Saturday, 31 October 2015

HALLOWEEN 1

Halloween-i teemaga tegime me algust tegelikult juba kaks nädalat tagasi kui Greta koolis Halloween-i pidu toimus. Halloween-i pidu on neil iga aasta toimunud ja see on üks nendest traditsioonidest millega koolile lisaraha teenitakse. Piletid maksid £3.50. 
Paar päeva enne koolivaheaja algust kaunistati kool Halloweeni teemaliselt ära.

Kõrvitsate kaunistamise võistlus toimus ka, aga ma ütlesin Gretale kohe, et sel aastal meie osa ei võta. Sel aastal oli paar hästi vägevat kõrvitsat tehtud, aga kahjuks mul ei olnud sel päeval telefoni taskus, kui ma Gretale järgi läksin ja ma ei viitsinu seda pärast autost tooma hakata. 
Kooli ees müüdi ka kooli aiast saadud kõrvitsalisi.
Kuna Greta on viimase aastaga nii palju kasvanud, siis oli talle Halloweeni peole uut kostüümi vaja. Ma küll algul proovisin juba olemasolevate mütside ja värkidega hakkama saada, aga kuna enamus ta asju on ikka veel kuskil kastides sees, siis mul oli kergem poodi minna ja uus kostüüm osta kui kaste ühest nurgast teise tõsta ja nende sees sorama hakata. Halloweeni ajal müüvad kõik suuremad toidupoed igasugu kostüüme väga hea hinnaga. Selle rohelise nõiakostüümi eest maksin ma ainult £12 (või isegi £11).  


Kuna Greta on nüüd vanemas klassis siis toimus ka ta pidu mitte enam kohe peale kooli, nagu kooli esimese kahel aastal, vaid pidime hiljem tagasi minema. Kui õigesti mäletan siis algas kell 17.15 ja lõppes 18.15. 10-11 aastaste lastele korraldatakse peo asemel üldse Halloween-i disco ja see on siis päeva viimane sündmus koolis ning see algas siis kui kõikide teiste klasside peod olid läbi.
Greta vanused said peol tantsida, soovi korral midagi Halloween-i teemalist meisterdada, olid eraldi lauad kus neile tehti näomaalinguid, värviti küüsi, tehti tätoveeringuid jne. Igaljuhul lastel on seal alati väga lõbus. 

Gretal oli tegelikult enne pidu väikese dialemma ees. Nimelt sattus see pidu samale päevale ta ujumiskursuse viimase tunniga ja kuna Greta oleks tahtnud mõlemast asjast osavõtta siis tal oli raske valida kuhu minna ja kuhu mitte. Lõpuks otsustasime ühiselt peo kasuks, sest kuna ta nagunii liigub ujumistrenniga järgmisse astmesse edasi ja saab seega ujumas edasi käia, siis oli mõtekam peole minna.
Paar päeva enne Halloween-i pidu pandi kooli peaukse juurde välja üks ilmatu suur kõrvits. See kõrvits oli pärit kooli põllumaalt ning laste endi kasvatatud. Kõigil lastel oli võimalik 50 penni eest ära arvata kui palju see kõrvits kaalub ja see kes ära arvab saab kõrvitsa endale. Raha läks muidugi taas kooli rahakotti :)

Kui ma seda kõrvitsat seal nägin siis ma kindlasti tahtsin kooli rahaga toetada, aga mitte mingil juhul seda massiivset kõrvitsat võita. Mu algne plaan oli pakkuda kaaluks 1kg aga mõtlesin siis, et las Greta ise mõtleb mingi numbri välja ja pakkub selle, tal nagunii pole õrna aimugi kilogrammidest ja asjade kaalust. Nii ma vähemalt lootsin.
No ja arvake nüüd ise mis juhtus :) Kaks päeva hiljem helistati koolist. Ma vastasin kõnele värisevate kätega mõeldes, et mis nüüd on juhtunud. Esimene asi mida öeldi oli, et kõik on OK ja midagi pole juhtunud, AGA et teie tütar on kõrvitsa võitnud ja palun viige see täna kindlasti peale kooli koju!!!

Tüüpiline, kas pole?! Greta oli kirjutanud 20kg aga kõrvits kaalus 21kg. See on juba täitsa koomiline kuidas me koolis  pidevalt igasugu auhindu võidame. Alles me käisime ju poniga sõtmas, mis ju samuti oli koolipoolne auhind. Ma ütlesin sellele tädile ka et ma oleks pidanud ikka selle 1kg juurde jääma :)

Ega meil ei jäänud midagi üle kui sellele kõrvitsale kooli järgi sõita. Õigemini siis tegi seda Pete, sest mina poleks seda vist suutnud ise autosse tõsta (või nii ma algul vähemalt arvasin). Koolist kärutati see pallike siis Pete autoni ja Pete tõstis autosse. 
Meie algne plaan oli kõrvits kuskile toidupanka või supikööki annetada, aga tuli välja, et toidupank ei võta värsket kraami vastu ja supikööki me kuskilt enda lähedalt ei suutnud leida. Pete ütles, et ta teab kohta Londonis kus on suur köök ja kuhu saaks viia, aga no meil kellegil ei olnud ei aega, ega tahtmist hakkata ühe kõrvitsa pärast Londoni sõitma. Nii jäigi see pontsik hoopis meie välisukseesist kaunistama.

Ukseesisega on ka see lugu, et ma just üks päev võtsin kätte ja värvisin selle ära. Ma olin seda juba pikka aega tahtnud teha, sest me ostsime mingi aeg suve lõpus kaks väikest puukest, mis mul oli plaan ukse ette panna, aga ei tahtnud seda enne teha kui uks on vahetatud ja ukseesine värvitud.  
Nüüd siis sain lõpuks ka selle töö tehtud. 


Ma võin öelda, et me suur kõrvits on nii paljude inimeste käest komplimente saanud. Täna kui meil käidi Halloweeni jooksmas õnnestus mul see peaaegu ühele naisele ära anda. Järgmine nädal viimegi võib olla selle ta ukse taha.

Aga tänasest Halloweeni jooksust tuleb sel korral lausa eraldi postitust kohe varsti :)

No comments:

Post a comment