Sunday, 27 December 2015

JÕULURETK

Jõulud on läbi ja korralik puhkus on alanud :) Proovin nüüd nendel vabadel päevadel ka blogindusega järjele saada. 

Alustan meie väikesest 'jõuluväljaskäigust', mis toimus mõned päevad enne jõule. Nimelt korraldab meil siin üks botaanikaaed igal aastal spetsiaalse jõuluraja. Tegu on hästi suure botaanikaaiaga (Kew Gardens) kus asub maailma suurim kollektsioon 'elavaid' taimi (üle 30 000 erineva taime) ja maailma suurim herbaariumi, kus asub üle 7miljoni säilinud taime eksemblari. Sellele lisaks siis veel suur raamatukogu, ajaloolised majad, spetsiaalsed kasvuhooned, kohvikud, restoranid jne. Ühesõnaga üks hästi vägev koht, millest ma ühel korral kirjutasin natuke siin.

See jõulurada on avatud üle kuu aja, aga kuna see on väga populaarne siis tasub alati piletid ette ära tellida kui minek toimub enne jõule. Kuigi Kew Garden kujutab endast 121 hetari suurust maaala, siis õnneks jõuluretke ajal nii suurt maatükki läbi käima ei pea. Retk on just parajalt pikk. Põhimõtteliselt on siis tegu ära kaunistatud alaga kust siis inimesed läbi jalutavad. Pimedas muidugi nautitavam kui valges, aga kuna talvel lähbki õhtul juba väga vara pimedaks siis seda lõbusam külastajatele. Kuna pargis on sel ajal valgustatud vaid selle raja äärne ala siis inimestel soovitatakse endaga kaasa võtta taskulambid juhuks kui nad peaksid pimedas ära eksima. 
Meie läksime sinna aeda koos Pete vanematega.

Kuna mu korralik kaamera on väga raske ja mul pole ikka veel kaamerale õiget objektiivi, siis ilupiltide tegemine jäi ära. Küll aga tegin mõned pildid mobiiliga

Need lilled'lambid' olid hästi suured ja ilusad

Kohapeal oli võimalus osta vahukomme ja neid lõkkel sulatada. Kusjuures need vahukommiruudud olid hästi suured ja väga, väga hea maitsega. Valikus oli mitu erinevat maitset ning need ei olnud üldse nii magusad kui tavalised poest ostetud vahukommid on. 

Kiss under the mistletoe. Inglismaal on üks vana komme jõulude ajal puuvõõriku all oma kallimat musitada, kuna puuvõõrik on armastuse ja sõpruse sümbol. Sellepärast on jõulude ajal Inglismaal isegi mõnedes toidupoodides müügil puuvõõriku kimpe ja seda kasutatakse erinevates kohtades dekoratsiooniks.
Puuvõõrik eesti keeles kõlab küll natuke jubedalt võrreldes mistletoe-ga, aga noh tegelikult ongi ju tegu parasiit taimega.
See pilt minust ja Petest on ka täitsa olemas, aga Pete vanemate mobiilis.

Pete ema oma tehnika vidinaga. Muideks ta teab igasugu iPhone-idest ja appidest jne rohkem kui mina :) Väga kaasaegne 76 aastane :)
Jõuluvana ilmutas ennast iga teatud aja tagant

Värvimuusika, mida on piltide kaudu raske edasi anda.


Minu hullud 'lapsed'
Vahepeal käisime suures kohvikus keha kinnitamas. Toidu- ja kohviputkasid oli igale pool püsti pandud, aga meie tegime kerge eine peahoones. Isegi mina sain suure topsikutäie maitsvat suppi.Kui kered olid sööki ja sooja teed ning kohvi täis siis jätkasime oma jõulurajaga

Need kaks pilti (ülemine ja alumine) on võetud siit
Need värvilised põõsad olid ühed mu lemmikud sellel üritusel. Nimelt need põõsad laulsid ja vahetasid kordamööda värvi vastavalt sellele kes parasjagu häält tegi.
Ja see elava tule meri oli kuidagi eriti rahustav ja spirituaalse hõnguga.


Jõuluretkelt ei puudunud ka üks korralik vanaaegne karusell ja teised lõbustussõidud lastele ja lastemeelsetele.
Plaanisime algul ka selle karuselliga sõitma minna, aga kui nägime kui kiiresti see ringi keerutas siis loobusime, võttes siis arvesse vanemat generatsiooni ja noh, kui aus olla siis mul endal läks ka süda pahaks juba seda tiirutamist lihtsalt kõrvalt vaadates.
Greta käis siis hoopis sellst kõrgest tornist alla laskmas ja pärast palus et ma teeks tast jõuluvanaga ees pilt

No comments:

Post a comment