Thursday, 31 December 2015

PETE VENNA JUURES

Peale jõule (28 detsembril) olime kutsutud Pete venna juurde. Kokku tulid kõik need sugulased kellel selleks võimalus oli. 

Kokkusaamise põhjuseks oli see, et Pete venna vanema poja pruut oli Ameerikast Inglismaad külastamas ja seega hea võimalus teda samaaegselt ka sugulastele tutvustada. 
Me eelnevalt arvasime (Pete ema kaasaarvatud), et see saab olema nende kihluse kuulutami kõigi sugulaste ees. Pete venna juurde sõites me veel arutasime Petega, et loodetavasti on kunagised pulmad siis ka Ameerikas ja meil seega siis hea põhjus Ameerikamaale sõiduks. Naljatasime veel, et peaksime neile vihjama, et nad pulmad ikka UK koolisüsteemi vaheaegu arvesse võttes planeerivad, või muidu meil ei ole võimalik minna. Neiu on pärit Floridast, nii et ideaalne puhkuse ja pulma sihtpunkt :)

Panen siia kirja kes kõik kohal olid (et mu emal oleks parem ülevaade :)
Meie (3)
Pete vend, vennanaine ja 3 poega, pluss ühe poja tüdruksõber (6 inimest kokku)
Pete vanem õde ja tema mees ning nende kaks tütart neljast, pluss ühe tütre mees ja teise kihlatu. (kokku 6)
Pete noorem õde koos mehe ja 3 lapsega (kokku 5)
Pete vanemad (2)
Pete ema vend ja ta naine (2)
Pete ema vennatütar oma mehe ja 3 pojaga (kokku 5)
Seega kohal oli kokku 29 inimest.

Lähisugulastest olid puudu veel Pete vanema õe kaks tütart ja ühe tütre 2 last, ning Pete onu üks täiskasvanud tütar. Kokku puudus seega veel 5 inimest.

Nüüd tuleb palju pilte, sest on inimesi kes neid väga näha tahavad ja ma soovin ise ka ajaloo tarbeks kõik need pildid siia talletada.Pete õed


Pete ema koos ameerikast pärit Meganiga
Kihlumisest siiski midagi ei räägitud, seega õnneks Pete venna vanem poeg veel abiellu ei rutta. Kõrval pildil on aga värske (6 kuud noor) abielupaar, kelle pulmas me suvel käisime (aga mul pole olnud aega sellest veel blogipostitust teha)
Tegu siis Pete õe tütre ja tema mehega
Siin alla aga on Pete õe teine tütar kes just paar nädalat tagagi andis teada nende kihlusest. Tegu hästi toreda paariga ja see noormees on äärmiselt meeldiv tegelane. Kuu või kaks tagasi käisid nad Valgevenes ja Albaanias seoses heategevustööga ja peatusid läbisõidul ühe öö ka Leedus.


Suguvõsa pisemad möllasid nagu hullud. Ma tegelikult isegi ei tea kui hullult, sest ma püsisin sellest toast tahtlikult eemal kus see tamburai toimus. 

Kuidagi õnnestus meil nad siiski ühise pildi ajaks kõik enam vähem rahulikult diivanile istuma saada


ja pärast näidati natuke aega ühte filmi 
Elsa kutsu puhkas ka sel ajal kui lapsed vagusi püsisid


Need lumememmed tegin ma tegelikult juba mitu õhtut varem välja, et Pete noorema õe juurde kaasa võtta, aga kui olime juba autos siis avastasin, et unustasin lumememmede armee koju. Õnneks püsisid nad 2 päeava täiesti värsked (karbi sees, kaane all) ja mul oli hea võimalus nad nüüd Pete venna juurde kaasa võtta. See valge möllus on lihtsalt väga paks vahukoor mida sai moosiga koos kakukeste (scones) vahele panna.
Pete venna kaks nooremat poegaNüüd terve rodu pilte Gretast ja Jack-ist koos lollitamas, sest mulle nii meeldib kui nad sedasi koos müravad. Jack on Pete noorema õe poeg, kes on Gretast 7 kuud noorem (käivad mõlemad samas klassis (siis mitte samas koolis vaid nad alustasid kooli samal ajal).

Kui osa sugulasi oli läinud (üks pere väikeste lastega) siis hakati järele jäänud lastele onude ja tädide poolt jõulukingitusi andma. Kuna meie suguvõsas ongi kingieas lapsi järgi 11st  vaid 4, siis enam loosi ei tõmmata, et kes mis lapsele kingituse ostab, vaid kõik 4 last saavad onude ja tädide poolt kingitused. Seega Greta saab Pete venna ja kahe Pete õe pere poolt jõulude ajal kingitused. 
Täiskasvanud ja üle 16 aastastele kinke ei tehta.

Greta sai Pete vanema õe pere käest lego ja Pete venna pere käest ise tehtava Pop-up raamatu, ühed mängukaardid (mida pildil ei ole) juukseklambrid ja käelakee ning sõrmuse mida samuti pildil ei ole, sest Greta hakkas neid kohe kandma.
Pete noorema õe pere poolt sai ta kingi kui me nende juures külas olime paar päeva tagasi.

Nii naljakas on neid pilte suguvõsast siin võrrelda kaks aastat tagasi tehtud piltidega. Siis olime me ka jõulude ajal Pete venna juures.
Vahe vaid selles, et eelmisel korral oli seal ka Pete vanema õe vanim tütar oma pereda (mehe ja kahe lapsega). Tänaseks on kahjuks see paar juba lahku läinud. See on väga kurb, aga samas minu (ja ka paljude teiste) arvates ei midagi üllatavat, sest noorpaari elu koos algas natuke vales järjekorras ja liiga noorelt.  Nimelt said nad kogematta lapse, siis abiellusid ja said veel ühe lapse, aga kui sa oled alles ülikoolis käiv inimene, kelle pole korraliku tööd ja sissetulekut, siis siin riigis on väga raske sellises situatsioonis kus sul on üks või kaks väikest last hakkama saada. Loomulikult kui armastus on tugev ja noored soovivad samu asju elust, siis sellised paarid saavad ka raskustest üle. Samas kuna neil see lapse asi sedasi ruttu juhtus (ma muidugi väga täpselt üksikasju ei tea), siis ei jäänud noortel küllaldaselt aega isegi enne lapse saamist näha kas nad korralikult kokku sobivad ja elult samu asju tahavad. Nüüd on küll taas üks lõhutud pere ja kaks õnnetut last siin ilmas juures, aga ega sinna enam midagi teha pole.

Seda enam me (mina Petega ja Pete vend naisega) imestasime kui siis järgmine õde sel suvel väga noorelt abiellus. Õnneks neil küll lapsi ei ole, aga hetkel pole neil ka tööd. Naine lõpetas ülikooli aga mees õpib veel magistris ja kui aus olla siis meil pole õrna aimugi millest nad ära elavad (nad küll elavad mehe vanemate juures et selle võrra siis palju vähema väljaminekuid)

No aga see lihtsalt selline väikene ja vaikne imestus, sest suguvõsal ei ole kombeks teisi pereliikmeid tagarääkida, vaid kõik hoiavad väga kokku ja soovivad et kõigil läheks nii elus kui ka armastuses hästi. 

Neid eelmisi pilte ja väikest juttu saab lugeda SIIT

No comments:

Post a comment