Monday, 12 October 2015

VÄIKE KOOLIJUTT

Ma siin postituses mainisin möödaminnes, et Greta koolis on iga aasta sügisel üks päev, kui saab kooli tuua erinevaid toiduained mis siis hiljem kohalikele vanuritele või väikese sissetulekuga peredele laiali jaotatakse. Kuna meie viisime omad purgid ja karbid kooli väga vara hommikul siis sel ajal ei olnud toiduainete hunnik seal veel eriti suur. Nüüd aga sain ühe pildi kooli veebilehelt 
Pärast toimetati see kraam inimestele koju
Osa abisaajatest saatsid kooli tänukirju, mida siis läbi uudistelehe ka meiega jagati
Usutunnis õpivad lapsed hetkel kõike kirikuga seotud. Seoses sellega külastas eelmisel nädalal kogu klass kohalikku väikest kirikut. Nagu pildilt näha võib siis igal lapsel oli oma tööleht kuhu nad räägitust märkmeid tegid, või mingeid ülesandeid täitsid. 

Greta pärast seletas mulle, et kirikus oli pastor neile ühte seinal olevat lamba pilti näidanud ja rääkinud, et inimesed kutsusid (kutsuvad) Jeesust lamb of God. Õnneks istus Pete meie juures kui Greta seda juttu mulle rääkis, sest mina olen nii usuvõõras inimene, et mina ei saanud üldse aru millest Greta räägib. Ma olin peaaegu kindel, et Greta ajab midagi segamini, või lihtsalt ei oska mulle kogu 'tõde' korralikus eesti keeles seletada. Kuuldes mingit lamba juttu küsisin ma, et kas ta on kindel et jutt ei käinud mitte karjustest. Jeesus ja lammas?! Pete, kes küll usklik ei ole, aga kellel on väga tugev usuline taust päästis lapse minu käest ära ja kinnitas, et jutt vastab tõele :)

Tegelikult, ega neil koolis mingit intensiivset jumalaõpetust ei toimu ja kohe kindlasti tutvustatakse lastele ka teisi maailma uske. Nende usutunnid on rohkem sellised tunnid kus arutatakse palju erinevate tunnete ja inimlike käitumisreeglite üle. Mina usklik ei ole, aga samas mulle väga meeldib, et lastele koolis jumalast räägitakse ja neid kirikusse viiakse. 
Reedel on neil järgmine väljasõit. Sel korral palju pikem kui väikene jalutuskäik kohalikku kirikusse. Nimelt on nende selle veerandi teemaks lossid ja rüütlid ja juba mitu nädalat on nad õppinud kõike mis losside ja lossieluga seotud. Nüüd siis viiakse neid ka ühte päris lossi vaatama. 
Koolis peavad nad sel päeval olema juba kell 8 hommikul, kui bussid neid siis Bodiam Lossi viivad. Õppetunnid toimuvad sel päeval lossis.

Pildid internetist
Sõit sinna kestab natuke rohkem kui poolteist tundi ja tagasi kooli jõuavad nad õhtul kell 16.00 (tavaline koolipäev lõppeb 15.20). Me oleme seal lossis küll juba paaril korral käinud, aga õnneks oli Greta siis nii väikene, et vaevalt ta enam midagi sellest kohast mäletab. Ta on tegelikult nii paljudes lossides ja kindlustes käinud, et ega talle need kohad võõrad ei ole, aga klassiga koos käia on ikkagi hoopis teine asi. Loodetavasti ei saja reedel vihma.

Lõpetuseks üks sügispilt ka mis võetud meie rõdult.


2 comments:

  1. See on tore, et kool seda kraami kuskile toidupanka ei saatnud, vaid t6esti kohalikele inimestele, kel abi vaja.

    ReplyDelete
  2. Kas teie juures saadetakse siis toidupanka? Kuigi ega toidupangalgi midagi viga ei ole, sest sealt läheb ju ka toit abivajajateni. Meie kohalikus Waitroses on ka eraldi koht kuhu saab toidupanga jaoks annetada ja sealt läheb ka see toit kohalikele inimestele. Võimalik, et neid toiduainete kogumise kohti on teisigi veel, me lihtsalt puutume nendega kokku mis meile teele jäävad :)

    ReplyDelete