Thursday, 12 November 2015

TORE JÕULUIDEE LASTEGA PEREDELE

Nägin Facebookis täna ühte toredat jõuluideed lastele, mis võiks kergesti mõnes peres jõulutraditsiooniks saada.
Pilt võetud FB selle inimese postituse alt kes seda ideed jagas
Paki ära 25 (Eesti puhul siis 24) lasteraamatut (ei pea olema uued). Pane need pakitud raamatud kuuse alla ja nende kõrvale üks spetsiaalne tekike (või vaip). Lase lapsel igal õhtul enne magama minekut kuuse alt valida üks raamat mida siis koos lugeda. 

Eestis enamustel muidugi ei ole veel kuuske 1 detsembril toas, aga mõte ise on ilus ja seda saab ka Eesti oludele sobivaks kohandada. Näiteks lapsele (lastele) võib ju tuppa osta või meisterdada mõne mängu jõulupuu mille juurde raamatud ja tekk panna ning siis sealt igal õhtul unejutuks raamat valida. Või akna peale päkapikule jäetava sussi juurde.

Mulle see idee väga meeldib ja kuna ma olen just lahti pakkimas Greta raamatute kaste siis ongi hea võimalus sealt  lugemiseks välja valida mõne sellised raamatud mida ta pikka aega näinud ei ole. Kuna meil õhtuti enne magama minekut palju aega ei ole, siis eriti hästi sobiks nendeks raamatuteks sellised raamatud mida ma Gretale lugesin kui ta väike oli. Sedasi saabki vanu raamatuid uuesti kasutada ja need ei ole ka väga pikad.

Mul on plaanis tegelikult veel üks uus jõulutraditsioon meie perre (õigemini Greta jaoks) selle aasta jõuludega sisse tuua, aga sellest kuulete te lähemalt alles detsembrikuus :)

5 comments:

 1. Me oleme seda nüüd kaks aastat teinud.
  Kõigile väga meeldib.

  Mõne uue raamatu olen vanade vahele ka ikka ära pakkinud. Ja ühe värviraamatu.

  Ilusat jõuluootust!

  ReplyDelete
 2. Idee on tore, aga mul on ilusast paberist kahju, mis kulub 25 raamatu sissepakkimiseks.

  ReplyDelete
 3. Kes ütles, et peab ilusa paberi sisse pakkima :) Võid ju ka ajalehepaberit või vana ajakirja lehti kasutada või kas või kodus olevaid paberkotte (ma saan poest tihti kaasa ja hoian alles) või kilekottidesse mis kodus olemas on. Meil on mõned raamatud nii väikesed, et nende peale ei lähegi palju paberit.
  Mul on alati ka mu pakkepaberi virnas selliseid pakkepabereid mis on seistes kortsu läinud ja mis nagu nii läheks ära viskamisele.
  99p poest saab ka odavat viletsat paberit mis on sellise asja jaoks ideaalne.

  Kui üldse ei taha paberit kasutada, siis ma ei tea. Raamatud padjapüüri sisse ja siis laps (lapsed) võtab sealt silmad kinni ühe välja.

  ReplyDelete
 4. Esimesel aastal pakkisimegi ajalehe sisse. Templiga tegime tähekesi peale.

  ReplyDelete
 5. Oh, see mõte läheb küll tegemisele! Aitäh hea idee eest! Ma tunnen, et just seda ongi meile praegu vaja.

  ReplyDelete