Friday, 20 November 2015

NOVEMBER VÄRVIDES

Ritsik kirjutas oma blogis novembri värvidest, või õigemini siis kutsus inimesi ülesse neid värve otsima. 
Ma siis läksin ka korraks aeda, et näha mis värvid meil siin Inglismaal siis novembris on esindatud ja pean tõdema, et pilt on üsna kirju.
Vaadake ise


Esmapilgult vaadates tundub kõik ühtlaselt roheline, aga tegelikult on värve küll
Siin ongi tegelikult nii, et oktoober on see õige sügiskuu. Siis tõmbavad kõik need puud kellele riideid vahetada meeldib selga kirjud kuued. Novembriks on aga need kuued juba puu alla visatud ning vaatepilt muutub päevadega aina pruunimaks. Kui aga ilm on endiselt pehme, nagu sel aastal, siis lisandub pruunile värvile lisaks ka kevadiselt kirjud toonid. 

7 comments:

 1. :-) mulle meeldib ka kogu aeg õuest värve otsida ... Mõni värvitups üllatab lausa tervisejooksul seisma ja ahhetama.

  ReplyDelete
 2. Ma ootan veel nii umbes kuu või kaks ja siis lähen korralikult värve otsima. Praegu ei tule otsimisest palju midagi välja, sest värvid on veel igalpool vabalt saadaval :) Mulle meeldib ka näiteks veebruarikuus kevadisi värskeid pungakesi ja vanade sügislehtede allt välja piiluvaid lilli uudistamas käia.

  ReplyDelete
 3. No kuule, Inglismaa ... Teil on vast jaanuar seda värvi, mis meil Eestis november, vähemalt kaks aastat tagasi oli küll. Ma mäletan Iirimaa talvest - ja paljuke see Inglismaa ikka teistsugune on? -, et detsembris õitsesid roosid ja kohalikud olid hirmus mures, kui kahesentimeetrine lumi maha tuli, ühesõnaga, detsembris oli seal Eesti oktoober.

  Mul on hetkel kõige värvikam õue-asi töökabineti aknast paistev bensiinijaam ja hiljem ühe lapse punane ja teise sinine jope. Vähemalt ei ole enam kõik rõivad hallid, mustad või pruunid. Mäletan, kuidas ma kooli ajal (1986?) paraadipilti joonistasin, hirmus raske oli erinevaid pruuni ja halli toone segada, et kõik marssivad inimesed ikka pildi peal ühekaupa välja paistaksid ...

  reet olen, sisse logimata.

  ReplyDelete
 4. Jah, eks meil see ilm siin natuke nihkes ole, kuigi ma kuulsin täna raadios, et kuskil üleval pool UK lubati lund! Ega seda ilma kunagi ette ei tea, mõni aasta on külmem ja mõni aasta soojem. Näiteks ühel aastal oli oktoobris meil kuumalaine ja teisel aastal oli koguni nii külm, et me pidime talvejopesid ja kindaid kandama
  http://knightscastle-alice.blogspot.co.uk/2011/10/long-may-it-last.html

  Vanast oli tõesti nii, et kõigil enamalt tumedates värvides riided seljas. Ma mäletan kui mu isal õnnestus Soome minna ja ta tõi mulle sealt kollase kombeka. KOmbeka konspekti siis veel üldse ei tuntud Eestis ja noh kollane värv oli ka väga harukordne tänavapildis. Ma ikka käisin sellega talvel koolis, aga natuke imelik oli küll olla selline ainuke särava täht :)

  ReplyDelete
 5. Mulle tuli su kauneid pilte vaadates kohe miskipärast Eesti vihmane suvi meelde. Meenus lapsepõlv ja kuidas maal vanaema ja vanaisa juures aknast vihma vaatasin ja pärast saju lõppemist õue piiskasid lilledel ja murul uurima läksin. Veider, kuidas midagi täiesti suvalist mingi vana nostalgia või mälestuse välja urgitseb :)

  ReplyDelete
 6. illuri, uskumatu, aga sa oled juba teine inimene viimase kuu jooksul kes mulle on samasugust asja öelnud (lausa eraldi mulle kirjutades). Et siis mingi minu suvaline postitus on teda erinevatel põhjustel südamepõhjani liigutanud ja emotsioonid valla päästnud. Ja mina veel mõlema postituse puhul kaalutlesin, et kas üldse postitada ja kas just sel päeval :)

  Samas jälle ega see ei olegi midagi imeliku või veidrat, et erinevad asjad meie ümber aegajalt mied emotsionaalselt mõjutavad.MUl vaid hea meel, et minu pildid sulle sellise lapsepõlve mälestuse meelde tuletasid :)

  Muideks kui me siiani on soojad ilmad olnud siis täna, päev pärast selle postituse postitust, on meil õues nii külm, et ma panin isegi Gretale esimest korda mütsi pähe ja Pete tahtis kindaid (mida ma ei suutnud kuskilt kastide seest leida )

  ReplyDelete
 7. Hei Alice, ei siis muud kui et usalda oma sisemist intuitsiooni julgelt!

  ReplyDelete