Thursday, 31 December 2015

JÕULUKOOGID JA MUIDU SÖÖGID

Ideaalne oleks kui ma suudaks kõik meie jõulupostitused selle aasta sisse ära mahutada, aga vist ei venita välja. Läheme kohe kinno ja välja sööma ning peame veel poest  endale homseks midagi söödavat hankima, nii et saab näha kas jõuan veel sellele postitusele lisaks kaks kokku panna või ei.

See postitus tuleb toiduteemaline. Kõigepealt paar pilti poodidest tehtud jõuluteemalistest kookidest


Kaks järgmist pilti on tehtud ühte kindlat blogilugejat silmas pidades :)
Kui neid torte ka veel märtsis müüa oleks, siis ma hea meelega saadaks teile ühe :) Aga võib olla saaksid ise hakkama sellega, et meisterdaks koogi nii, et lahti lõigates vaataks vastu Pingu nägu? Mul endal see kindlasti välja ei tuleks, aga ma pole ka mingi spetsialist kookide alal.
Tort ise on pärist Marks&Spencerist, seega kes teab, võib olla saadaval ka Eestis (või võimalus tellida). Hind on muidugi teine asi ja ise tehtult tuleks kindlasti odavam.
Aga noh, kui ma seda torti poes nägin mõtlesin kohe teie pere peale :)
Boxing Day-l, ehk siis peale jõulupäeva olime me kutsutud Pete õe juurde jõulusöömingule. Igalühel paluti midagi söödavat natuke kaasa võtta. Ma sain algul aru, et sinna tuleb ka Pete venna pere ja et inimesi saab korraga olema üsna palju, aga pärast tuli välja, et vaid meie ja õe pere ning kaks komplekti vanavanemaid. 

Juba mitu päeva varem hakkasin mõtlema mida kaasa võtta ja otsustasin, et meie võtame midagi magusat. Kindlasti piparkooke mida ma Gretaga jõuluõhtul valmistasime, sest ma tean, et Pete õde on nende järgi hull.

Kolasin natuke Pinterestis ringi ja olidki ideed olemas mida ma katsetada tahtsin, sest tundusid küllaldaselt kerged järgi teha.

Kõige pealt tegin valmis väikesed küpsisemajad. 

Siis tomatipäkapikud, mis küll magusa alla ei kuulu, aga vahet ei olnud. Võisime ju kaasa võtta mida iganes.
Jõulusokolaaditorti ma ise ei küpsetanud. Ostsin valmis tordi, kraapisin sokolaadikreemi pealt ära ja lõikasin tasaseks ning kaunistasin ära. Tulemus oli selline

Pintrestis nähtud juustutaldrik nägi ka väga isuäratav välja ja tundus lihtne järgi teha. Nii oligi, ei mingit pingutust või pusimist ja väga hea tulemus
Pete õe juures oli selline tort. See oli küll poest ostetud mitte ise tehtud, aga sellegi poolest imetlemist väärt.



2 comments:

  1. Aitäh. :D Ma kardan, et Lillebror ei oleks nõus pingviininäolist kooki sööma. Ega ma ei oskaks sellist teha ka, olen üpris andetu kondiiter. Iglukujuline oleks võib-olla veel tehtav, eriti arvestades meie praegust ilma (öösiti -14 kraadi, brr).

    ReplyDelete
  2. Ah, muidugi, ma ise ei osanud selle peale tullagi, et kui ikka kiindumus nii suur on siis oleks see lausa kuritöö noaga oma lemmiku kallale minna ja veel ära ka süüa. No siis jäägu lihtsalt sulle vaatamiseks :)

    ReplyDelete