Tuesday, 3 February 2015

LÕPUKS ON KA MEIL NATUKE LUND...NII PAARIKS TUNNIKS

No nii, meile saabus siis ka lõpuks lumi. Hommikul ärgates oli vaatepilt selline (see ümmargune asi seal taevas ei ole ei kuu, ega päike vaid hoopis peegeldus meie laelambist)
Koolilt tuli hommikul sõnum, et kool on küll avatud, aga varuge aega kooli tulekuks, teed on libedad ja umbes. Mulle tegei rohkem muret see mida Gretale selga panna. Kuna nad lähevad täna klassiga välja linde otsima (üleriigiline birdwatch day) siis kummikud pidi täna nagunii kaasas olema. Kuna hommikul aga oli lumi maas siis Greta kummikud on lumega liiga õhukesed ja libedad. Koolikingad ka sellised lahtised suvekingad, et autost kooliukseni kõndides oleks sukapüksid kohe kindlasti märjaks saanud. Kõigele lisaks on Gretal täna koolis veel kaks sporditrenni õues (üks kooli ajal ja teine kohe peale kooli) ja see tegi riietumise veelgi keerulisemaks, sest mul ei ole talle mingeid üli sooje dresse kaasa anda. Eelmine kord oli ta oma jopega trenni läinud, aga kuna see on üsna pikk siis loomulikult selles ringi joosta on üsna ebamugav. Lõpuks ei jäänudki mul muud üle kui pööningule ronida ja ta lumeriided alla tuua. Lumesaapad sobisid ilusti ka kummikute eest, lumejope lund pidav ja sobiv trenniks ning kindad sellised mis kohe lund katsudes märjaks ei saa. 

Laps oli loomulikult oma elemendis. Mitu korda ütles mulle, et ta arvab, et see on üks dream, et tal on raske uskuda, et lumi päriselt ka maha sadas. 
Lund tegelikult ei olnud üldse palju, aga sõita oli küll natuke jube. Praegu kella 3 ajal päeval ei ole muidugi lumest enam haisugi, aga kui mõni hommik tuleks korralik lumi maha siis mina Gretaga küll kooli ei pääseks. Juba täna hommikul oli mul paaril korral pidurdamisega raskusi. Täitsa kooli ukse juurde üldse ei hakanudki sõitma, sest pisikeste teede peal oleksin kindlasti kellegile sisse sõitnud. Parkisin auto hoopis Greta kooli taga oleva pargi juurde kust me siis kooli kõndisime. 
Tegelikult Greta seda lumepalli ei veeretanud kuigi pildilt võib selline mulje jääda
Ma võtsin hommikul tahtlikult kaamera kaasa, sest olin kindel, et mõni hull tuleb nagunii lühikeste pükstega kooli. Mul oli õigus. Nägin kolme. Ühest õnnestus ka pilti teha. 
 Kui ma pärast kodus Greta tuppa voodit tegema läksin nägin sellist vaatepilti. Greta oli enne kooli minekut pannud kõik oma kallid kaisukad aknast lund imetlema. 

7 comments:

 1. Hommikul ilmateates rääkis jah et Inglismaal sajab lund.
  Meil on praegu vähem lund kui teil oli :)

  ReplyDelete
 2. No teglikult on UKs juba pikemat aega lund sadanud (Inglismaal ka) aga lihtsalt meieni ei ole kunagi jätkunud :)
  Meile jätkus seda lund vaid paariks tunniks. Kell kolm oli juba maa taas roheline ja lumest pole haisugi :I Nii, et võvib olla teil on ikka rohkem.

  ReplyDelete
 3. Praegu kindlasti on rohkem :) Mõnes kohas mingi härmatis on, aga lageda peal on maa roheline. Aga lumega on sel aastal olnud meil üldse kehvad lood. Lund lükata pole veel saanudki :) 2x oleme saanud kelgutamas käia.

  ReplyDelete
 4. Meil on jälle see talv olnud palju külmem kui tavaliselt. Täitsa mitu hommikut on olnud -3 kraadi ja päeval juba pea nädalal temperatuur ainult +3 ringis. Samas see on ka nii suhteline, sest üks päev võib vabalt olla +11 ja teine päev juba 0 kraadi või vastupidi :) Kusjuures see 0 kraadine ilmo n palju külmem kui teie Eesti 0 kraadine ilm :I

  ReplyDelete
 5. Ohooo... see on ju päris palju lund kohe. Meil nii palju sel aastal veel maha pole tulnud, aga ähvardavad järgmiseks nädalaks - eks näis, kas need teie lumepilved ka meieni jõuavad... Aga väga tore hommik!

  ReplyDelete
 6. riina - teile kindlasti kohe jòuab see lumi...meile siin pòhjapool siiski mitte :P :D

  aga jah, kui meie lumeootus suureks làheb, sòidame 20min màe otsa :D

  ReplyDelete
 7. Kui ARMAS, et laps paneb oma kaisuloomad nönda lund imetlema!!! Mul jättis süda kohe jönksu vahele. Selline hoolivus ja hingesoojus!

  ReplyDelete