Thursday, 31 December 2015

RAAMATUTE ADVENDIKALENDER

Sel aastal siis ketsetasime esimest korda raamatute advendikalendrit. Kirjutasin sellest lähemalt SELLES postituses.
Tagantjärgi pean ütlema, et see oli väga edukas ettevõtmine ja me võtame selle rõõmuga vastu meie jõulutraditsioonide hulka. Iseasi kui pikalt me seda teha veel saame, sest mida vanemaks Greta muutub, seda sisukamaks ja pikemaks raamatud ja jutud muutuvad, aga eks me siis aruta selle asja üle kui see aeg käes on.
Sel aastal kasutasin ma selliseid eestikeelseid raamatuid. Nagu näha siis kõik sellised üsna lühikesed ja lihtsad jutud mille lugemiseks ei kulu palju aega.
Ja selliseid inglisekeelseid

Paar tükki ostsin heategevuspoodidest juurde, et Gretal oleks natuke põnevam. Põnevust tõesti jätkus ja kindlasti rohkem kui sokolaadikalendri avamisel.

24 detsembri raamatuks valisin raamatu mis mul oli algul plaanis Gretale jõuludeks kinkida, aga mille ma juhuslikult leidsin 1 naela eest heategevuspoest ja mille ma siis hoopis otsustasin raamatu adventkalendri sisse viimase päeva tarvis panna.
Raamat räägib ühe lastekodu lapse seiklustest. Meil jooksis üksvahe telekast samanimeline sari mis Gretale hullult meeldis ja sealt ma siis ka raamatu idee sain. 
Jacqueline Wilson on meil siin Inglismaal laste seas väga tuntud ja tunnustatud lastekirjanik. Ma märkasin alles hiljuti et paar tema raamatut on ka eesti keelde tõlgitud. 

Inglisekeelsete raamatute seast on minu kõige lemmikumaks raamatuks see raamat
Gretal on see raamat juba pikka aega olnud, nii et tegu ei ole uue raamatuga, aga mulle lihtsalt nii väga meeldivad selle raamatu pildid ja see kuidas see raamat on kokku pandud.
Iga lehe peal on poolik leht mida keerates muutub lehel olev pilt pooleldi ja jutu sisu liigub edasi.


Selle tordilõigu kujulise raamatu aga leidsin heategevuspoest siis, kui läksin talle kalendri tarvis raamatuid otsima. Algul veel kahtlesin kas osta seda raamatut või mitte, aga lõpuks õnneks siiski ostsin. Kui Greta selle raamatu paki seest leidis ühel õhtul, siis ta oli nii õnnelik, et läks isegi koos selle raamatuga magama. Järgmisel päeval võttis kooli kaasa, et õpetajale ja klassikaaslastele näidata, ning õpetaja oli siis neile seda raamatut lugenud.
Raamatus on sees sellised pop-up pildid mis lehte liigutades liiguvad
Igaljuhul mul on nii hea meel, et ma Facebookist kellegi lingi alt selle idee leidsin :)

1 comment:

  1. Minu meelest oli ka see hea idee, ainult et ma ei osanud nii ruttu selle valmis seada (et mis raamatud siis ikkagi sisse panna, eks) aga järgmisel aastal proovin tublim olla (arvan, et nüüd jõuluraamatuid ära pannes, pakingi nad juba paberi sisse ära ;) )

    ReplyDelete