühtib. 

Mind (meid), ei aita mitte kuidagi inimeste arvamused sellest, kuidas nemad valinud oleks, kui need inimesed ise ei ela siin, ei ole UK kodanikud, ega oma EU referendumi valimisõigusi.  

Samuti palun ma kõiki neid kellele mu kirja- ja grammatikavead siin suurt peavalu ja pahameelt tekitavad (ja mille ees ma väga vabandan), väljendad oma pahameelt natuke viisakamas ja taktitundelisemas vormis. Ma ei ole kunagi kellegile konstruktiivset kriitikat pahaks pannud.
Ma kujutan ette, et inimestele kes valdavad perfektset eesti keelt nii kõne kui kirja vormis, ei tohiks see olla raskeks ülesandeks. 

Mina ei soovi oma blogi kirjutades mitte kellegile midagi halba, ega kirjuta selleks, et kedagi solvata või kellegile haiget teha ja soovin, et ka meie pereblogi lugejad oleks tolerantsed nii meie, kui meie blogi teiste lugejate vastu. 

Rahu ja armastust :)

14 comments:

 1. suured kallid sulle! ;) (eks kolmandad isikud teavad ju ikka kõige *paremini*, kuidas teised elama peaksid, mida mõtlema, mida lugema, kuidas sööma ja kirjutama, hahaa)

  ReplyDelete
 2. Kallid ka minu poolt ja ära pane tähele neid kolmandaid isikuid. Isiklikult mina olen Pete arvamusega 100% nõus.
  Sinu postitusi on nii huvitav lugeda, eriti kirjeldusi Greta koolielust ja tegemistest ja teie ühisreisidest perega.
  Mu vanatädi elab Inglismaal, Norfolkis (ta on abielus ehtsa shotlasega) ja mulle väga meeldib Inglismaa ning mul oli väga hea meel, kui leidsin Su blogi.
  Kirjuta ikka edasi ja ole tubli...

  ReplyDelete
 3. Vat just selliste inimeste pärast nagu SIna ma ei soovigi kunagi oma blogi kinniseks teha :) Aitäh nii ilusa kommentaari eest! Norfolk on väga ilus koht. Me oleme seal korduvalt käinud ja mu kunagine klient elab oma perega seal.

  ReplyDelete
 4. Kulla Alice, ei maksa tõepoolest välja teha kadedatest või kibestunud või muudes hingehädades vaevlevatest persoonidest, kes ilmse mõnuga sappi pritsivad. Jätka samas vaimus. Su postitused on huvitavad, informatiivsed ja tihti pikitud mõnusa huumoriga :) Ja mõni kirjaviga, hallooo, kellel ei juhtuks, see on küll kõige väiksem probleem endast väljaminekuks....

  ReplyDelete
 5. Eile lugesin Sinu sissekannet Brexit'i kohta ja imestasin kommentaare lugedes, kui palju õelust ja halvasti ütlemist võib mõne inimese sees olla. Mõtlesin, kuidas Sulle öelda, et mitte kõik ei ole õelad, kurjad vms. Ei hakanud torkima, sest nagu mu kadunud vanaema tarvitses öelda "ei ole mõtet s...a torkida, läheb haisema.

  Olen aastaid käinud Inglismaal (Yorkshire's, Leeds'is, Manchesteris) ja suhtlen oma sõpradega pidevalt. Nende aastate jooksul on toimunud suured muutused (ei meeldi ei mulle ega ka mu sõpradele), kus isegi uinunud väikeses Inglise külas on põliselanikkond vähemuses ja kaunid (nö kallid elamu piirkonnad) on muutunud etniliselt ja seetõttu kaotanud oma sära (kaunid aiad ja puhtad tänavad). Inimesed müüvad oma kinnisvara selles piirkonnas, lootuses saada veel "head raha", sest kui muutus süveneb, hind langeb drastiliselt.

  Kallid Sulle ja Gretale. Usu enamus inimesi on ikka head nii oma mõtetes kui ka tegudes.

  ReplyDelete
 6. Minu kommentaar ei taha kuidagi Sinuni jõuda!
  Tahaksin ka avaldada Sulle ja Su blogile suurt toetust! Väga huvitav ja inspireeriv blogi! Inglismaa on minu suur lemmik! Ainult tänu Sinule said mu lapsed sel kevadel Põrsas Pepa teemaparki! Samuti õpib mu laps briti koolisüsteemi järgi.
  Aitäh Sulle! Jõudu!

  ReplyDelete
 7. ps. mailille nimi on tegelikult Karin. Oleme siin-seal blogis ka varem kohtunud!

  ReplyDelete
 8. Ma tänan teid KÕIKI nende armsate kommentaaride eest mida te olete jätnud nii selle, kui ka Brexiti postituse alla.

  Ega mind ei häirigi väga need näägutajad, aga kuna Brexiti teema on hetkel väga hell teema väga paljude jaoks ning inimeste vastu kes EU-st välja hääletasid käib üsna intensiivne sõimamine ja solvamine, siis ma tõesti ei soovinud et seda teemat pikemalt mu blogis lahkama hakatakse. Sealt siis ka see palve teema rahule jätta.

  Need kirjavigade pärast norija(d) on täiesti omaette klass ja nende pärast võtsin ma hetkel mõneks ajaks anonüümsete kommentaaride kirjutamise võimaluse maha.

  Aga nii tore on lugeda inimeste vastukaja ja seda kuidas mu niisama igapäevane jutt teile teie elus ühel või teisel moel kasuks on tulnud.
  Karin, nii tore, et mu aastate tagune postitus Peppa Pig World-ist teid inspireeris ja innustas parki ka ise külastama minna. Loodetavasti oli see sama ilus ka nüüd, kui värskelt avatuna (mul võttis natuke aega et välja mõelda millisest Karinist juttu on, aga välja mõtlesin ;) ;)

  ReplyDelete
 9. Hea, et ma siia vahepeal lugema ei sattunud:)
  FB's piisavalt kommenteerinud ja lugenud.

  Mind paneb vaid imestama yks asi. Paljudel inimestel on ilma aluseta tekkinud omandi6igus Yhendkuningriikide osas ja millegip2rast oodatakse, et k6ik siinsed kodanikud nende arvamusega n6ustuksid.

  Meenuvad Eesti iseseisvumise ajad. Paistab, et meil l2ks siis lihtsalt.

  PS: Oleme Sinu perega yhte meelt.

  ReplyDelete
 10. Ma olen väga kehv kommentaaride lugeja ja jätja bloggeris (sama konto küsimus, ma pean siis risti-rästi sisse ja välja logima). Nüüd lugesin neid brexiti kommentaare, mis käesoleva postituse ajendasid. Olen täiesti šokis. Küllap elan lihtsalt oma väikses mullis :) Miks keegi peaks (MIKS PEAKS!?!?) minema kellegi blogisabasse sõimlema? Täiesti uskumatu lugu!!
  Soovin Sulle jõudu! Loodetavasti jätkab karvan koerte klähvimisest hoolimata.
  ps. Põrsas Pepa teemapark oli minu kolmese tütre jaoks kustumatu elamus!
  Karin

  ReplyDelete
 11. Eino taidsa pekki - ma nuud alles lugesin su Brexiti kommentaarid ule - need ju aninult grammatikast! :D Ma ise ei ole kunagi Eesti keeles bloginud ja ei hakka ka, minu Eesti keele kirjaoskus on kohutav :D

  P.S. Uks kommentaar aga veel - minule tahendas Brexit seda, et jaan tookohast ilma. Vot.

  ReplyDelete
 12. T00koha kaotus EU organisatsioonis p2ris yle00 vist ei juhtu. Kahju muidugi,selline olukord p6hjustaks igaleyhele stressi. EU hoolitseb oma s6durite eest h2sti, v2hemalt seni kuni see organisatsioon koos pysib.
  Sul ja mehel on t00 valdkondades, kus t00d peaks ikka jaguma ja kui asjad natuke selgemaks saavad, siis loodan, et teil k6ik laabub.

  Anyway, welcome to the real world. Meil on finantslimbo juba 5k kestnud. Meie s22stud on haihtunud, v6tsin oma pensioni v2lja ja korter on myygis.

  ReplyDelete
 13. Tore, et rahvas lahkumise otsustas. Praegune NSVL palju nõmedam valik, kui mõneaastane võimalik ebastabiilsus. Las Junker kisab palju tahab, aga UK saab oma suveräänsuse tagasi!

  ReplyDelete
 14. Hihhii, no mina kommisin kaudselt brexiti kohta. Ma loen postitusi tagantpoolt ette praegu. Mind alati huvitab miks inimesed kohalikku passi tahaks või ei tahaks. On see siia finantspõhjustel, rahvuslik identiteet või logistika :-D

  ReplyDelete