Tuesday, 16 February 2016

ETTEVALMISTUSED EHITUSTÖÖDEKS

Mingi aeg märtsis algavad meil suured ehitustööd. Me oleme juurdeehitusplaanide kallal palju higi ja peaaegu pisaraid valanud, aga tundub et lõpuks oleme paberile saanud selle millega rahule võime jääda. 

Paar nädalat tagasi tuli küll välja, et meie plaanid on suuremad kui meie panganumber ja siis olime paar päeva kookoni faasis, ainult selleks, et sealt siis veelgi suuremate ja hullemate plaanidega välja lennata. Natuke hirmus tunne on küll, aga eks lendamise üheks koostisosaks ole ka teatud kogus hirmutunnet ilma milleta vist väga kaugele ei olekski võimalik lennata. 

Igaljuhul alustasime eelmisel nädalalõpul ehitustööde eeltöödega milleks oli paari puu ja põõsa eemaldamine, et ruumi teha maja uuele osale. Mul oli küll kahju näha puu 'minekut', sest selle puu oskad ulatusid Greta magamistoani ja selle puu otsas istusid tihti igasugu ilusad linnukesed. Gretal oli omas toas justkui linnuvaatlemise platform.
Algul plaanisime puuspetsialistid kohale kutsuda ja neil lasta töö ära teha, aga Pete arvas, et ta saab ehk ise ka selle tööga hakkama. 
Puu läks esimesena. Õigemini siis küll puu ülemine osa, sest kännu osa peavad siiski tulema spetsialistid välja võtma.

Järgmisena asus Pete kuuri peal kasvava 'põõsa' kallale. Tegelikult tahtsin mina seda tööd teha. Kujutasin mitu päeva ette kui mõnus oleks aiakääridega neid rohelisi oksi seal snip ja snip lõigata. Pete kujutas seda sama vaatepilti ette teadmata mis teda tegelikult ees ootas.
Kohe saate näha


Rohelisi lehti oli selle 'põõsa' küljes imevähe. Põõsas koosnes enamaltväga tugevatest juurtes mis olid ennast meeletult kõvasti igale poole kinni haakunud. 

Võib olla kui Petel oleks elektrisaag olnud, siis oleks töö sujuvalt ja kiirelt laabunud, aga kuna tal seda ei olnud siis pidi ta hullult vaeva nägema, et sellest koletisest seal aja peal lahti saada. Ühe käsisaagi lõhkus ta kohe alguses ära. Õnneks oli tal neid saage rohkem kui üks, aga kirvest oleks ka olnud vaja.
 Õues oli väga külm ja vahepeal tibutas ka veel vihma, aga meie superman aina saagis ja saagis.

Vahepeal lammutas natuke ka kuuri ja lohistas selle kaugemale aeda, et see ehitusmeestele ette ei jääks. See toimus juba põhapäevasel päeval.Kõige raskem oli saada seda viimast juurtehunnikut sealt aia küljest lahti. Lõpuks ei jäänudki Petel midagi muud üle kui aia küljest tükk ära lõigata. Saab näha mida naabrid ütlevad kui suusatamast tagasi tulevad. Õnneks on meil plaan nagunii vana aed peale ehitustöid uue vastu välja vahetada (õigemini üks pool aiast), nii et las ta siis praegu olla selline sikisakiline.

Puude ja põõsaste eemaldamisega tööd ei lõppenud. Kuurile oli vaja veel peale ehitada uus katus.


Tänaseks rentis Pete suuremat sorti veoki, et kõik need puuoksad ja põõsa jäänused prügimäele viia. Kõik oli OK sinnamaani kui talle prügimäe väravalt öeldi, et kui sa furgooniga siia prahti tooma tuled, siis peab sul selleks eriluba kaasas olema. Õnneks lasi mees siiski Pete ka ilma loata sisse ja lubas sama teha ka homme hommikul. Kuna Pete peab homme furgooni laenutusfirmale päeval tagasi andma, siis prügimäele plaanib ta sõita juba hommikul kell 7. 

Ühesõnaga suur töö sai kahe päevaga tehtud.


5 comments:

 1. Saan aru pildi pealt, et see kasvas tglt naabrite pool?
  Oi oi, nad vöivasd küll pahased olla ( ikka peaks vist läbirääkima naabritega kui nii drastilisi meetmeid vötate).

  ReplyDelete
 2. Ei kasvanud naabrite pool, aga naabrite poole oli ka natuke üle läinud ja nad on seda taime viimased 10 aastat vihanud.

  Naabrid olid väga õnnelikud kui kuulsid, et me plaanime sellest taimest lahti saada ja kui Pete lõikustöödega peale hakkas olid nad just lennuväljale sõitma hakkamas ja tulid meile seda aia juurde ütlema (me nimelt anname alati üheteisele teada kui keegi pikemaks ajaks ära läheb, et siis majal silma peal hoida ja nende prügi prügipäeva hommikul tänavale panna):

  Seda et me natuke aeda lõikasime nad ei tea, aga ma kahtlen et neil saab midagi selle vastu olla kui teatame neile, et meil on plaan varst kogu aed välja vahetada ja et nad peavad nüüd natuke aega paar cm lühema aiaga hakkama saama :)

  Meil on mõlema poolsed naabrid väga toredad inimesed, kellega me tihedalt suhtleme

  ReplyDelete
 3. Nii huvi pärast..kui meie aeda vahetasime siis tegime naabritega fifty/fifty kuna aed oli piiri peal..kas teie mnaksate üksi aia kinni ?

  ReplyDelete
 4. Tavaliselt on ka nii, et üks aia pool on sinu vastutusel ja teine su naabri, et siis parempoolse aia vahetuse maksab parempoolne naaber ja meie maksame vaskakpoolse aia ja see naaber kelle aial me hetkel põõsast pügasime maksab siis oma teise poole aia eest. Aga see ei ole otseselt kivisse raiutud seadus. Fifity-fifty on ka levinud ja eks me näe mida naabrid ütleva. Kui ise pakuvad et maksavad pooleks siis tore, aga me ei oota seda neilt. 5 aiapaneeli saab juba kuskil 200 naelaga kätte mis on väga vähe :)

  Aeda hakkame vahetama alles siis kui juurdeehitus on tehtud, ehk siis kuskil suve keskel või lõpus.

  ReplyDelete
 5. Ohoo, nii äge! Hoian teie plaanidele pöialt :) Meid ootab samasugune riskibusiness nüüd maikuus ees, varbad juba värisevad :P

  ReplyDelete