Wednesday, 9 December 2015

KOOLIRAAMAT

Greta saab nimelt iga päev koolis ise endale lugemisraamatu valida. Raamatud on värvikoodi järgi ära märgistatud vastavalt tasemele ja iga laps teab ise mis värvigrupis ta parasjagu on.

Raamatud on enamalt väga toredad. Mõned jutud on natuke igavamad ja mõned natuke põnevamad, aga eks nii olegi ju raamatutega. Kokku loeb Greta keskmiselt 4-5 raamatut nädalas. Mõned on teksti poolest lühemad ja mõned päris paksud ja eks siis selle järgi olenegi kas lugemine võtab ühe õhtu või kaks õhtut aega, mõnikord isegi kolm.

Eelmisel nädalal (vist oli eelmine :) valis Greta sellise raamatu
 Esmapilgult vaadatuna raamat nagu raamat ikka, aga kui Greta lugema hakkas siis tuli välja, et tegu üsna erilise raamatuga. Ma pole vist kordagi veel pidanud Gretale ühe raamatu juures nii palju asju seletama ja selgitama. Lapsel endal ei olnud lugemisega probleeme, aga mõned teemad küll sellised millega Greta pole, ega loodetavasti ei satu nii pea veel kokku.
Siit paar näidet neile kes inglise keelt valdavad. Põhimõteliselt olid tekstis sellised sõnad (teemad) nagu: 
vaimne pinge
meditatsioon
paranoia
teraapia
Surm (see vikatiga mees)
klaustrofoobia 
paanikahood
foobia
tselluliit

Tselluliiti ma ei vaevunud Gretale isegi seletama hakata, sest ma ei näinud selleks mingit vajadust. Nii et jah, ma ei osanud oodata, et ühe lasteraamatu juures pean ma nii palju seletamist tegema. Jah, kogu selle 'deep' jutu juures ainuke asi mis Greta kulme kergitas oli see, et siia postitatud eelviimasel pildil on mehe silmamunad nii tihedalt üheteise vastas!!!! 
Greta ei saanud naeru pidama ega oma imestust varjata, et kuidas küll silmad saavad sedasi inimese näos olla. Ma vaatasin oma last peaaegu sama suurte silmadega kui sel mehel seal pildil ja ei suutnud uskuda, et mu peaaegu 7 aastane laps leiab midagi sellist nii erakordsena. Ma olin kindel, et ta on juba ammu sellest arusaanud, et asju joonistatakse mitme eri nurga alt ja et kõik need nurgad ei peagi vastama tegelikkusele.

Igal juhul ma kirjutasin Greta lugemispäevikusse selle raamatu kohta väikese kommentaari millele siis õpetaja vastas suure naerunäoga

2 comments:

  1. Tundus väga lahe ja tavapäratu raamat! :) (40aastasele, kes lastekaid pole ammmmmmu lugenud)

    ReplyDelete
  2. K, just, just :)
    Ma nägin raamatu tagakaanelt, et selles sarjas (hullud ametid) on veel teisigi raamatuid. Olin peaaegu Gretale ütlemas, et ta järgmine kord võtaks mõne neist, aga muutsin siis meelt, sest mine tea mida kõike ma talle siis pärast jälle seletama pean :)
    Ma tegelikult ei teagi kas neil on koolis kogu see sari või oli see vaid üksik raamat sellest sarjast.

    ReplyDelete