Saturday, 17 January 2015

KAKS VÕITU JA KAOTUS

Laps sai endale Eesti 'r'-i

Õppis ära patsi punumise
ja täna kaotas kolmanda hamba (5 aastat 10 kuud)

Nädalalõpp on taas tegemisi täis seega blogimiseks aega ei ole, aga paar postitust on oma järge ootamas. Ehk homme õhtu või esmaspäeval.

6 comments:

 1. Väga tubli! Aplaus!!!!

  Ja kaotuse koha pealt kerkivad mul kulmud juuksepiirile - meil on kuuepoolene kodus ja kõik piimahambad suus, mitte ühtegi kaotust veel.

  ReplyDelete
 2. Riina, tead ma ise alles ka üks päev mõtlesin, et Eestis ju öeldakse, et kui lapsel hambad vahetuvad siis on kooliküps (või midagi sellist).
  Muidugi ei tähenda see nüüd seda, et kui hambad vahetunud ei ole siis ei võiks kooli minna vaid võib olla Eestis vahtuvadki hambad lastel hiljem?

  Ma ei tea kas selline asi üldse on võimalik ja eks see ole ka iga lapse puhul individuaalne, aga enamustel Greta sõpradel on küll vähemalt kaks alumist hammast väljas ja seda juba 5 aastaselt mitte 6 või 7 aastaselt.

  Täitsa huvitav…mitte, et see nüüd mingi võistlus oleks kellel kui ruttu hambad vahetuvad, aga kas tõesti on võimalik, et siin lastel vahtuvadki hambad nooremalt kui Eestis? Kooli ju lähevad ka palju varem ;)

  ReplyDelete
 3. Muide tänapäeval vahetuvadki lastel hambad varem. Kui vanasti oli esimese klassi piltidel lastel suu tühi, siis nüüd juba uued hambad suus :)
  Minu lastel ka kõigil viieselt esihambad vahetunud.

  ReplyDelete
 4. Mu 12 a poisil on veel 6 piimahammast, sellepärast ei saa ka veel breketeid panna, olen aru saanud et paljudel veel selle tottu pole breketeid.
  Mina olen hoopis aru saanud, et nüüd hiljemalt vahetuvad, aga olgu, tundub et olen erand siin blogis:-)

  ReplyDelete
 5. Ma arvan, et eks see ikka sõltu lapsest. Gretal tuli esimene hammas ju ka juba siis kui ta oli alles 3 kuune. Võib olla loogiline, et siis vahetuvad ka varem. Ma loodan, et see aga ei tähenda, et ta tänu sellele ka vanas eas oma hambaid varem kaotama hakkab :) :)

  ReplyDelete