Tuesday, 1 December 2015

XMAS HAMPER

Nagu ma oma eelmises postituses lubasin, siis kirjutan nüüd natuke lähemalt Greta kooli jõululaadal toimunud 'korvikeste' oksjonist. Ma ei teagi mis oleks õige eestikeelne sõna inglisekeelese HAMPER jaoks.
Nimelt võtsime me sel aastal taas sellest oksjonist osa. Üleeelmisel aastal võitsime me sellise korvikese. Eelmisel aastal ei käinud ma ise laadal kohal ja seega ei hakanud ka Pete ise seal mingeid pakkumisi tegema. 

Ega meil ka sel aastal ei olnud plaani taas suure korviga koju tulla, aga kui me korvikeste sisu nägime, siis üks nendest paljudest korvidest jäi meile kohe silma. Nimelt oli seal sees palju head ja korraliku söögikraami ja ei midagi sellist mis oleks oma tee hiljem heategevuspoodi leidnud. Eelmisel korral me ikka viisime paar asja taaskasutusse, sest meil ei olnud nendega midagi ise teha ja minu arvates on meil veel sellest üleelmise aasta korvist veel mõned pikad säraküünlad järgi.

Põhimõtteliselt toimub asi nii, et iga korvi ette on pandud paber kuhu inimesed saavad oma pakkumise kirja panna. Paberile peab kirjutama oma pakutud summa, nime ja telefoni numbri. Kindlal kellaajal pannakse oksjon kinni ja need kelle nimed on viimastena nimekirjas kirjas on võitjad. Oksjoni lõpus on alati countdown, ehk siis viimased 10 sekundit loetakse kõvasti välja ja oksjon kuulutatakse lõpetatuks. Tavaliselt on selleks ajaks juba paljud inimesed koju läinud, sest kes see ikka tahab ühel väikesel laadal 3 tundi veeta.

Tegelikult oleks me napilt meie poolt välja valitud korvist ilma jäänud. Panime küll palju kõrgema pakkumise kui viimane inimene oli pannud, aga nagu pärast välja tuli, siis kui me oleks enne lõppu koju läinud oleksime kaotanud. Kuna me aga lugesime kohapeal raha (mis oli Greta klassi vanemate ülessane) siis olime oksjoni lõpus veel koolis ja mul oli võimalus countdown ajal korvi kõrval seista. Ja nii juhtuski, et 6 sekundit enne lõppu tuli üks mees, kirjutas paberile oma nime ja tegi meist kõrgema pakkumise. Kui ma seal samas kõrval poleks seisnud, siis mul ei oleks olnud mingit võimalust viimase 2 sekundiga uuesti meie nimi kirja panna. Mees kõrval õnneks ei olnud väga kurb, hoopis surus mu kätt ja õnnitles. 
  


Korvi sisu oli sel korral tõesti väga korralik. Enamalt toidukraam Waitrose-ist ja Marks and Spencer poest, nii, et väga kvaliteetne kaup. Kaks pudelit alkohooli saime ka juurde, nii et nüüd on mida endaga külla minnes kaasa võtta. Jõuludelaupäeval läheme Pete õe poole jõule pidama kuhu siis osa kraami kaasa saame võtta. 


Jõulu crackers kuluvad ka täiega ära, sest mina ise ei oleks tahtnud nende peale sel aastal raha kulutada, sest nagu nii on need vaid igasugu sodi täis. Küll aga saame neid nüüd meie jõululaual 25ndal kasutada, kui Pete vanemad külla tulevad. 
Vot sellised lood
Ilusat 1st jõulukuud kõigile!


2 comments:

 1. Ei tea kas on viisakas, aga mis te korvi eest maksite..noh nagu idee saada palju lapsevanemad raha sellisel oksjonil kulutavad..

  ReplyDelete
 2. Jõudsin alles nüüd vastama :)

  Korvikeste hinnad on erinevad olenevalt sisust. Meie maksime oma korvi eest 90 naela. Meie esimene pakkumine oli 80, meist eelnev oli 65 aga ma mõtlesin, et kui me tõsiselt tahame seda korvi endale saada siis panen kohe suurema pakkumise, et siis ei hakata vahepeal 5 naela võrra hinda kergitama. Siis tuli lõpus see mees vahele ja pakkus 85 ning siis mina ruttu 90 :)

  Üleeelmisel aastal maksime oma korvi eest 120 naela, aga selle sisu oli viletsam.

  Samas ütleme, et kokku oli 12 korvi (ma täpselt ei mäleta). Ma tean, et üks teine korv läks 102 naela ees ja selle võitis kooli direktor. Greta klassi poolt tehtud korv läks sel korral 85 naela eest, aga samas oli ka korve mille hinnaks jäi vaid 45 või 60 naela. Hind oleneb eelkõige sellest mis korvis on ja millest keegi huvitatud on. Korvide juurde on alati ka kirjutatud mis korvide sisu väärtus ümbkaudselt on, kuigi kui ikka on kaks või rohkem inimest kes ka odava sisuga korvi väga tahavad või võitlushimulised on, siis ei ole sellel alghinnal mingit tähtsust, sest kõik teevad seda eelkõige selle mõttega, et raha läheb koolile.

  ReplyDelete