Friday, 4 December 2015

GRETA TOA MÖÖBEL

Mul pole olnud aega siin meie remonditeemalisi postitusi kirjutada, kuigi iga päev toimuvad mingid väikesed edusammud.
Greta tuba sai paari nädala eest valmis. Vaja vaid veel plakatid ja pildid seintele panna ning siis võin 'enne ja pärast' pilte postitama hakata. Eks ajaga toimu kindlasti toas veel mingeid väikeseid muudatusi ja asjade teistesse kohtadesse sättimisi, sest ühekorraga on raske ette aimata mis asi kuskile nii loogiliselt kui ka funktsionaalselt sobiks. Praegu oleme igal juhul rahul.

Greta toa tegemisega tuli ka kõige rohkem mööbli kokkupanemist kaasa. Talle oli kindlasti vaja uut voodit, sest vana jäi iga päevaga aina kitsamaks. Pikkust veel jätkus, aga laiusest jäi puudu.
Greta unistus oli saada nari. Mäletan ise kuidas ma lapsena narivoodis magamisest unistasin ja mille mulle siis isa lõpuks meie suvilasse ehitas, nii et sain väga hästi oma lapse unistusest aru. Gretal küll ei ole igapäevaselt kellegagi narivoodit jagada, aga nagunii hakkavad varsti ta sõbrad ööseks jääma ja noh kord kui maja valmis saab hakkavad taas ka külalised käima nii, et voodi leiab kindlasti endale küllaldaselt kasutust. Ma isegi olen seal juba kaks ööd maganud.

Samuti oli ta tuppa vaja korraliku riidekappi. Vanas kodus puudus meil riidekapp ruumipuuduse tõttu. Õigemini oleks kapp küll tuppa täitsa ilusti ära mahtunud, aga mina lihtsalt eelistasin toa avarust riidekapile. Nüüd aga on juba peaaegu võimatu lapse riideid kuskile sahtlitesse ära mahutada ja sahtlist on nii ebamugav midagi leida, või ilma segamini ajamata riideesmeid välja võtta (kui nad just kõige peal ei ole) ja sellepärast siis oligi kohe mu esimene ülesanne Gretale riidekapp hankida.

See riidekapi hankimine aga kujunes üsna keeruliseks ülesandeks. IKEA-s oli küll üks sobiv kapp, aga mu eesmärk on IKEA-t vältida nii palju kui võimalik. Mitte, et IKEA-l midagi viga oleks, vaid mulle lihtsalt ei meeldi see mõte, et igal teisel või kolmandal inimesel on samasuguse mööbliga toad. Ma eelistan midagi natuke omapärasemat. Muidugi ilma IKEA-ta on ikka väga raske hakkama saada ja ühed sahtlid me sealt Gretale ka lõpuks ikka ostsime (IKEA raamaturiiulid olid meil juba varem olemas) aga voodi ja riidekapi saime teistelt firmadelt.

Narivoodiga polnud palju jama. Valik oli meeletult suur ja hind ka normaalne. Meie tingimused olid, et alumise ja ülemise voodi vahe peab olema nii suur, et alumisel voodil oleks enam vähem mugav ka istuda. Mõnel narivoodil on see kahe voodi vaheline osa nii väike, et mul tuleks all magades paanika peale, sest tunduks nagu magaks kuskil voodi all, pidevast pea ära löömisest rääkimata. Mitte, et mul oleks plaan hakata narivoodis magama, aga me tahtsime voodit sellise pikkuse ja mugavusega, et vajadusel saaks seal ka täiskasvanud inimene mugavalt ära magada. 
Seda nari saab ka kasutada kahe eraldi üksiku voodina kui peaks hiljem vajadust olema või kui Greta narist välja kasvab (kuigi ma eeldan, et järgnevaks (no nii 13-15 aastaselt ehk sooviks ta siis juba korraliku täiskasvanute voodit).

Juhtus veel ka nii, et voodiga tuli kaasa võimalus osta veel ka kolmas voodi mis siis sahtlina alumise voodi alla käib. Kuna see lisavoodi maksis nii vähe siis ostsime ka selle kohe juurde, sest kunagi ei või teada millal veel ühte korraliku magamisaset vaja võib minna. Peale selle saab nüüd Gretale  vabalt kaks sõbrannad korraga külla tulla, kui selleks soovi peaks olema.

Sobiva riidekapi leidmine võttis mul aga palju rohkem aega ja kulutas närve. Ma ei saa aru miks ei tehta rohkem selliseid riidekappe kus ka riiulite osa oleks kohe kapi sees olemas? Kõik kapid on sellised kus vaid riidepuu osa ja siis kapi all üks või kaks suurt sahtlit. Mina aga tahtsin kappi kus üks osa oleks riidepuu osa, kuhu saab asju riputada ja kõrval riiulid kuhu saab volditud riideid panna. Ma otsisin kõik võimalikud internetilehed läbi. John Lewis kunagi müüs ühte sobivat, aga oli tänaseks selle kapi müügi lõpetanud. 1000 naela ma kapi eest muidugi ei olenud nõus maksma ja kui aus olla siis minu mäletamist mööda ei oleks ma riiuleid kappi ka 1000 naela eest saanud. Ühes poes oli kapp täitsa olemas, aga see oli väga titeka välimusega ja ülejäänud riiulitega leitud kapid olid sellised mis mõeldud beebiriietele. 

Ma juba mõtlesingi, et pean selle IKEA kapiga leppima, kui ma juhuslikult leidsin ühe kataloogi, kus oli isegi mitu riiulitega riidekappi. Valisingi siis sealt välja meile sobiva, maksis küll kaks korda nii palju kui IKEA kapp oleks maksnud, aga jäi siiski normaal hinna sisse.
Kui kapp koju toodi siis kokkupanemist oli ka kaks korda rohkem kui IKEA kapi puhul kindlasti oleks olnud. Isegi mulle, kes ma suure heameelega IKEA mööblitükke kokku panen, oli selle riidekapiga üksjagu tööd. Ükski asi ei liitunud omavahel nii libedalt kui IKEA mööbli puhul ja lõpuks jäigi paar kruvi loksuma.


Lõpuks sain siiski kokku pandud ja jäin välimusega väga rahule. Hiljem küll kui Pete hakkas kapile uksi ette kruvima, siis tuli välja, et üks uks oli vildakas ja teine ei haaknud korralikult kinni ning noh need loksuvad kruvid veel sinna otsa. Pete igal juhul ei olnud üldse rahul ja kaebas firmasse. Minul oli isiklikult suva, sest ma olin juba kapi otsimiset ja kokkupanemisest nii väsinud, et mind need natuke viltused uksed üldse ei häirinud.

Pete selle eest aga väga. Ta ütles, et kuna ta on kapi eest korraliku summa maksnud, siis ta tahab ka selle raha eest saada korraliku kappi ja loomulikult ma olin temaga selles mõttes nõus. Küll aga ei meeldinud mulle üldse see uudis, et kui me tahame uut kappi saada, siis me peame selle kapi uuesti lahti harutama, tagasi saatma ja uue kapi korral selle uuesti ise kokku panema! 
Vahepeal saatsid nad meile koju ka ühe eksperdi, kes siis meie kaebused üle vaatas, pilti tegi ja meiega lõpuks nõus oli, et kapiuks on vildakas. 
Lõpptulemus oli see, et nad saatsid meile uue ukse ja me pigistasime nende lõdvalt haakuvate kruvide kohapealt silmad kinni. Kahe ukse vahel olev pragu on küll ka praegu veel ülevalt natuke laiem kui alt, aga see häirib vaid Pete, mina seda ise isegi algul ei näinud. Õnneks ei pea Pete Greta riidekapiga igapäevaselt kokkupuutuma ja seda vahet seal nägema, seega küll elab üle :)
Kapi kõrval oli narivoodi kokkupanemine käkitegu. Panime voodi Gretaga koos kokku. Pete ainult aitas ühe voodi teise peale tõsta ja põhjad voodisse kinnitada. 

Kapiga olen väga rahul. Mul on nüüd nii hea ülevaade kui palju või vähe riideid Gretal on ja mida oleks juurde vaja ja mida mitte. Mul oli enne koguaeg tunne, et kõike on liiga palju, aga nüüd vaatan, et täiesti normaalne kogus. Paljud riided olid küll juba väikseks jäänud ja seega ei leidnudki oma teed riidekappi, selle võrra siis juba automaatselt vähem. Tegelikult on ka neid praeguseid riideid raske ära kanda, sest Gretal lihtsalt ei ole nädalas palju tunde kui ta erariietega käiks. Koolipäevad mööduvad ainult koolivormis ja õhtul koju tulles vahetatakse riided enamalt kohe ööriiete vastu. Mõnikord vaid on aega või ma siis lausa sunnin teda ka tavalisi riideid tunnikese kandma, aga see on ka tõesti siis sõna otseses mõttes sundimine.
Järgmisel korral näitan siis Greta tuba juba täies hiilguses :)


7 comments:

 1. Oehhh... NIIII tahaks ka remonti teha täpselt samamoodi nagu teie teete :) Oleks ainult vahendeid :)

  Aga väga ilus mööbel ja ootan põnevusega järgmist remondipostitust!

  ReplyDelete
 2. Mul on poja riietega sama "mure", et on koolivorm ja oma riideid kannabki ainult nädalavahetustel.

  ReplyDelete
 3. Liis, ühte pidi nii hea, et ei pea riiete peale raha kulutama ja jääb ära iga hommikune riite valimine ja kõik muu sinna juurde kuuluv, aga teist pidi ikka ju tahad ilusaid riideid osta ja siis on kahju kui neid nii vähe kanda saab. Ostmiskiusatus on eriti suur, sest meil ju riided Eestiga võrreldes palju odavamad, plus me ei pea raha talveriiete peale kulutama.
  Meil on eriti hull lugu just jalanõudega, sest kõik teised kingad koolikingadele lisaks jäävad nii ruttu väikseks, et tõesti mõnda saab vaid korra jalga panna. Samas mingid peokingad peaksid ikka varuks olemas olema ja täitsa ostmata ei saa jätta. Õnneks ma tavaliselt ei maksa Greta peokingade eest rohkem kui 12 naela :)

  ReplyDelete
 4. Väga kena nari :) Kust poest see nari pärit on? Meil ka plaan nari osta ja tahaks ka valges toonis kuna lastetoas mööbel valge.

  ReplyDelete
 5. Liilia, nari link on siin
  http://www.bedstar.co.uk/harmony-beds-hampton-wooden-bunk-bed-white.html
  Samal lehel on suur valik erinevaid narisid, erinevas suuruse ja tegumoega. Ma algul natuke pabistasin sellist suurt asja eelnevalt nägemata osta, aga võin öelda, et selle voodi tundub küll igati kvaliteetne ja meie oleme väga rahul. Naride eelis on muidugi ka see, et seda saab kasutada ka kahe eraldi voodina kui narist peaks ära tüdinema :)

  ReplyDelete
 6. Sured tänud :) Mina ka ei armasta asju osta kui ma asja oma silmaga ei näe ega saa katsuda.

  ReplyDelete
 7. Meil magab Laura ülemisel, Johanna alumisel ja Marta sahtlis :)
  Marta tahab nii oma voodit aga meil pole kahjuks kuskil vaba põrandapinda selle jaoks :(

  Greta tuba on väga armas.

  Loen alles nüüd su postitusi, mul oli arvuti 2 nädalat remondis.

  ReplyDelete