Friday, 27 March 2015

REPORTER GRETA

Veebruari koolivaheajal käisime RAF (Royal Air Force) muuseumis. Kuna Greta eelmise veerandi õppekava oli lennunuduse teemadel siis lastele anti vabatahtlikuks  kodutööks hankida lisa informatsiooni lennukite või lennunduse kohta. 
Kuna meie koolivaheaeg oli juba nii tihedalt ära sisustatud, siis minul ei olnud mingit tahtmist lennunduse projekti lapsega teha. Mõtlesin, et lähme parem muuseumisse, seal kõik info ilusti olemas. 

Mõeldud, tehtud. Meil on tegelikult kodu lähedal täitsa üks korralik autode ja lennukite muuseum olemas, aga kuna enamus lapsi kindlasti seda külastab siis otsustasime hoopis Londonis oleva RAF muuseumi kasuks. Seda ka sellepärast, et seal ei pidanud pileti eest maksma :)

Pean nentima, et me kõik olime sellest muuseumist väga vaimustatud. Tegu ilmatu suure pinnaga, kus meeletult palju erinevaid lennukeid ja helikoptereid. Isegi mina, kes ma tavaliselt mingit huvi masinate vastu ei tunne, olin vaimustuses. Ühes saalis oli ühel lennukil nii suured tiivad nagu väike staadion. Uskumatu kuidas selline küll õhus suudab ilma alla kukkumata püsida.
Kohapeal tulime mõttele, et Greta võiks seal väikese videoreportaazi teha mida saab pärast koolis teistele näidata. Gretale idee meeldis, kuigi mõnikord pidi ta ühe võtet mitu korda tegema, sest kord rääkis liiga vaikse häälega, kord keeras rääkimise ajal pea lennukite poole, või siis astusid teised külastajad meie kaadritesse.

Õpetaja oli Greta reportaazi üle nii õnnelik, et tuli meid lausa isiklikult peale kooli tänama. Nimelt olid nad kooliga tahtnud sinna minna, aga see minek oleks liiga palju maksma läinud ja neil olid juba rahad teiste asjade peale ära jagatud. 
Greta siis kaks päeva järjest käis ka teistes klassides oma reportaazi esitlemas ja laste küsimustele vastamas (neil tavaliselt on vähemalt kord nädalas tund kus keegi lastest teistele mingit asja või sündmuse kohta esitluse teeb ja lapsed saavad siis esitleja käest küsimusi küsida)

Channel Knight's Castle with Reporter Greta.2 comments: