Friday, 26 February 2016

KOOLILASTE LÜHIFILM

Mingi aeg tagasi tõin ma Ritsiku blogi kommentaariumis välja näite kuidas siin koolides on erinevad ained omavahel seotud. Näiteks võtsin eelmise veerandi Year 6 (Eesti 4 klass kus õpivad 10-11 aastased lapsed) õppeprogrammi mille teemaks oli 'Sõda ja Rahu'. 
Programm näeb ise välja selline:

Lühikokkuvõte eesti keeles oleks järgmine :

Ajaloo ja geograafiatunnis õpiti kuidas ja miks I ja II Maaimasõda alguse sai ja mis maad osa võtsid.
Lähemalt uuriti elu kaevikutes, elu tagalas, naiste rolli (working woman), analüüsiti sõja luulet, käidi Londoni Imperial War Museum-is, uuriti Briti Impeeriumi ja nende liitlasi 1914 aastal, õpiti mapil leidma maid mis võtsid osa nii I kui II Maailmasõjast, uuriti rahvarännet ja põjuseid miks inimesed liiguvad teistesse maadesse.

Muusikatunnis õpiti ise looma muusikalisi lugusid teemal sõda ja rahu, kuulama analüütiliselt sõjaaja muusikat ja ära tundma muusikalisi omadusi. 

Kunstis ja disainis õpiti ja joonistati tehnilisi jooniseid (sõjaga seonduvaid), Esimese Maailmasõja masinaid, propaganda plakateid, võrreldi kaasaegset grafitit ja nende teemasid (Basquaiat, Banksy, Neil Haring), autoportreed ja kuulsate inimeste autoportreesid National Portrait Gallery-st Londonis. 
Veel tuli neile kooli külla üks tuntud kunstnik oma maaliga 'Sõja hobused' kes rääkis lastele maalimisest ja oma maalist, ning õpetas lastele kuidas joonistada hobust.
Kirjanduses ja keeleõpetuses õpiti autobiograafia ja elulugude omadusi ja õpilaste endi autobiograafia kirjutamist. Loeti näitekirjandit (Esimese Maailmasõja ainetel) ja sõjaluulet. Õpiti ajaloo perspektiivis kirjutatmist, kujutleva ja kujundliku keele jõudu. Ian Serraillies raamat  'The Silver Sword'.

Kirjutan sellest kõigest siin nüüd sellepärast, et sain just teada, et Year 6 lapsed on koolis sõjateemaga seotud lühifilmi 'The Christmas Truce' (Jõulu vaherahu) teinud. Vaatasin seda eile esimest korda ja olin väga vaimustuses.
Muusika valik on suurepärane, võttis mul peaaegu silmad märjaks.

Tegu siis tõestisündinud looga, mis toimus 1914 aastal I Maailmasõja ajal Brittide ja Sakslaste vahel.  

Seda lühifilmi saate vaadata SIIT
Filmi on lapsed ise filminud ja kokkupannud, no ja näitlejateks ka muidugi lapsed ise :) Filmitud on see kooliõuel.
Filmile lisaks tehti draamagrupis ka sõjateemaline etendus, mille pealkirjaks oli 'Archie Dobson's War'.Siit ka mõned pildid nende jõgede teemalisest projektitöödest
3 comments:

  1. Ma tahtsin öelda, et teie laps on nii selle lapse nägu kes mängib filmis Matilda (ei tea kasa olete vaadanud aga tore film).

    ReplyDelete
  2. On küll jah :) Eriti veel kui ta noorem oli ja tal selline potikam soeng oli.
    http://knightscastle-alice.blogspot.co.uk/2014/07/matilda.html

    Matilda filmi teame väga hästi ja järgmisel nädalal läheme lõpuks ka MAtilda muusukali Londoni vaatama :)

    ReplyDelete