Wednesday, 7 October 2015

NIISAMA LOBAJUTT

Siit väike sega-pudi postitus paarist meie (peamiselt tegelikult Greta) nädalalõpust. Ühel pühapäeval käisime Londonis ühte huvitavat näitust vaatamas, aga sellest on mul plaan eraldi postitus teha. Pildid on juba töödeldud, vaja lihtsalt tekst piltide vahele kirjutada. 
Laupäeva hommikuti, peale Greta teatrikooli, teevad tavaliselt Pete ja Greta midagi koos. Kool kestab 10-13.00 ja nemad siis tegutsevad veel kuskil kella 16-ni midagi koos tehes sel ajal kui mina kodus rahu ja vaikust naudin (enamalt siis kas koristan või internetis aega viidan :).
Kuna nädalalõppudel toimub alati kuskil meie lähedal kas mingi festival või mõni teine pereüritus, siis alati on kohti kuhu minna ja midagi meelelahutusliku teha. 


Kuskil siin, peaaegu meie kodu kõrval, asub väike auruvedurite sõidurada. Ma ise ei ole seal kunagi käinund, aga ma olen sellest kohast juba aastaid palju kuulnud. Eriti populaarne on see koht väikeste autistide seas. 
Üks päev käisid Pete ja Greta rattaga sõitmas ja täiesti juhuslikult sattusid sinna kohta. Rongitee on lahti ainult teatud päevadel aastas ja kohalike seas väga populaarne.
Greta on küll tegelikult sellise koha jaoks juba liiga vana, aga samas pooled aururongiga sõitjad olid ju täiskasvanud nii et ega ta seal liiga suure tüdrukuna eriti välja ei paistnudki. 

Eelmisel pühapäeval sõitsime Londoni ühte riietepoodi. Greta on taas kasvanud ja vajas paari asja oma garderoobi lisaks. Ta hetkel kannab veel mõnda riietuseset mis 4 aastastele mõeldud on. 
Tegelikult on tegu internetipoega, aga õnneks on neil terve Inglismaa peale siiski olemas ka üks päris pood. Poes on ikka palju parem riideid katsuda ja mõõta, kui ehku peale internetist osta. Muidugi saab alati mitte sobivad asjad tagasi saata ning vaid ühte või kahte asja tellides ei ole see probleemiks, aga kui vaja on mitut asja siis on ikkagi kohapeal kergem valikuid teha. Seda enam, et ma tahtsin, et Greta ise endale riideid valiks.

Viimane kord kui me seal poes käisime, siis sõitsime kõigepealt rongiga Londoni ja siis sealt metrooga otse poe ukse ette. See sõit aga oli nii meeletult pikka ja piinarikas, et sel korral ma uurisin juba varakult kuidas sinna poodi autoga pääseks. Tuli välja, et palju, palju lihtsamalt ja kiiremalt kui rongi ja metrooga minnes. Peale seda on pühapäeva hommikuti autoga Londoni sõit lausa lust ja lillepidu, sest tänavad on nii autodest kui ka inimestest tühjad.
Meil oli Gretaga enne selline kokkulepe, et ma annan talle teatud summa mille eest ta võib endale poes ise ühe asja välja valida. 
Tegelikult me valisime juba kodus eelnevalt kataloogist välja asju mida me poes kindlasti proovida tahtsime. Mõned asjad valis Greta ise ja mõne pakkusin mina talle välja ja Greta siis ütles kas JAH või EI, või MITTE IIALGI (püksid :) 

Eraldi raha andsin talle sellepärast, et kuna ta on juba suur tüdruk, siis las tal olla endal natuke täieliku valikuõigust. No, et kui ta mingi hiire kõrvadega koti või jänku sabaga sussidega lagedale tuleb, et ma siis kohe automaatselt ei hakka neid maha laitma ja ostmast keelduma, vaid ta saab ise otsustada mida oma raha eest ostab. Kuna ma teadsin, et seal poes ei müüdagi midagi mulle 'hirmutavat' siis risk oli väike.
Greta valis endale mütsi ja koerasalli komplekti. Kui ma talle oma raha andnud ei oleks, siis oleks see komplekt poodi jäänud :)
Ega me sealt poest midagi erilist kokku ei ostnudki. Paar pikkade varrukatega pluusi, millest jätkub kohe kindlasti kaheks aastaks. (Need triibulides pluusid on ülipehmed)
Millegipärast tahtis Greta endale sinist mantlit. Kataloogist valis välja sellise Paddington karu stiili mantli, aga poes selga proovides ei sobinud see stiil talle. Valisime lõpuks hoopis ühe teise sinise. Mul oli kahju, et nad seda jakki mõnes teises toonis ei tee, sest minu arvates ei sobi see potisinine värv Gretale üldse.
 Ülejäänud riided olid sellised 
Greta endale Paddingtoni mantlit ei saanud, aga sellest mina sain. Nalja pärast proovisin poes selga ja armusin kohe ära. See on küll nii kärts punane, et kui ma sellega last kooli viima lähen siis paistaksin kohe kaugelt suure rahvamassi seest välja.
Selle poe riietega on ka see hea lugu, et kasutamata asju saab kolme kuu jooksul tagasi saata, et raha tagasi saada. Aga võid ka aasta pärast tagasi saata või viia, aga sel juhul saad tagasi vaid samas väärtuses kinkekaardi. Nii, et ma veel mõtlen kas jätan või viin tagasi.
Seeliku ostsin ka


Üleeile käisime kaubamajas endale uut voodit vaatamas. Kõndisime ühest sellisest ilusast lauast mööda
Vahepeal natuke aiatöid ka

 ja magustoiduks kooki
Me seisime Gretaga koos selle kohviku akna taga ja imetlesime neid torte seal. Greta ütles: 'Ma ei saa muna süüa'. Mina vastu: 'Mina ei saa jahu süüa'. Vaatasime neid kooke veel paar sekundit ja siis lõime käega ja keksisime rõõmsalt minema. 

4 comments:

 1. Kas tohib küsida, mis selle poe nimi on? Kui hästi läheb ja nad väljaspoole UK-d asju postitavad, siis ma tean paari noort tüdrukut, kellele samasugused riided kindlasti meeldiks :)

  ReplyDelete
 2. Oh kui väga ma Seda postitust lugedes hakkasin väikest tüdrukut igatsema! Su laps käib ka muidugi erakordselt maitsekalt ja ilusasti riides. :)

  reet olen, taas sisse logimata

  ReplyDelete
 3. Sorry, jah poe nimi on Boden ja nad postitavad ka Eestisse. Internetipoes on hetkel teatud asjadel allahindlused. Meie saime poes kõigi asjade pealt 25% allahindlust. Muidu on seal hinnad üsna kallid, aga kui vaadata mis hindadega Eestis asju müüakse siis vist palju vahet ei ole :)
  http://www.boden.co.uk

  Reet, tänan ilusate sõnade eest. Kahju jah, et sul seal ühte väikest tüdrukut ei ole, sest ma hea meelega saadaks mõne Gretale väikseks jäänud asja siis teile. Greta poolt kantud riided on tithi kui uued, sest esiteks ei ole tal võimalust tavariideid tihti kanda ja kui kannab siis ei määri neid.

  ReplyDelete
 4. Tore, et taas olemas oled 😄 muretsesin vahepeal, et jätad blogi täitsa unarusse. Mina tellin ka tüdrukule palju asju Bodenist. Hinnad jah nati kallimad, kuid stiililt on täpselt sellinr, mis lapsest lapse teeb! Ilusat sügist soovides, Ä

  ReplyDelete