Friday, 5 February 2016

GRETA TUBA PEALE REMONTI

See postitus on juba pikka aega ilmavalget oodanud. Mul olid pildid juba ammu tehtud, aga jõuludega lükkus asi edasi ja siis unustasin üldse kogu remondi värgi ära. Nüüd aga sain ühelt blogilugejalt väikese tõuke kuna meil kodus taas maaler värvimas ja palju värvihaisu tekitamas, nii et igati sobilik aeg remondijuttudega jätkata.

Tänaseks on siis Greta tuba täiesti valmis. Õigemini küll kardinad vajavad veel väljavahetamist, aga kuna praegused on täiesti heas töökorras veel ja kuna uute kardinate peale ei taha me hetkel raha raisata (kuskil 300 naela läheks maksma) siis käivad need eelmise elaniku omad ka.

Nii siis  
TUBA ENNE
Suuremad pildid piltidele klikkides


TUBA NÜÜD

ENNE


NÜÜD

Kuna need fotod on üsna pikka aega tagasi tehtud, siis pole nendelt ka näha neid pilte mis nüüd seintele on pandud. Mõned väikesed detailid on veel puudu ja ideed teostamata, aga need on tegelikult üsna väikesed ja üldist toa muljet eriti ei mõjuta. 
 Mööbli osas proovisime küll vältida nii palju kui võiamalik IKEA mööblit, aga lõpuks pidime ikka nii laua kui sahtlid sealt ostma. Sel lihtsal põhjusel, et mitte kuskil mujal ei olnud nii heade mõõtude ja lahendusega sahtleid või lauda kui IKEA-s. Ja noh hind ka muidugi oli palju normaalsem kui mõne muu firma puhul. Raamaturiiul oli Gretal juba enne olemas ja see on ka IKEA-st. 

 See väike riiul on Gretal natuke nagu mälestuste riiul. Seal on suveniire mis ta on oma välisreisidelt ostnud, sõpradelt välismaalt saadetud kingitusi, tema väikene roosa jänku mis tema haiglavoodis temaga koos tema esimesi elutunde veetis jne. Ühesõnaga sellised asjad millega just otseselt igapäevaselt ei mängita, või kui mängitakse siis pannakse alati ilusti riiulile tagasi.

Greta riietekapist kirjutasin ma täpsemalt juba siin. Endiselt oleme sellega väga rahul. Gretal sealt nii mugav ise oma riideid leida ja pärast tagasi panna. Hetkel küll jääb sohva natuke pahasti kapiuste ette, et peeglist ei saa korralikult ennast vaadata, aga väga võimalik, et ükspäev see sohva kaob üldse Greta toast ära. 
Narivoodiga oleme samuti rahul. Ma olen ise nari alumisel korrusel paar ööd maganud (siis kui meie magamistoas värviti) ja ma pean nentima, et väga mugav oli. Ma eelistan seal olevat madratsid meie voodi madratsile, aga Pete ei taha seda kuulda :) Minu üllatuseks eelistab Greta rohkem nari alumisel korrusel magada. Samas vahel taas ka üleval ja eks tema jaoks olegi nari mõnu see, et ta saab ise valida kus ta parasjagu maga soovib. 
Oma kätega tehtud põrand

Ega tegelikult Greta uus tuba ei erine palju tema vana kodu toast. On vaid suurem, narivoodiga ja korraliku riidekapiga. Ülejäänud osa peaaegu et sama. Vana kodu tuba nägi välja SELLINE.

PS. Pete rääkis ükspäev pangaga ja sealt öeldi, et viimase 6 kuu jooksul, mis me oma uues kodus elanud olema, on meie maja ja piirkonna hind tõusnud 58 000 naela ja seda võtamata arvesse ühtegi uuendust mis me praeguseks majas oleme teinud. Just nii hull siinne kinnisvaraturg ongi. Hinnad vaid tõusevad ja tõusevad. Kinnisvara omanikele hea uudis, aga need kes proovivad kinnisvararedelile saada nendele väga halb.

15 comments:

 1. Olete mõelnud voodi ja riidekapi kohti vahetada? Ma tean küll, et nii jääb voodi väga ukse lähedale aga nii ei oleks diivan kapil ees. Või panna kapp sinna kus diivan, voodi sinna nurka, kus on kapp ja diivan sinna, kus praegu voodi?

  ReplyDelete
 2. PS Tegelikult hakkasin hoopis kardinateema peale kommenteerima. Mu meelest on valmiskardinad kallid ja neid pole samas üldse keeruline õmmelda. Ma olen pea kõik kardinad ostnud kangana ning kardinad ise valmis õmmelnud. Hind tuleb kordi odavam ning valikut on ka rohkem :)

  ReplyDelete
 3. Mulle jäi hoopis silma, et kas säärane, eee... tabureti? ... moodi tool laua ääres toimetamiseks ebamugav ei ole?

  Aga muidu väga ilus ja isikupärane tuba :) Ja põrand on lihtsalt super!

  ReplyDelete
 4. A, diivan on kapil ainult nii palju ees, et peeglist ei näe tervet keha. Uksed käivad vabalt lahti ja Greta pääseb kapi juurde. Eks ole igasugu võimalusi kuidas ringi tõsta, aga hetkel sobib selline variant kõige paremini. Mulle ei meeldi jah kui kohe ukse juures voodi on. Sedasi ei jää nagu küllaldaselt privaatsust kui koridoris toast mööda kõndidest uksevahelt kohe voodi silma jääb. Või siis kui ukse lahti teed ja kõrge kapikülg kohe vastu vaatab. Praegu on tuba tuppa astudes avar.

  Kardinaid saaks ise tehtult odavamalt küll, aga mina neid kohe kindlasti õmmelda ei oskaks või isegi ei tahaks katsetada (sest natuke ma ikka oskan õmmelda küll :) Ma ei oskakski selliseid vajaminevaid rüüse või krookeid teha mida need kardinad nõuavad. Minu tavaline õmblusmasin ei kõlbaks ka nii suurte kardinate õmblemiseks. Seda enam, et kardinatele peab taha black out materjali õmblema mis vlagust kardinatest läbi ei laseks.

  Kui laseks kellegil õmblejal õmmelda lasta siis ega see palju, kui üldse, odavam ei tuleks kui seda teeb mõni firma.
  Nii et kokkuvõtteks on kõige kergem ikka need kardinad kuskilt kas valmiskujul osta või laste valmis õmmelda. Praegu aga ei ole mul jaksu nende valimisega jännata, sest on nii palju muid asju mille üle otsustada ja ma ei tea ka millised need kardinad seal Greta toas peaks olema, et asi liiga kirjuks ei läheks. Probleem ka selles, et Greta toa aknad on hästi suured. Ma loodan, et poes ikka müüakse selles suuruses valmis kardinaid kui meil vaja on.

  Olemas olevad kardinad on aga hea kvaliteediga, lihtsalt valet värvi. Need proovime maha müüa. Nii, et las nad praegu olla. Ma pean praegu hoopis ruttu ära otsustama mis värvi meie magamistoa kapp tuleks värvida. Maaler tahab järgmiseks nädalaks teada, et töö ära lõpetada :)

  ReplyDelete
 5. Komm kommile vastamiseks.
  Taburet on väga ergonoomiline. Laps peabki õppima istuma selg sirgu, seljalihaste abil ;-)
  Siis ei tule suurena igatsorti selja ja muid probleeme ...

  ReplyDelete
 6. Külli, need taburetid on super head ja ma just selliseid otsisingi ja just taburette :)
  Greta saab neid ka kergelt kuskile riiuli ette kanda, et siis kõrgemalt asju kätte saada ja nendel seistes ei lähe need nii kergelt ümber kui näiteks tool läheks (eriti kui veel seljatoele toetuda või astuda).

  Seljatoega toolid oleks toas palju ruumi ära võtnud samas sellised taburetid just jäävad rohkem nähtamatuks ja neid saab laua alla peitu lükata kui ruumist puudu peaks jääma. Hea hinnaga ja mõnusa kvaliteediga. Laud ka samast sarjast ja nelinurkne mis vähem ruumi võtab kui ristküliku kujuga laud mida igal pool mujal müügil oli. Samas on laud piisavalt suur, et Greta koos sõbrannadega selle taga kunsti teha saaks või niisama kirjutada- mängida
  http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/00275344/
  Greta ei istu nagu nii selle laua taga pikalt nii et mugavus ei olegi tähtis.
  Me istuma köögis ka taburettidel :)

  Aga põrand on tõesi väga hästi välja tulnud ;)

  Lisan ka seda, et olen kindel, et ajapikku see tuba muutub veel. Lihtsalt esimese hooga jääb see selliseks ja küll siis elamise käigus tule välja mida või kuhu midagi paremini panna saab või ära võtta.

  ReplyDelete
 7. Väga mõnus ja funktsionaalne tuba :) Eriti meeldib mulle diivan. Aga mina vahetaks riiuli ja kapi asukoha ära.

  ReplyDelete
 8. CV, aitäh :)
  Muideks ma proovisin isegi seda sinu pakutud varianti algul. Aga paaril põhjusel ei sobinud nii. Üks oli see, et riidekapp on palju sügavam kui riiul ja siis oleks see riiul jäänud kapi taha vastu seina pimedasse peitu ja riidekapp oleks väga lahmakana esile kerkinud. Parem kui asjad on talle nähtaval ja kättesaadaval kohal, sest siis on suurem võimalus, et ta läheb ja valib sealt mingi raamatu või mängu mängimiseks ning need asjad ei jää lihtsalt riiulisse seisma.

  Samuti mulle meeldis et raamaturiiuli pealis on sirge ja Greta saaks vajadusel üleval voodis magades näiteks kas oma juturaamatu või veepudelit sinna peale toetada, ilma et see sealt alla kukuks. Riietekapi pealne on aga kahjuks selline ümar kus asjad hästi peal ei seisaks. Gretal muideks ongi praegu sinna riiuli otsa oma väikese Sylvanian kassikese magamistuba ehitatud kuhu ta enne magamaminekut oma kassi magama paneb :)

  Tegelikult ega see riiul ei sobigi sinna voodi ja kapi vahele ideaalselt ja ma algul ei tahtnudki seda sinna panna, aga siis ei oleks mul olnud neid raamatuid ja mänge kuskile mujale panna, ning kuna mõõtmetelt ta sobis sinna kui valatud, siis esialgu panime ikka sinna. Ilma riiulita aga ei oleks kõik nii kokkusurutud.

  See diivan on tegelikult diivanvoodi ja see on olnud meie voodiks viimasel nädalal, sest meie magamistuba on värvihaisu täis ja seal ei saa magada :)

  ReplyDelete
 9. Mulle ka väga väga meeldib :)

  ReplyDelete
 10. Väga mõnus ja hubane tuba! Ainuke asi, et ega see diivani kohal olev riiul ometi kellelegi pähe ei kuku...?

  ReplyDelete
 11. Oi riiuli pärast küll ei tasu muretseda. Pete ei oska ise maja ehitada, aga riiuleid oskab seina küll turvaliselt panna :) Meil on isegi need pikad raamaturiiulid spetsiaalsete rihmadega seinale kinnitatud, et lapsed neid mängides endale peale ei tõmbaks. Kui üldse siis pigem teeb mulle muret, et mõni laps narilt mängides alla ei lendaks, aga õnneks ega nad nari ülemisel osal eriti ei mängigi :)

  ReplyDelete
 12. Hei!

  Kirjutan nüüd täitsa "out of the blue" kommentaari siia, aga ... avastasin äsja lehe, millest ma täiesti vaimustuses olen: http://www.goldieblox.com/. Aga nad ei saada Eestisse :(. Küll aga väidetavalt UKsse. Kas oleks mingi võimalus sinuga üks sellesuunaline kokkulepe teha? :) Kõik kaasnevad kulud jääksid mõistagi minu kanda.

  ReplyDelete
 13. Tere Külli, ei ole probleemiks. Ma väga põhjalikult ei uurinud millega tegu, aga nägin, et mõndasid neid tooteid müüb ka
  Amazon uk,mille kaudu saaks neid veel kiiremini minu juurde tellida. Mul tuleb ema veebruarilõpul siia ja jääb siia kuni 14 märtsini ja seega saaksin temaga need Eestisse saata. Kui ei siis ma tulen ise aprilli algul Eestisse ja kuna ei tundu olevat väga raskete asjadega, siis saaksin kaasa võtta.

  Kirjuta mulle castle.knight@yahoo.com :)

  ReplyDelete