Tuesday, 13 October 2015

REMONT JÄTKUB

Tänase seisuga oleme nii kaugel, et üks tuba on peaaegu valmis. Sinna on vaja vaid vaip maha saada ja ma pean mingi aeg seinad ära värvima, aga kuna uus tapeet näeb ka ilma värvimata hea välja siis värvimisega otsest kiiret ei ole. Ongi hea, rohkem aega otsustada mis värvi tuba tuleb (nagunii hele, aga lihtsalt vaja otsustada mis tooni valkjas).
Praegu näeb see tuba välja selline
Greta toas värvib maaler hetkel lage ja paneb viimase värvikorra aknalauale ning siis on tema töö seal tehtud. Mina proovin homme või ülehomme seinad ära värvida.
Greta toa põrand vajab ka kiiremas korras tegemist, aga me ei suuda otsustada kas puit või vaip. Puiduga on see probleem, et kui üleval korrusel keegi põrandal kõnnib, või veel hullem hüppab ning asjadega mängib, siis kostab see jube hästi alla korrusele. Samuti on talvel ilma vaibata toas üsna jahe, sest põranda all on vaid tühi auk. Ma proovin küll kõik võimalikud praod mingi spetsiaalse möksiga ära täita, aga ma tean, et ega see põrandat soojemaks ei muuda. 

Greta ise soovib puitpõrandat, sest siis ei kuku ta klotsehitised ümber ja playmobil inimesed püsivad püsti. Samas taas ma hakkan üha enam vaiba poole kalduma. Hetkel otsustasime Petega, et vaatame palju keegi põranda lihvimise eest küsib. Kui on enam vähem OK hind siis laseme ära lihvida ja ma siis pärast panen laki peale. Kui valik valeks osutub siis lihtsalt paneme hiljem vaiba peale. 
Loodetavasti saab Greta tuba hiljemalt järgmiseks nädalaks nii palju valmis, et saame olemasoleva mööbli sisse tõsta. Siis on vaja kiiremas korras talle narivoodi osta ja korralik riietekapp. 
Praeguses valikus on selline voodi, aga ma pean veel kontrollima kui suur vahe on alumise ja ülemise voodi vahel ja kas sama voodit ka kinnise redeliga oleks. Ma tahaks ikka sellist voodit kus me Petega alla istuda ära mahuksime, et unejuttu lugeda saaksime.
Ja riidekapiks otsime midagi sellist nagu sellel pildil näha võib. See pildil olev on IKEA oma, aga ma ideaalselt tahaks ilma Ikea-ta läbi ajada. Ikea kapi hea omadus on see, et kapp ei ole väga sügav. Enamus riidekappe on nii sügavad, et esiteks ei ole meil seda sügavust Greta riiete jaoks vaja ja teiseks võtab selline suur kapilahmakas toas nii palju ruumi. 
Ma käin ja vaatan mida mõnes antiik või vanakraamipoes pakkuda on. Antiigi all ei mõtle ma siis midagi hullult kallist ja iidset, vaid lihtsalt midagi natuke teistsugusemat kui tänapäeva standard laste riietekapid on. 
Meie magamistuba hakkab ka tasapisi ilmet võtma. Õnneks, ma ütlen ÕNNEKS, leidsin ma magamistuppa lõpuks sobiva tapeedi. See oli küll hirmus piinarikas töö ja ma mitmel korral olin juba lootust kaotamas, aga näe näkkas.
Tapeet on pärit Laura Ashley-st. Ma olin seal juba paaril korral enne käinud tapeete uudistamas, aga kuna ma sel hetkel ei otsinud magamistoa tapeeti siis jäi see pood kuidagi kahe silma vahele. No tegelikult, ega ma sinna kohe esimese hooga joosta ei tahtnudki, sest Laura Ashley kaup on väga kallis. Siis aga ühel päeval poest mööda käies märkasin 50% allahindlus silte ja mõtlesin, et vaatan nende valiku igaksjuhuks uuesti üle. Tõin terve hunniku proovitükke jälle koju ja imede ime, üks nendest sobiski ideaalselt nii välimuse kui ka hinna poolest (originaal hind oli £34, meie saime £17 rull).
Kui me tapeedi probleemi lahendatud saime langes meile kaela järgmine probleem. Nimelt teatas meile meie puusepp, et meie armas voodi on oma elupäevadega lõpule jõudnud ja temal ei ole seda enam võimalik parandada. Voodil endal polnud tegelikult viga midagi, aga kuna me oleme seda suurt lahmakat pidanud nii mitmel korral toast sisse ja välja tirima ning kahel korral sellega kolima, siis voodi kahe ääre kruvid ei püsinud enam oma aukudes ja äär ise oli ka viga saanud. Pete küll vahepeal parandas seda, aga viimast kolimist voodi enam üle ei elanud. 
Kuna viga tundus nii väike olevat, siis lootsime, et puusepp asendab lihtsalt voodiraami ühe külje ja asi korras, aga tuli välja, et seda asendada ei saa. 
Te ei kujuta ette kui nordinud ma seda uudist kuuldes olin. Me oleme juba mitu kuud põrandal madratsi peal maganud, liikudes ühest majast teise ja ühest toast teise. Ma nii ootasin seda aega kui me magamistuba valmis saab ja meil on võimalus lõpuks omas korralikus voodis magada ja nüüd siis tuleb välja, et meil ei olegi enam isegi mitte meie voodit.

Egas midagi, üle jäi vaid kaks võimalust- otsida uus voodi, või lasta puusepal meile uus voodiraam ehitada.

Meie vana voodi on IKEA-st ja nagu nuhtluseks IKEA enam neid voodeid ei tee. Kui oleks teinud, siis me oleks juba varem uue voodi sealt ostnud. Voodeid on muidugi sadu ja tuhandeid igal pool müügil, aga meil olid omad kindlad tingimused milline meie voodi välja peab nägema. 

Meie vana voodi oli selline kus ei olnud voodiäärtes teravaid nurki. Ma vihkan neid voodeid millel on puidust teravad ääred/nurgad ja mille vastu siis pidevalt põlvi või jalasääri peksta saab. Ka ei meeldi meile kõva voodipea (ma ei tea kuidas seda eesti keeles kutsutakse- headboard). Ühesõnaga meile meeldivad sellised voodid mida katab materjal ja millel oleks voodialune tühi. Meie vanal IKEA voodil oli veel see hea omadus, et seda materjali sai voodilt eemaldada ja pesumasinas pesta. 

Algul arvasime, et laseme puusepal uue voodiraami teha ja ostame siis lihtsalt eraldi voodipea juurde. Kuna meie vana voodi materjal aga uuele voodile ümber ei oleks läinud, siis oleksime pidanud veel eraldi mingi materjaliga jändama hakkama ja juba see mõte oli nii väsitav, et ütlesime ära. 
Uue voodi otsimine oli aga loomulikult taas ülesanne omaette. Kindlasti tahtsime heledat voodit ja kuna tapeet oli ka juba seina pandud, siis pidi uue voodi värv tapeediga kokku sobima. Voodi ei tohtinud maksta üle 500 naela.

Mitu õhtut veetsin internetist voodit otsides ja lõpuks leidsin kolm sobivat varianti ja kõik need meie lemmik poest, John Lewis-ist. Juhtus ka nii, et üks nendest vooditest oli meie kohalikus poes vaatamiseks välja pandud ning kui me seda vaatama läksime armusime kohe ära. Teisi voodeid ei tahtnudki enam üldse näha. 
Hüppasime juba rõõmust ja plaksutasime käsi kui tuli välja, et vana voodi King size madrats uude voodisse ära ei mahu! Uude King size voodiraami mahub 10cm väiksem madrats!!
IKEA on tuntub oma IKEA suurustega ja seega on nende voodiraamid standard suurustest erinevad. 
See tähendas aga nüüd seda, et peame voodile lisaks ka veel UUE MADRATSI ostma ja need uued madratsid ei ole ju sugugi odavad, seda enam, et meie vana oli super mugav kõvemat sorti memory foam madrats. 
See madratsi värk on tegelikult minu enda viga, sest mingi kuu aega tagasi ma hakkasin Petele rääkima, et mis oleks kui me uude tuppa kolides ostaks endale uued padjad ja tekid ning uue madratsi. Siis ma muidugi veel ei teadnud, et ostma peame ka uue voodi. Nii et nüüd olemegi sünnitud ostma nii uue voodi kui ka uue madratsi. 
Uut voodipesu kohe kindlasti ei olnud plaanis osta, sest meil on kodus voodipesu uputus, aga kui ma üks päev käisin linnas ja sattusin just värskelt avatud H&M koduosakonda, siis jäi mulle seal silma just meie tapeedi toonides voodipesukomplekt ja kaks päevatekki. 
Ma pole enne vist kunagi H&M koduosakonnas käinud, sest meie kodu lähedal on esindatud vaid selle firma riidepoed ja ma käin üldse H&M väga harva, aga vot nüüd jäid mulle sellised asjad ette. Algul mõtlesin, et ostan vaid koju proovimiseks ära ja pärast viin tagasi, aga kuna Petele meeldisid samuti need asjad väga siis jätsime alles. Voodit küll veel ei ole kuhu neid tekke panna, aga kohe kui oleme põrandale uue vaiba saanud, tellime ka voodi ära.

Nii, et järgmine töö magamistoas, enne sisse kolimist, ongi kogupõranda vaiba valimine ja töömeestel lasta see ära paigaldada. Loodetavasti ei võta see nüüd nädalaid aega.

Suuremaks probleemiks saab olema kardinate valik ning siis üldse otsustamine kuidas me sinna tuppa üldse mingeid kardinad paigaldada otsustame. Tänu akna kujule saab see olema väga keeruline ülesanne, aga kui aus olla siis mina ei soovi hetkel midagi muud kui vaid tuba ja voodit ja ma võin vabalt seal toas ka ilma kardinateta mingi aeg elada. Seda enam, et praegu on õues hommikuti ja õhtuti nagunii nii pime.

Viimaseks tööks magamistoas saab olema selle jubeda välimusega kapi meelepärasemaks muutmine. Puusepp saab alles novembris tulla kapiuksi muutma ja peale seda tuleb siis maaler ja värvib kapi heleda värviga üle. Värvi pean ma muidugi enne välja valima.
Selle peegli osa (make up lauakese) me jätame algul alles, sest ma lihtsalt ei suuda praegu välja nuputada kas lasta sinna riiulid teha, või ka selle osa kapiks muuta, või tasubki sinna laud jätta. Elame natuke selle lauakesega koos ja siis hiljem otsustame ja laseme puusepal ringi ehitada kui vaja.

All korrusel on meil aga hetkel selline segadus
Kuna elutoas värvitakse ja see on tühjaks tõstetud, siis on meie praegune söögituba täielik seapesa. Pete on siis seal see siga, kes oma sepesas tööd teeb :)
Maja on muidugi PAKSULT värvihaisu täis. Eile mõtlesime, et läheme hotelli magama, aga ma lihtsalt ei suutnud hakata pakkima meile hotelli minekuks asju kaasa, Greta kooliriided ja koolikott plus snäkid veel sinna otsa. Magasime aga reipalt taas järjekordse öö 'värvipotis' ja teeme seda ka täna öösel. 

Aga vähemalt on edusamme tunduvalt näha ja esimese lõpuni ei ole enam väga pikk maa.

17 comments:

 1. Kaaluge Greta tuppa korgi mahapanekut... on pisut pehme, hoiab sooja (vähemalt sama palju kui vaip) ja on ikkagi pealt sile. eks korki on erinevalt aga ma mõtlen puhast korgiplaati, mitte sellist laminaadi tüüpi, mis põrandat kõvasti tõstab. http://www.sisustusweb.ee/ee/uudis/88/korkporand-kannatab-ka-tikk-kontsa.html

  ReplyDelete
 2. Või äkki selline vaip, mis ei kata tervet põrandat ära?

  ReplyDelete
 3. Kork oma kirjelduse järgi tundub küll ideaal variant, AGA kahjuks näeb nii kole välja :(
  See laminaadi tüüpi näeb natuke kobedam välja, aga see jälle on väga kallis. Need meil väga populaarsed ei ole ja sellepärast tavalises ehituspoes üldse ei müüdagi (vähemalt mina ei leidnud)

  Originaal puitpõranda peale on tuleb kindlasti ka vaip või paar väikest kaltsuvaipa nagu ka meie vanas kodus. Need annavad toale hubasust juurde.

  Me tõmbame olemasoleva kogupõranda vaiba nädalalõpus ülesse ja vaatama kas selle all üllatusi on. Praegu oleme vaid osaliselt vaadanud. Kui ei ole siis laenutame lihvimismasina ja proovime selle töö ise ära teha. Kui kellegil teisel lasta teha siis see läheks üle 300 naela maksma ja sellist summat see põrand küll väärt ei ole. Kindlasti keegi teeks ka odavamalt, aga ise tehtult tuleb siiski kõige odavam...Pete küll vihkab seda tööd, sest tal on veel eelmisest korrast mälestused kui raske seda teha oli, aga noh küll saame hakkama :)

  ReplyDelete
 4. Voodiots on selle asja nimi :)

  Kolimine on jah mööbli surm kahjuks. Kui pole vaja kokku-lahti kruvida siis ikka juhtub et lähed kuskile vastu või kriibid ära, ükskõik kui hoolas oled.
  Meil on üks nii odav riidekapp mis laguneb ka ilma kolimata :)

  ReplyDelete
 5. Meil on terve maja original floorboards, kajab kyll aga meile meeldib+ rug'id on ka igas toas. Kallis lobu oli lasta neid teha aga see nii jube too et parem kui keegi teine ruttu ara teeb, yhe toaga veel ehk on veel motet. Miks te seda fitted wardrobe valja ei lohu? Ja Kindlasti vana moobel , mina olen ka seda usku. Ja erinevaid kaardinapuid saab sealtsamast laura Ashley. Voodi on ka meil kangaga feather and black seal on ilusaid ja loaf. Sorry Kui ma vaga targutan, lol Marit x

  ReplyDelete
 6. Voodipäits :) (ja voodijaluts siis jalgadepoolne ots)

  Kahju, et teil korkpõrandaid vähe müüakse. Soovitaksin ka muidu seda varianti. Mulle ei meeldi pidevalt susse kanda (või neid unise peaga otsida kui vaja öösi korraks tõusta - jooma minna vms), seetõttu on korkparkett maas (seesama klick-süsteemis, olgu nagu laminaat või misiganes muud parketid tänapäeval). Kõikjal, ka köögis ja esikus. Soe, vaikne, sõbralik astuda, lihtne puhastada. Neid on nii erinevates toonides (šokolaadipruunist peaaegu valgeni, erinevates "koe"mustrites ka, erinevat värvi ja mustrit kombineerides saab põnevaid tulemusi saavutada). Vaibad majas puuduvad, mõned lambanahad vaid siin-seal, kes tahab varba alla või sellele istuda - põrandapadja eest. Triibulisel põrandal puudub ka nn hubasusevaiba vajadus, ühevärvilistel põrandatel on nahk ka aktsendi eest.

  ReplyDelete
 7. Kersti, me nii tegelikult öelda ei saa, et kolimine mööbli surm oleks, sest meil ei ole kolides kunagi midagi katki läinud või kriimustada saanud. Meil on hästi tublid ja hoolikad kolijamehed olnud :)
  Voodiraami on aga mitmel korral lahti kruvitud ja kuna voodiots on ka väga raske (vist oli mingi 25kg) siis see raam juba ka lihtsalt peal magades vajub ja liigub ja kulutab ning lõhub.

  Marit, jah kui tegu oleks rohkem kui ühe toaga siis ei hakkaks kohe kindlasti ise jändama. Greta toaga saame ehk hakkama, sest oleme korra seda ka enne teinud ja õnneks või kahjuks on ainult Pete see kes mäletab, et see oli õudne töö :) Kui ma ei eksi siis vist mõningaste laudadest välja ülatuvate naelte pärast :)
  Allkorrusel on meil aga selline vanaaegne ristirästi originaal parket, mitte sellised sirged lauad. Praegu on veel vara sellele mõelda mis nendest põrandatest saab, aga arvata võib, et kuna tubade põrandad saavad ühtima juurdeehituse põrandatega siis tuleb igale poole panna uus täispuidust parkett maha. Elutuppa jätame vaid originaali alles, aga sinna plaanime vaiba peale panna, sest sellest toast tuleb selline eraldi vanamoelisem lounge mida saab ülejäänud open space living-ust eraldada.

  Fitted wardrobe ei taha me kohe kindlasti ära lõhkuda, sest see on väga hea storage space. Pole mõtet ära lõhkuda ja siis lasta uus asemele ehitada. Ma vaatasin IKEA-st neid suuri riidekapikomplekte kus sa saad ise disainida, aga need mõõdud ei vasta täpselt meie toa mõõtudega ja kapp näeks toas imelik välja. Peale selle maksaks siis see komplek veel peaaegu 1000 naela.
  Palju odavam ja kergem variant on lihtsalt olemasoleva kapi uksed natuke ringi disainida ja ära värvida ja ongi probleem lahendatud.

  ReplyDelete
 8. Nii kahju, et siin ei ole võimalik igale kommentaarile eraldi vastata.

  Ma olen natuke segaduses selle korkparketi üle. Igasugu laminaatparkette (selliseid klikiga ja liimitavaid) on meil siin küll müügil igasugu värvi ja igasugu hinnaga, aga meil kohe kindlasti ei ole mõtet originaal puitpõranda peale odavat või kallimat laminaatparketti panema hakata.


  ReplyDelete
 9. Laminaati ma kaaluksin äärmisel juhul vaid esikusse, mitte eluruumidesse. Aga puitpõrandat laminaadiga katta oleks kuritegu kuubis :)
  Ja kuna laminaat on külm ja kalk materjal, siis ka äärmiselt mõttetu, kuna vaipkatteid kasutate eeskätt traditsioonist ning heliisolatsiooni ja sooja pärast.

  Kork ja puit ei ole muidugi laminaat, lihtsalt tänapäeval on erinevatest materjalidest parketid (ka puitkilp)tehtud klik-klak ühendusepõhimõttel, mugavuse ja lihtsuse pärast.

  ReplyDelete
 10. Kas seda põrandalauda üles ei anna võtta? Kui sinna alla midagi helisummutavat panna, siis ei kosta enam niimoodi läbi. Ma ise ei raatsiks muidugi eladeski nii ilusat lauda vaibaga katta - aga noh, ma lihtsalt ei salli vaipu silmaotsaski, enda elamises on vaip ainult koeral :D

  ReplyDelete
 11. Jeerum. Paris korralik suur remont! Meil hakkas tana hoovi 'remont' pihta :|

  ReplyDelete
 12. Vàrvihais...ma vàrvisin tube augustis ja septembris, òkovàrviga Saksast, mis ùldse ei haisenud ei alguses ega ka hiljem ;)
  Jòudu tòòle! (ma ei tea, kuidas sa viitsid) ;)

  ReplyDelete
 13. Meil ka seina- ja laevärvid ei haise ning kuivavad juba vaat, et 30 min ära, aga haisu tekitab see värv millega radikaid ja aknalaudu ning uksi värvitakse. Seinavärvidega neid värvida ei saa ja uksed ja aknalauad või lae või põrandaliistud vajavad ka haisvat undercoat (õnneks küll vähem haisvat). Lõhna paisutab pärast veel ka see kui radikad sisse panna.

  Aga tänud heade soovide eest :) Viitsimisest on asi küll kaugel, remont on lihtsalt hädavajalik, sest me ei taha elada samade tapeetide või vaipadega millega keegi võõras on eelmised 15+ aastat elanud :) Meile Petega on me kodu väga tähtis ja meie oleme loomult homemakers. Home is our castle ja me meile on tähtis, et see oleks koht kuhu on hea tulla ja kus on hea olla :)

  ReplyDelete
 14. Laura Ashley on minu lemmikuid, nii tapeedid kui sisustuskangad. Neid on eesti või soome sisustusse küll veidi raske paigutada, kõige paremini sobivad just ikka briti sisustus-stiiliga.Päris vahva see põrandate teema, tegelikult ongi nii et mõlemad nii puit kui ülepõranda pehme kate on meeldivad, vaid olenevalt millistes ruumides. Mäletan kui tuttavad ameeriklased Tartusse maja ehitada lasksid, siis nad lasid saata palju materjali USAst ja panid pehme põranda katte alla veel spetsiaalselt mingi sellise 1 cm paksuse pehme kanga, või nagu poroloni vms, mis oli astudes eriti meeldivalt pehme ja pidi ka müra isoleerima. See oli oma 20 aastat tagasi ja mina siis ei teadnud veel sellistest asjadest suurt midagi kidas maailmas ehitatakse. Aga üks, mis inglise majade juures mulle väga meeldib, kui sisetrepid on kaetud pehme vaibaga. Võibolla see pole praktiline puhastamise seisukohast, ja võibolla ka mitte moodne, aga selline pehme astumine on minule alati väga meeldinud.

  ReplyDelete
 15. Biancat, nende kogupõranda vaipade alla käibki veel eraldi materjal (underlay) mis näeb rohkem sellise vetruva kummi moodi välja kui porolooni või kanga. Aga jah nagu sa mainid, siis need vaibad ongi rohkem siinne teema ja lihtsalt oleneb kuhu panna.

  ReplyDelete
 16. Jah Alice, vaat just selline vetruv kumm see oligi! Siis meile tundus see maailma imena, hahaa!

  ReplyDelete
 17. Jah see on seal selleks, et vaip kauem vastu peaks, soojustab ja summutab müra :)

  ReplyDelete