Saturday, 10 October 2015

VÄIKESE TUTTAVA SÜNNIPÄEVAPIDU

Käisime täna ühe meie väga hea tuttava lapselapse sünnipäeval. 
 Tagasi kodus

6 comments:

 1. Kosutav näha et Londonis on veel nii palju rohelist ja õitsevat. Kuigi jah mingi osa rohelusest ja õitsemisest säilib teil ju ka talvel. Taaskord toredad pildid ja Greta näeb nii kena välja. Ei saa lisamata jätta et nautisin Su remondipostitust maja uuenemisest ikka täie rinnaga, see oli lausa vaimustav!

  ReplyDelete
 2. Rohelist jätkub meil siin tõesti aastaringselt. Need vaid teatud puud ja põõsad mis värvi vahetavad, muru ja üleäänud puud jäävad roheliseks.

  Tore, et mu remondipostitus sulle nii palju naudingut pakkus. Ma ise siin piinlen selle segaduse ja värihaisu käes ja ei jõua ära oodata kui vähemalt ükski tuba elamiskõlblikuks lõpuks saaks. Värvi ja kohe varst pandavate uute vaipade hais ongi kõige hullem, sest see on aeglane majast lahkuma :(

  ReplyDelete
 3. Hei! Mulle tuli kohe meelde et Eestis need Mistra vaibad, polüesterkiust, ka ju lõhnasid kuidagi eriliselt ja mitte just hästi. Kas siis tänapäeva vaipkatted ka? Nojah, teil ju tõmmatakse nendega kogu põrand üle. Kuigi meenub et olen Londonis üürinud mitut majutust kus olid päris puidust põrandad, ikka ehtsast puidust. Täitsa huvitav. Igatahes - kaua tehtud , kaunikene ja tulemiks on tõeline Knights Castle oma täielikus headuses! Tervitusi kõigile ja edu sisustustöödel :)

  ReplyDelete
 4. Ma Mistra vaipadest ei tea midagi, aga iga uus asi lõhnab :) See vaiba ja värvi lõhn kaub ajapikku ära, aga kui kõik värskelt värvitud ja vahetatud ja uus mööbel ka mõnda tuppa tulemas siis see lõhnade kompot on ikka väga kange.
  Meil on praegu all korrusel kõik põranda ehtsast puidust. Ühte elutuppa aga plaanime kindlalt kogu põranda vaiba panna, juurdeehituse osas saab päris puit olema. Greta toas arvatavasti ka originaal puidust põrand kui just vaibakatte alt mingeid üllatusi ei tule. Meie teistesse magamistubadesse aga vaibad.
  Puu on küll väga mõnus ja ilus, aga ma ei elaks seda kogu põranda peal pidevalt keerutavaid tolmurulle üle. Magamistoas on ka palju mõnusam vaiba peale astuda kui puitpõrandale. Nii et kokkuvõttes tuleb meil vaipa ja puitu pooleks :)

  ReplyDelete
 5. Hm, minu meelest on just vaipkate puhastamatu asi. Kohe kuidagi ei taha uskuda, et tavalise tolmuimejaga on võimalik vaipkatte seest kogu tolm kätte saada. Puidu pealt saab tolmu ka ära pesta, vaiba seest ei saa. Aga eks see on minu kiiks, et tolmurullid ei häiri, aga vaiba pesemine ja hooldamine tundub ületamatult raske.

  ReplyDelete
 6. Eks neid vaipu ole sadu eri sorte ja eri materjalist. Pikema karvaga ja lühema karvaga või üldse ilma karvata jne. Loomulikult vaipe ei saa iga päev pesta nii nagu põrandaid saab ja tolmust ja purust täiesti puhtaks ei ime, aga ma olen elanud nii puidu kui vaiba kattega põrandatega siin juba 20 aastat ja mind üldse need vaibad ei häiri. Meil tolmuallergiat kellegil ei ole nii, et maja ei peagi kliiniliselt puhas olema, samas meil pole ka vaipadega kunagi kodu must või koristamata olnud. Vanas kodus pesime vaipu spetsiaalse vaibapesumasinaga (nägi välja nagu suur tolmuimeja) teatud aja tagant ja meile sellest täitsa piisas.

  Meile meeldib pooleks vaip ja pooleks puit vastavalt toale. Praegu on all korrusel vaid puit ja köögis kiviplaat ja näiteks elutoas ei ole üldse hubast tunnet ning tolm veereb koguaeg ühest otsast teise. Peale selle vaibad summutavad ka häält. Praegu on iga majas astutud samm igale poole kuulda. Üldse kostab see maja siin millegipärast palju rohkem läbi kui meie vana kodu. Vanas kodus me tihti isegi ei kuulnud alla tuppa kui beebi Greta üleval toas nuttis, kuigi maja oli palju väiksem.

  Ja kuna me ikkagi elame Inglismaal kus kogupõranda vaibad käivad suuremalt osalt elustiili juurde siis meil on plaan poole maja peal seda traditsiooni jätkata :)

  ReplyDelete