Thursday, 31 December 2015

VANAASTA VIIMASED PÄEVAD

Jõulupidustuste ja uue aasta vahelised päevad täitsime me 
rattasõiduga (siiski vaid Pete ja Greta samal ajal kui mina kodus rahus logelesin :)
Käisime kõik kolm kinos Star Wars vaatamas. Me tegelikult ei ole üldse Star Wars fännid, aga kuna kõik räägivad sellest filmist, siis mõtlesime, et käime ja vaatama ära. Kuigi film ei ole soovitatud alla 12 aastastele, siis peale väikest uurimistööd tuli välja, et filmis ei ole midagi sellist mida Greta või Greta vanustel otseselt näha ei kõlbaks ja seega võtsime Greta kinno kaasa. 
Ma vabandan siin kõikide fännide ees, aga minu arvates oli see film küll üsna igav, kuigi samas täiesti vaadatav. Same old same old :)
Gretale meeldis, aga ei mingit erilist vaimustust, vahepeal ta üldse haigutas ja tõmbas end diivani peal kerra (me nimelt käisime kinos kus klassikaliste toolide asemel on kahe kohalised diivanid). No aga nüüd on meil vähemalt see film nähtud.
Vahepeal käisime korraks ostukeskuses. Sel ajal kui mina riietusruumis paari asja selga proovisin lõbustas Greta end sedasi
Vanaaasta viimasel päeval käisime jälle kinos. Sel korral Snoopy filmi vaatamas. Ma teadsin juba ette, et see saab üsna igav olema, aga kuna Greta teab, et ma kunagi suur Snoopy fän olin siis tema rõõmuks läksime kõik koos seda filmi vaatama :)
Kinos käisime ühes väga ilusas ja meile äärmiselt armsas väikeses linnakeses. 
Kui kinost välja tulime ja restorani poole kõndima hakkasime jäi meile raamatupood tee peale ette kuhu Greta soovis ilmtingimata sisse minna. Ta mäletas seda poodi ja seega suundus otsejoones lasteraamatute osakonda kus ta jäi suuremate (mitte 0-5 aastaste) laste raamaturiiuli ette seisma, ning hakkas raamatuid uurima. Mul oli nii hea meel, et laps sellist entusiasmi ja indu raamatupoe ja raamatute vastu üles näitas, et kui ta siis oli ise endale riiulist kaks raamatut välja valinud ja palus neid meil osta, siis ma tegin seda suurema heameelega. Mis sest, et alles olid jõulud ja ta sai palju kingitusi.

Uue raamatu lugemist alustas ta juba restoranis
Sel korral sõime ühes Prantsuse restoranis kus me varem ei ole söömas käinud. Tuli välja, et neil oli eraldi gluteenivaba menüü kus oli väga suur valik maitsvaid sööke minu jaoks. Isegi magustoitu sain mis on tavaliselt üsna harukordne, sest gluteenivabas menüüs on tavaliselt magustoidud mis sisaldavad piima.

Greta oli väga tubli suur tüdruk ja sõi sel korral täiskasvanute menüüst. Kuna tegu oli meie jaoks uue restoraniga, siis me ei teadnud kas neil üldse eraldi lastemenüüd on, aga ei hakanud tahtlikult küsima ka. Ma proovisin vältida, et Greta taas pastat sealt lastemenppst endale ei valiks.

Seega laps sõi meil seenesuppi ja ilmatu suure lätaka liha, natuke friikartuleid ja rohelisi ube.

Pete toit nägi välja selline
Mina aga tellisin kõikide nende võimalike variantide seast endale üsna kesise tuunikala steiki. Mul lihtsalt oli selle järgi isu. Vabandan uduse pildi eest
Toidu peale jõime kõige tavalisemat kraanivett, kuigi pudeli järgi võiks arvata et jõime midagi uhkemat :)


No comments:

Post a comment