Tuesday, 19 April 2016

LOTTE KOHVIK

Kuna me käisime Mustamäe keskuses, siis õnnestus meil ka ära näha Lotte kohvik. Ma algul arvasin, et see kohvik asub kuskil kesklinnas, aga tuli välja et hoopis Mustamäel. 
Greta on küll Lottest juba ammu välja kasvanud, aga mängimise vastu ei ole tal midagi.
Kohvik ise oli üsna mõnus. Toidud paistsid ilusad olevat, aga samas ka üsna kallid. Mina ja Greta seal süüa ei oleks saanud, aga vanaema jõi tassi kohvi sel ajal kui Greta mängunurgas mängis. 
Ega midagi ei olegi eriti kirjutada. Pildid räägivad enda eest. Samas mulle tundub, et piltidelt näeb koht parem välja kui tegelikuses. Kuigi ega kohal midagi viga ei ole, lihtsalt minule tundus palju väiksem kui algult ajalehes nähtud piltidelt ette kujutasin.
Mind väga häirib kui kuskil lastenurgas või kohvikus-restoranis on lastele eraldi telekas, kus nad siis saavad multikaid vaadata. Meil õnneks siin Inglismaal sellist asja eriti ei kohta. Mingis mänguasjade poes vist olen siin telekat näinud ja see on minu arvates veelgi jaburam. Telekat saab ju ka kodus vaadata ja lapsed nagunii vaatavad tänapäeval kas telekat või muud ekraani liiga palju miks siis peab veel ka kuskil mängunurgas kus muidki asju teha saab üks telekas olema. Ma ütlesin Gretale kohe, et kui teleka vaatamiseks läheb, siis me lähme minema. Mina ei ole nõus seal istuma ja ootama sel ajal kui tema multikaid passib. 

Õnneks tuli kohvikusse varsti üks natuke suurem tüdruk, kellega Greta sai mängima hakkata. Kuigi mul oli juba seal istumisest isu täis, siis selle nimel, et Greta saaks päris Eesti lapsega eesti keelt rääkida olin ma nõus veel natuke vastu pidama. 
Otsige pildilt Greta ja ta sõbranna ülesse


Kohviku põrandalambid olid vägevad. Ma algul ei märganudki, et lambijalast päris puulehed välja kasvavad. Kuidas see võimalik üldse on?
Nii et tegu üsna nunnu kohaga. Heiki Ernitsa joonistused on nii ilusad, rõõmsad ja värvilised, et sellest kohvikust on võimalik vaid hea tujuga lahkuda. OK, lastel võib olla selle lahkumisega natuke rohkem raskusi, sest nemad ju tahavad alati rohkem mängida kui selleks aega on.

2 comments:

  1. Olen päris kade oma tütarde peale mõeldes. Neile nii väga meeldisid Lotte filmid (ei olnud just palju tol ajal veel välja tulnud). Eks nüüd pean ootama, millal lapselapsed tulevad :D Kuigi saan juba millalgi maikuust siin Torontos vanaema mängida. Tomi onutütre poja pere, kes elab ja töötab nüüd siin, saavad kohe lapsevanemateks. Juba ootan seda aega ;)

    ReplyDelete
  2. J2rgmine kord seame sammud ka sinna, lootes, et j2rgmine kord pole enam aastate taga. Kuulsin sellest kohast kui seekord juba Tallinnast v2ljas olime. Sinu postituis polnud enam meeleski.

    ReplyDelete