Monday, 28 December 2015

JÕULUEELSED TEGEMISED

Enne jõule jõudis Greta sõbrannaga natuke piparkooke teha. Kui aus olla siis ega tüdrukud eriti nende tegemisest vist vaimustatud ei olnud, sest nad oleks parema meelega tahtnud lihtsalt mängida. Greta küll natuke entusiastlikum selle mõtte üle, aga tal oli samuti raske valida kas mängida või mängimise aeg piparkookide peale kulutada. 

Kuna Gretale piparkoogid väga maitsevad, siis see osutus otsustavaks ja õnneks on tal selline armas sõbranna, kes alati lahkelt teiste plaanidega kaasa läheb. 

Ma muidugi ei julge kõikide eest rääkida, aga ütleme nii, et meie tutvusringkonnas ja Greta koolisõprades seas olevad lapsed on oma 6 eluaasta jooksul juba nii palju küpsetanud ja tassikooke valmistanud, et see ei ole nende jaoks enam midagi erilist. Piparkoogitainast siin nagunii ei eksisteeri samal näol kui Eestis ja seega ei oska kohalikud eriti piparkoogi vaimustuses olla. Öeldes seda, siis tegelikult meie sõbrad ja sugulased kes minu orignaal tainast tehtud piparkooke söönud on oskavad aga küll :)

Tüdrukutel oli siiski tore piparkooke teha ja õnneks jäi aega ka mängimiseks, nii et võisin õhtu õnnestunuks lugeda.


See roheline glasuur on muideks Eestist ostetud glasuurisegust tehtud :)
Kuuse saime ka lõpuks ehitud. See seisis meil pea üle nädala ehtimata toas ja valmistas Gretale suurt meelehärmi ning oli mitme tüli põhjuseks. Laps nii tahtis kuuske ehtida, aga ühelgi õhtul polnud meil selleks aega. Kooli viimasel nädalal oli kava nii tihe, et Greta tuli pea iga päev peale kella 6 õhtul koju, või siis olid tal sõbrad külas ning kui nad lõpuks olid koju läinud oli kelle juba liiga palju, et kuuske ehtima hakata. Pikkade ja tiheda päevakava pärast oli veel eriti tähtis, et laps saaks hiljemalt ajavahemikus 19-20 voodisse.

Lõpuks siiski saime ehtimise töö tehtud ja rahu saabus majja (vähemalt kuuske silmas pidades). Ehtimisega muidu mingeid raskusi just ei ole, sest ehted on meil aastaringselt samad, paljud isegi veel sellest ajast kui ma Pete isegi veel ei tundnud (ehk siis mingi 10 aastat vanad). Stiil on alati selline Skandinaavialik ja ma arvan, et selliseks ta ka jääb aastateks, sest mul tõesti ei ole vähematki huvi mingi uue stiili või värvikombinatsiooniga välja tulla või uusi ehteid otsima hakata. Kuusele riputavad piparkoogid ainult ostame igal aastal uued :)Sel aastal oli Greta kohe ERITI jõuluelevuses. Raamatu advendikalender oli suur hitt ja see tuleb ka järgmisel aastal kordamisele. Sellel lisaks hakkas meil ka päkapikk käima, aga sellest päkapikust teen ma eraldi postituse, sest tegu ei on natuke erilisema päkapikuga kui Eesti traditsiooniline sussipäkapikk. 

Koolivaheaeg algas meil 18 detsembril, nii et koolilõpu ja jõulude vahele jäi veel paar päeva. Kuna Pete võttis ka lausa 2 nädalat töölt vabaks, siis pea iga päev tegid nad midagi koos.
Ühel päeval ütlesid nad mulle, et lähevad ujuma ja siis peale ujumist küsisid, et kas ma ootan neid koju või tahan, et nad veel kuskil ringi hulguksid. Loomulikult eelistasin seda viimast :)
Eeldasin siis, et nad lähevad ja teevad väikese tiiru meie kohalikus ostukeskuses, kus Greta saab Petele mingi väikese jõulukingi valida ja tiiru kohvikus. Pärast aga kuulsin, et nad oli läinud ühte Londoni suurimasse ostukeskusesse nimega Westfield ja seda sugugi mitte kingi ostu eesmärgil, vaid Pete tahtis hoopis oma tulevase autoga lähemalt tutvust teha. Leidsin ta telefonist hiljem sellise pildi (ja tegelikult ka ühe sellise kus ta hakkas sinna kapoti kaane alla ronima, aga säästan teda häbist ja ei pane seda pilti siia :)
Ühel päeval käisid nad ka kinos

Siin teatab Greta, et jõuludeni on vaid kolm päeva järgi jäänud ja on selle üle väga elevil


No comments:

Post a Comment