Monday, 26 January 2015

VARGAD KOOLIS

Tulin just Gretaga koolist. Autos hakkas Greta mulle rääkima, et neil olid koolis röövlid-vargad käinud. Olid klassist kõik paberid ära varastanud, osa paberitest katki lõiganud ja põrandale palju segadust teinud. Ma küsin, et kas peale paberite midagi muud ka varastati ning kas mõni aken või uks oli ka maha löödud. Greta ütles, et midagi muud ära ei viidud, aga koolist leiti kaks jalajälge. Küsisin, et kas politsei ka käis, mille peale Greta ütles, et direktor käis klassis asja uurimas ja ta pidi politsei kutsuma. 

Mina kuulan ja imestan, et mis seal koolis siis toimus. Õpetaja uksel ei öelnud midagi ja tavaliselt selliste uudiste puhul oleks vanematele juba enne kooli lõppu email saadetud. Samas ma olin viimase tunni olnud arvutist eemal ja väga võimalik, et ehk siis just see email saadetigi.

Jätkasin sõitu küsimärgid peas torkimas. Mõtlesin, et ei tea kas peaks ehk koju jõudes kooli helistama ning uurima mis tegelikult toimus.
Natukese aja pärast lisab Greta põnevil olles, et homme on neil plaan neid jalajälgi uurima hakata!!! Et mida? Teie hakkate jalajälgi uurima? Ja jah, nemad hakkavad uurima. Seda kuuldes hakkasin jutule pihta saama. Küsisin, et kas nad sellest vargusest koolis midagi kirjutama ka pidid. Greta ütles, et pidid jah, et nad pidid kirjutama, et nemad seda ei teinud. Pidid kirjutama, et kus nemad olid ja mida tegid eile sel ajal kui koolis vargad käisid.

Selge värk!
Tore lugu küll, 5-6 aastastele õpetatakse juba alibi kirjutamist :)

2 comments:

  1. Teiste emadega ja kooliga suheldes siis pole sellised asjad ootamatused:-)

    ReplyDelete
  2. Teiste emadega suhtlen iga päev nii hommikul kui ka lapsele kooli järgi minnes ja hiljem veel ka emaili teel kui vaja ja tihti korraldame ka sööminguid, nii et suhtlemisega probleeme pole.

    Kui Greta mulle seda juttu koolist tulles autos räägib siis ei ole mul ju võimalus teiste emade käest kohe küsima hakata. Peale selle mida need teisedki emad teadnud oleks, ega nemad koolis ei olnud. Kooliga otse rääkides oleks ikka kohe täpsemat infot saanud :)
    Aga selleks ajaks kui me koju jõudsime olin juba aru saanud millega tegu. Tegime sama asja siis kodus Petega, kes samuti algul aru ei saanud kas tegu päris vargusega või mis :)

    ReplyDelete