Wednesday, 2 December 2015

INGLASLIK VIISAKUS

Ühel õhtul, nii umbes kaks kuud tagasi, koputati me uksele. Kuna kell oli juba kuskil 7-me ajal õhtul ja tavaliselt sel kellaajal teiste inimeste uste taga eriti enam ei käida, siis vaatasime Petega mõlemad üksteisele otsa enne kui Pete ust avama läks.

Ukse taga oli üks tüdruk oma emaga kes, nagu välja tuli, elasid meie tänaval. Nad nimelt tulid meid hoiatama, et järgmisel nädalalõpul saab tüdruk 18 aastaseks ja toimub suur sünnipäevapidu ning et sel õhtul on siis kuulda rohkem möllu ja muusikat. Vabandasid juba ette ära ja lubasid öörahu taastada kella 23-ks.

Pidu saigi peetud ja kui aus olla siis meieni mingit möllu eriti kuulda ei olnud. Lihtsalt selline mõnus sumin ja natuke muusikat. Gretal oli küll natuke raske õhtul magama jääda, sest tema kuulis pidevalt omi lemmik lugusid ja pidi sellest siis ka mulle teada andma või kõvasti kaasa laulma :)

Järgmisel päeval pisteti meile postiluugist sisse selline kirjake
Need kes aru ei saa siis kirjas tänati, et me pidasime vastu kõvale muusikale ja meile anti teada, et tüdrukutel oli tore sünnipäevapidu. Lubati, et tulevikus meid enam ei häirita ning meid tänati mõistva suhtumise ja kannatlikuse eest.

Ehtne näide inglaslikust viisakusest :)

3 comments:

 1. Meil Hollandis pidevalt postkastis sellised teated, ainult, keegi ei luba tulevikus enam mitte lärmi tekitada:-) :-)

  ReplyDelete
 2. Imetlusväärne! Millal küll meie siin Eestis sinnamaani jõuame... Meie kolisime korterist majja tänu sellele, et üleval elas melomaan ja peoloom. Ei julgenud uue korteriga enam riskida, iial ei tea kes sul seinataga elab. Ei aidanud näost näkku rääkimine ega politsei pidev kohalekutsumine.

  ReplyDelete
 3. No eks siin ole ka selliseid möllajaid ja pidevalt pidutsevaid inimesi. Kortermajas elades ei tea kunagi ette milline inimene naabriks satub ning paljudel kortermajadel võivad seinad juba nagu pappist olla ja müraks ei olegi pidu vaja, vaid aitab täitsa ka igapäeva elust. Siiski suure tõonäolisusega on sul võimalik selliste möllajate otsa sattuda teatud piirkondades. Normaalse piirkonna kortermajades, kus normaalsed viisakad inimesed elavad, kehtivad elementaarsed viisakusreeglid ja inimesi kas hoiatakse ette või käiakse hiljem vabandamas. Sama kehtib majade kohta.

  Kuna meil on siin ka mingi kindel seadus mis keelab pideva lärmamise siis saab selliste lärmakate naabrite peale kaevata ja neist sel viisil lahti saada. Ma küll ei tea kui hästi see seadus toimib. Olen kuulnud juhtumeid kui toimib väga efektiivselt ja samas ka kuulnud juhtumeid kus inimeste ainukeseks võimaluseks on jäänud kolimine.

  ReplyDelete